KULTURA

Genius Mess Poets: „Název máme blbej“

16. září 2009, 19:00, rejdakce
Genius Mess Poets: „Název máme blbej“ Šumperk - Když porota vybírala z přihlášek čtyři kapely, které postoupí do finálového koncertu soutěže Džemkap, ani na okamžik prý neváhala o šumperské skupině Genius Mess Poets. O tom, zda talentovaná formace ozdobená dívkou na postu baskytary vyhraje i u diváků, se rozhodne v pátek 25. září v šumperském Domě kultury.

Různé hudební soutěže, jako je například Džemkap, mají kapelám pomoci ke zviditelnění a usnadnit cestu ke slávě. Do jaké míry soutěže mohou podle vás kapele opravdu pomoci?

Záleží na tom, o jak velkou soutěž se jedná. Soutěž může kapelu zviditelnit, ale dál je to pak na muzikantech.

Máte už zkušenost s účastí v nějaké hudební soutěži?
Máme, loni jsme hráli ve Skutečné lize, ale to je trošku jiná záležitost než Džemkap. Hráli jsme pouze před porotou v prodejně s hudebninami a do ničeho podobnýho už bychom víckrát nešli, nic nám to nedalo.

Jak vůbec vnímáte hudební soutěže? Je dobře, že jsou, anebo je to neobjektivní srovnávání nesrovnatelného?
V hudbě se nedá soutěžit. Co člověk, to názor a jiný hudební vkus. Ale ke zviditelnění je to fajn věc, i třeba jen v lokálním měřítku. (smích)

Postoupili jste do finále soutěže Džemkap. O vítězi rozhodnou hlasováním diváci na koncertu. Připravíte si něco extra, abyste džemkapové publikum přesvědčili, že právě vy si jeho hlas zasloužíte?
Můžeme jako ostatní „džemkapový“ kapely tvrdit, že ano, i když si nakonec nic nepřipraví. My nic extra nechystáme, kromě nových songů. Lidi tam stejně půjdou s tím, že už ví, pro koho budou hlasovat.

Tím jste mně vzali další otázku, ve které jsem se chtěl ptát, zda čekáte, že posluchači budou hlasovat pro své kamarády anebo se rozhodnou až na místě.
Jsme přece v Šumperku... (smích)

Kdybyste měli ve třech větách představit svou kapelu, jaké věty to jsou?
Tři mladí lidi, co se snaží hrát takovou hudbu, u které by nemuseli přeladit stanici, kdyby ji samotní slyšeli v rádiu.

Co se vám osobně na vaší kapele zdá nejzajímavější a v čem si myslíte, že je jiná, než ostatní?
Basačka? To že hrajeme hudbu, kterou nikdo široko daleko nehraje? Spíš to bude náš blbej název, kterej všichni komolí. (smích)

Je něco, co byste na vaší kapele rádi časem změnili?
Chtěli bysme, aby náš bubeník konečně odehrál koncert v tangách, co dostal na narozeniny.

Váš hudební sen je:
Vyhrát Džemkap přeci. (smích)
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.