SPORT

Futsaloví „realiťáci“ mezi hvězdami: místo bronzu jen brambory

18. května 2016, 13:00, Petr Fišer
Futsaloví „realiťáci“ mezi hvězdami: místo bronzu jen brambory Teplice - Nebyli daleko od bronzového úspěchu. Nakonec ale místo křepčení na stupních vítězů zorali jen pole plné brambor. Ač futsalový výběr ze Šumperka na mistrovství republiky veteránů nezklamal, umístění v elitní trojici mu o kousek uniklo. V Teplicích mu připadla čtvrtá pozice.

 Pardálové z Delty Real nedorazili na sever Čech kompletní. Jejich složení patřilo k nejméně početným na celém turnaji. „Pro aktuální zdravotní problémy nám vypadli na poslední chvíli ze sestavy Martin Málko a Dan Skýva. Už dopředu jsme věděli, že nepojede kapitán Konečný. I když jsme oslovili několik dalších potenciálních adeptů, ve všech případech jsme byli neúspěšní. Zájem měli, jenže je nepustily jiné povinnosti,“ vysvětloval manažer týmu Jaroslav Horák, proč se šumperská výprava vydala do Teplic jen s jedním brankářem a sedmi statečnými do pole. „V sobotu se nám bohužel zranil Libor Vicenec, který si pochroumal operované koleno. A aby toho nebylo málo, v neděli dostal loktem do pusy Kewa Lešenar. Hýbal se mu zub a tekla mu krev, takže jsme zůstali pro zbytek turnaje pouze v pěti. Všem klukům bych chtěl za obětavé výkony poděkovat. I v omezeném počtu se snažili odvádět maximum, což ocenili i naši soupeři,“ uznale pokyvoval hlavou Horák.
Při skládání mužstva si vypomohl angažováním dvou nováčků, kteří si dres „realiťáků“ oblékli poprvé v kariéře. A hned na tak významné akci. Radek Hrabala dle tradice nevypustil jediný souboj a jeho jmenovec Komínek, jenž je v oblíbeném Německu přezdíván „bavorská bestie“, se dokonce prosadil gólově. Do černého zamířil dvakrát. „Branek jsem mohl přidat i víc. Šance na to byly. Turnaj bych vyzdvihl jako hodně povedený, jeho úroveň byla vysoká. Rozhodně bych ho nenazýval šampionátem veteránů, ale spíš setkáním exligových hráčů nad 40 let, kteří to pořád umí. Bylo vidět, že trénují a hrávají pravidelně, jsou furt v zápřahu a s balónem dokážou velké věci,“ ohlédl se zpátky Komínek. „Pochválit musím i organizátorskou stránku. Všechno šlapalo a klapalo jako švýcarské hodinky. Včetně dodržování herních časů a zápasových termínů, podrobného onlajn servisu nebo živých videopřenosů. Klobouk dolů,“ bilancoval uznale dravý útočník.
V prvním duelu základní skupiny s pražským Benagem jej zaujal mistr světa a dlouholetý brazilský reprezentant Marcelo. „Byla to rozdílová postava. Prakticky mu nešlo sebrat míč,“ souhlasil s Komínkovou volbou Jaroslav Horák. Toho potěšilo, že si Delta jistotu postupu zajistila už po druhém střetnutí s Kroměříží. „Byli jsme v něm jasně lepší, připadala mi neškodná. Na rozdíl od ostravské Mikesky, která se na teplické vyvrcholení důkladně připravila a na palubovce to bylo znát. Jako jediná dokázala potrápit jinak bezkonkurenční Chrudim,“ vyzdvihl kvality nadupaného protivníka, jenž porazil šumperskou partu hned dvakrát.
Podruhé v bitvě o finále, kam se „realiťáci“ posunuli přesvědčivým vítězstvím nad Slaným. „Trochu nás podcenili a rychle na to doplatili. Martin Strnad jim jako nejlepší střelec turnaje našupal pět gólů a poslal je domů. Škoda špatného úvodu proti Mikesce, v semifinálovém střetnutí jsme rychle prohrávali o dvě branky. A taky zahajovacího poločasu v duelu o třetí místo. Do pauzy jsme mohli vést o dva nebo o tři góly, jenže jsme vytvořené příležitosti prohospodařili. S přibývajícím časem šlo o to, kdo skóruje jako první. Bohužel pro nás se to povedlo Liberci,“ zalitoval Horák. „Na medailový výsledek to nestačilo, i tak se nemáme za co stydět. Kluci zápolili nejen s nespornou kvalitou konkurence, ale v porovnání s ostatními taky s menším počtem zdravých hráčů. Když musíte nahánět silného soupeře v pěti nebo šesti lidech, co toho mají zákonitě plné zuby, vaše pozice je o to složitější. Naše mužstvo se s nelehkými podmínkami vypořádalo v rámci možností statečně, zdatně a úspěšně,“ stál si za svým týmový vedoucí.

VÝSLEDKY ŠUMPERKA

ZÁKLADNÍ SKUPINA: Benago Praha 3:4 (Strnad 2, Plachý), Kroměříž 3:0 (Komínek, Opravil, Strnad), Mikeska Ostrava 1:4 (Komínek).
VYŘAZOVACÍ ČÁST – čtvrtfinále: Slaný 6:1 (Strnad 5, Lešenar). Semifinále: Mikeska 1:4 (Plachý). O 3. místo: Liberec 0:3. Pořadí nejlepších: 1. Chrudim, 2. Ostrava, 3. Liberec, 4. Šumperk. Do turnaje zasáhlo dvanáct nejlepších celků z jednotlivých krajů.


Foto: red

Složení Delty Real na finálovém turnaji v Teplicích. Horní řada zleva: Jaroslav Horák (manažer), Zdeněk Opravil, Radek Komínek, Petr Klusák a Antonín Titzl (trenéři). Uprostřed: Martin Strnad, Jaroslav Plachý, Libor Vicenec, Lubomír Lešenar, Radek Hrabala. Dole: Miroslav Skýva.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).