SPORT

Futsalová Delta Real se vrací! Může narazit na Brazilce

16. března 2016, 15:00, téma FUTSAL, Petr Fišer
Futsalová Delta Real se vrací! Může narazit na Brazilce Šumperk - Futsalová Delta Real, jejíž prvoligové zápasy se v dobách největšího rozmachu těšily velkému diváckému zájmu, se vrací na scénu! Poctivě skládané mužstvo si na začátku května zahraje v Teplicích o mistrovský titul na republikovém šampionátu veteránů. Na soupisku můžou být zaneseni hráči ročníku narození 1976 a starší.

 „Bereme to se vší vážností. Nepojedeme se jen zúčastnit,“ začal s poodkrýváním karet stavitel týmu Jaroslav Horák. Dlouholetý manažer realiťáků počítá s trenérskou výpomocí Antonína Titzla, jeho pravou funkcionářskou rukou v „utajení“ je Zdeněk Opravil. „S Oprcem obvoláváme vhodné adepty a pracujeme na složení sestavy. Jde nám o to, aby se nám propojily úzké vztahy a vazby z úspěšných ligových sezón a nejednalo se o žádnou umělotinu. Jsme na dobré cestě. Už nám chybí pouze druhý brankář a taky se poohlížíme po dvou dalších hráčích do pole. Bylo by dobré, aby nás bylo dohromady dvanáct. Turnaj bude dvoudenní a klukům už přece jen není pětadvacet,“ odůvodňoval zmíněný počet Horák.
Na jeho seznamu figurují známá jména. Účast potvrdili bratři Skývové, Martinové Strnad a Málko, Zdeněk Opravil, Lubomír Lešenar, Radek Hrabala a Jaroslav Plachý. „Moc stojíme i o Bohdana Hecla. Komár bohužel bojuje se zdravotními potížemi a hrozí mu operace. Počítat nemůžeme s Jirkou Konečným, populární kapitán musí ve stejném termínu absolvovat předem naplánovanou cestu. Je to škoda, ale nic se s tím nenadělá. Na druhou stranu je to jediný vážnější zádrhel a výpadek, jinak jsme zatím na žádný problém nenarazili. Všichni oslovení kluci nás mile překvapili tím, jaký projevili zájem,“ potěšilo Horáka. „Když to porovnám s generací, kvůli které jsme to nakonec v Šumperku zabalili, tak mě napadá jediné přirovnání – nebe a dudy. Žádné omluvenky, žádné výmluvy, žádné negativní reakce. Naopak velké odhodlání a snaha dát do toho maximum. A to po všech stránkách včetně organizace. Naše účast v Teplicích se v kabině rozebírá ze všech stran a hodně se o ní diskutuje. Je to velmi časté téma,“ pochvaloval si zapálení ostřílených pardálů Jaroslav Horák.
Delta Real bude na severu Čech reprezentovat Olomoucký kraj. Už dnes si může být jistá tím, že nenarazí na žádná ořezávátka. V turnajovém pavouku se objeví bývalí mistři republiky z Teplic či Ostravy, extrémně silná bude i skvadra pražského Benaga. „Co jsem vyčetl na netu, tak v zápasech veteránů nasazuje i Brazilce Marcela. Bývalému světovému šampiónovi je přes čtyřicet let, čímž splňuje základní podmínku. A futsal ho prostě baví. Dá se očekávat hodně slušná úroveň,“ tvrdil manažer šumperského výběru, jehož členové se společně s ostatními scházejí jednou týdně v tělocvičně na Hlucháku. „V drtivé většině případů jsou to extrémně vyhecované záležitosti. V pondělních soubojích mezi starými a mladými se jede až na krev. Spousta kluků navíc pořád působí v soutěžích velkého fotbalu, což jim zajišťuje pravidelný zápřah. Ve vzájemné kombinaci by nám to mohlo dost pomoct. Po dechu lapat nebudou,“ věřil Horák.
Oživení „spícího Golema“ by nemuselo být posledním vzpomínáním na šťavnaté roky v přímém přenosu. Veteránská soutěž by mohla být od příští sezóny několikakolová a hraná až čtyřikrát ročně. „Mluví se o tom, ale nic oficiálního zatím nezaznělo. Zájem bychom měli, třeba i o organizaci jednoho z turnajů. Uvidíme. Teď se plně soustředíme na Teplice,“ ujišťoval Jaroslav Horák.


 

Jedním z vyvolených, kteří obdrželi pozvánku a nominaci, je Martin Málko.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).