SPORT

Futsalisté sahali po skalpu vedoucího Třince, chybělo velmi málo

29. ledna 2014, 19:03, téma FUTSAL, Petr Fišer
Futsalisté sahali po skalpu vedoucího Třince, chybělo velmi málo Šumperk - Chybělo velmi málo a vedoucí mužstvo druhé futsalové ligy muselo trávit teprve druhou porážku v sezoně. Pětasedmdesát vteřin před koncem inkasovalo v Šumperku rozdílový gól a zdálo se být rozhodnuto. Jenže nebylo!

V hale na gymnáziu se hrálo o nejvyšší příčky průběžné tabulky. Možná i proto se zpočátku žádná divočina nekonala. Na obou stranách byl patrný respekt ke kvalitám soupeře, opravdu dobrých příležitostí se urodilo jako šafránu.

Více práce měl domácí brankář "Hugo" Šuk. Štiplavý projektil hostujícího Csikána vytáhl na tyč, a když dokázal vyřešit i tři nebezpečnější situace včetně samostatného nájezdu, připravil vlastnímu týmu ornou půdu pro vstřelení vedoucího gólu. Padl necelých 48 vteřin před přestávkovou sirénou. Nadějný pokus Navrátila dorazil důsledný tank David Šimák.

Třinecká odpověď se dostavila v nečekaném čase. V době, kdy už většina diváků zamířila k bufetu, vyrovnal dobře hrající Csikán. Jeho úchvatné bodlo se sneslo za brankovou čáru s přispěním břevna. Čas? 19:52!

Druhé dějství bylo daleko otevřenější a po všech stránkách zajímavější. Přispěla k tomu 30. minuta, kdy chyboval jinak spolehlivě chytající gólman Šuk. Poté, co při svém odvážném výběhu minul hlavou vysoký nákop soupeře, jednoduše doklepával šťastlivec Przycko. Dva jedna pro Třinec!

Realiťáci se nevzdali a důkladně přiložili pod ofenzivní kotel. Výsledkem jejich snažení byly tři rány do tyče v podání Teznera, Šinogla a Martina Málka. Ta poslední se příznivě odrazila k nohám Ondřeje Málka a ve 35. minutě bylo znovu srovnáno.

Delta v těchto chvílích na palubovce kralovala a velmi důrazně si koledovala o vítěznou trefu. Dočkala se ve 39. minutě. Gólový nápřah šikuly Navrátila tečoval Jiří Tezner.

Severomoravané na nepříznivý vývoj okamžitě reagovali a bez dlouhého přemýšlení sáhli k předpokládané power-play. Byla úspěšná! O pouhých patnáct sekund později zůstal u levé tyče zcela osamocený hrdina Baron. Hosté utekli hrobníkovi z lopaty za minutu dvanáct.


DELTA REAL


Šuk - Macek, Šinogl, P. Navrátil, M. Málko - O. Málko, Kupčík, D. Šimák, Tezner - M. Žalman.

DALŠÍ PROGRAM


13. KOLO - 31. ledna: 20.00 Šumperk - Vyškov (SH na gymnáziu).
14. KOLO - 7. února: 20.15 Vítkovice - Šumperk.


Foto: Petr Fišer
Rozhodčí Zbožínek, který pochází ze šumperského okresu, žádné delší diskuse nepřipouštěl.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na cestopisný pořad WELZLOVI NÁSLEDOVNÍCI NA 5 SVĚTADÍLECH, který se uskuteční 10. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na akci zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak zní cestovatelské heslo J. E. Welzla?

A) Prondu, prondu - neprondu, neprondu
B) Když nemůžeš, tak přidej
C) Když to nende tudy, punde to jinudy

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk, vyhráli Vlasta Španihelová z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.