SPORT

Futsalisté remizovali s Boleslaví

1. prosince 2008, 11:12, simi
Další infarktové chvilky připravili pro své věrné příznivce futsalisté Delty Real v pátečním domácím utkání naší nejvyšší soutěže s Mladou Boleslaví.
Jelikož tradičním oporám šumperského futsalu odpadli fotbalové povinnosti, chybělo domácímu celku pouze trio hráčů. Dlouhodobě zraněný Ondřej Málko, a vykartovaní Martin Málko a Konečný.
Utkání začalo ve svižném tempu a více ze hry měli domácí, kteří svoji převahu v úvodních minutách i zužitkovali, když Okleštěk napálil míč ze strany na bránu, kde usměrnil prudký centr do brány Knoblocha Tezner. To bylo ale po hříchu vše, co Šumperk v prvním poločase předvedl. Několik nadějných akcí ztroskotalo na dobře organizované defenzivě hostů a naopak byli to právě boleslavští, kteří odcházeli do šaten veselejší. Nejprve vyrovnal v 18. minutě Kracman a několik okamžiků poté získal vedení pro své barvy velmi známý hráč z velkého fotbalu Ivo Ulich, kterému ovšem ke skórování hodně pomohl svým nešťastným zákrokem gólman Gruntorád.

Ve druhém poločase od začátku existoval na hřišti jen jeden tým. Bohužel byl to mladoboleslavský SELP. Na dvoubrankový rozdíl snížil Holeček a na 1:4 dokonce zvýšil matador Bejda. V té chvíli se však naštěstí probudili i domácí. Neskutečně bojovný výkon v druhé polovině poločasu odstartoval zkušený Opravil, který připravil jednoduchou pozici pro Žmolíka, jenž měl před sebou prázdnou branku - 2:4. V 33. minutě to byl opět Dušan Žmolík, kdo se trefil a přiblížil tak Šumperk na rozdíl jediné branky. I tento krok k bodovému zisku domácí zvládli. Navrátil se prokličkoval přes dva obránce, při čemž třetímu nezbylo než jej faulovat a stalo se tak v pokutovém území, což znamenalo penaltu, ke které se postavil Martin Strnad. Šumperský kapitán si s nabídnutou příležitostí poradil na jedničku, a tak bylo srovnáno. Tradičně futsalový hektický konec zápasu, kdy v posledních pěti minutách šli domácí snad třikrát tři na jednoho, však branku na té či oné straně i přes velké šance nepřinesl. Delta tak vybojovala cennou remízu, avšak vzhledem k počtu šancí je však bod pro šumperské futsalisty spíše ztrátou.

1. FC Delta Real Šumperk - SELP Mladá Boleslav  4:4


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).