SPORT

Funkcionář Šumperka Vladimír Dostál: Je to čím dál těžší a složitější. Organizačně i ekonomicky

25. července 2018, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Funkcionář Šumperka Vladimír Dostál: Je to čím dál těžší a složitější. Organizačně i ekonomicky Šumperk – Moc nescházelo a mládežnický fotbal v Šumperku, který patří k nejlepším a nejproduktivnějším v celém Olomouckém kraji, přišel o dva důležité trenérské pilíře.

 „Město nám v létě zvedlo dotaci na činnost. Využili jsme ji k tomu, abychom udrželi Bohdana Hecla a Radima Netopila u mládeže. Reálně hrozilo, že oba skončí,“ potvrdil funkcionář žlutomodrého klubu Vladimír Dostál.

Na Tyršově stadiónu ruku v ruce s tím došlo k organizačním změnám a některým přesunům. „Bohdan dostal na starosti kompletně celou přípravku jako její šéftrenér a k tomu bude pokračovat u mužského týmu. Radim bude mít s Petrem Strnadem pod palcem mladší žáky, brankáře a nově bude Bohdanovi nápomocen u mužů. Takže jsme mu přidali určitý kus práce navíc,“ odhalil Dostál.

„Starší žáky u nás mají Petr Jakoubek a Jakub Bauer. Druhý jmenovaný je zároveň využíván u dorostu, jemuž se věnuje se Zdeňkem Opravilem. K tomu musíme připočítat dalších osm trenérů v přípravkách z řad rodičů s nižšími licencemi. Je potřeba si uvědomit, že fotbal v Šumperku je kolos s 250 mládežníky a mužským áčkem na soutěžní úrovni v podstatě odpovídající mužskému hokeji,“ konstatoval Vladimír Dostál. „Tohle nejde dělat takzvaně na koleně a spoléhat se z většiny na rodičovské nadšence. S Boříkem Bartošem jsme ve vedení klubu přes patnáct let a můžu zodpovědně říct, že je to čím dál těžší a složitější zajistit jak organizačně, tak ekonomicky. Bez dotací od města a teď už i ministerstva školství a tělovýchovy bychom na této úrovni hrát nemohli. V mužích ani v mládežnických kategoriích. Stav, kdy třeba Bohdan chodil dva roky normálně do práce a pak valil na jeden trénink žáků, potom na druhý u mužů a o víkendu mnohdy přes celou Moravu na zápasy obou mužstev a rodinu téměř neviděl, je dlouhodobě neudržitelný. A nikdo další, kdo by přiložil ruku k dílu, prostě není,“ vysvětloval Dostál.


Foto: Petr Fišer

V Šumperku zkouší štěstí tahoun Rapotína z posledních sezón Tomáš Indra.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.