SPORT

Funkcionář Šumperka Vladimír Dostál: Je to čím dál těžší a složitější. Organizačně i ekonomicky

25. července 2018, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Funkcionář Šumperka Vladimír Dostál: Je to čím dál těžší a složitější. Organizačně i ekonomicky Šumperk – Moc nescházelo a mládežnický fotbal v Šumperku, který patří k nejlepším a nejproduktivnějším v celém Olomouckém kraji, přišel o dva důležité trenérské pilíře.

 „Město nám v létě zvedlo dotaci na činnost. Využili jsme ji k tomu, abychom udrželi Bohdana Hecla a Radima Netopila u mládeže. Reálně hrozilo, že oba skončí,“ potvrdil funkcionář žlutomodrého klubu Vladimír Dostál.

Na Tyršově stadiónu ruku v ruce s tím došlo k organizačním změnám a některým přesunům. „Bohdan dostal na starosti kompletně celou přípravku jako její šéftrenér a k tomu bude pokračovat u mužského týmu. Radim bude mít s Petrem Strnadem pod palcem mladší žáky, brankáře a nově bude Bohdanovi nápomocen u mužů. Takže jsme mu přidali určitý kus práce navíc,“ odhalil Dostál.

„Starší žáky u nás mají Petr Jakoubek a Jakub Bauer. Druhý jmenovaný je zároveň využíván u dorostu, jemuž se věnuje se Zdeňkem Opravilem. K tomu musíme připočítat dalších osm trenérů v přípravkách z řad rodičů s nižšími licencemi. Je potřeba si uvědomit, že fotbal v Šumperku je kolos s 250 mládežníky a mužským áčkem na soutěžní úrovni v podstatě odpovídající mužskému hokeji,“ konstatoval Vladimír Dostál. „Tohle nejde dělat takzvaně na koleně a spoléhat se z většiny na rodičovské nadšence. S Boříkem Bartošem jsme ve vedení klubu přes patnáct let a můžu zodpovědně říct, že je to čím dál těžší a složitější zajistit jak organizačně, tak ekonomicky. Bez dotací od města a teď už i ministerstva školství a tělovýchovy bychom na této úrovni hrát nemohli. V mužích ani v mládežnických kategoriích. Stav, kdy třeba Bohdan chodil dva roky normálně do práce a pak valil na jeden trénink žáků, potom na druhý u mužů a o víkendu mnohdy přes celou Moravu na zápasy obou mužstev a rodinu téměř neviděl, je dlouhodobě neudržitelný. A nikdo další, kdo by přiložil ruku k dílu, prostě není,“ vysvětloval Dostál.


Foto: Petr Fišer

V Šumperku zkouší štěstí tahoun Rapotína z posledních sezón Tomáš Indra.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.