SPORT

Fourcross na Rapotínské stráni

1. srpna 2007, 19:34, Rejdakce
Šumperk - Město Šumperk bylo vždy považováno v celorepublikovém měřítku za kolébku extrémní cyklistiky a to hlavně díky BMX. Šumperský bikrosový tým pořádal v předchozích letech mezi jezdci i diváky oblíbené závody v dual bmx na Náměstí Republiky a poté závody různých úrovní (od mistrovství ČR až po volné závody) ve 4X na Rapotínské stráni.
 

 V letošním roce přichází místní pořadatelé s kombinací Českého poháru a Moravské Fourcross Ligy. 4X je nejmladší disciplinou horské cyklistiky. Je synonymem pro rychlost, napětí, totální koncentraci, maximální kontrolu kola, tvrdé kontaktní souboje i pády. To vše je vtěsnáno do cca. 30 vteřin, na trati délky 300 metrů, oplývající překážkami, pro běžné smrtelníky převážně nepřekonatelnými. Ve 4-Crossu startují čtyři jezdci, o výsledku rozhoduje pořadí v cíli.

 

4.srpna jste tedy zváni na Rapotínskou stráň, kde bude od 12 hodin probíhat kvalifikace a ve 13.30 vlastní 3. závod série MEATFLY Moravská Fourcross Liga. V neděli 5. srpna opět od 12.00 proletí kvalifikací ti nejlepší jezdci jako jsou mistr světa Prokop či Tamme a mnoho dalších jezdců jak z Česka, tak i z okolních zemí. Před vyřazovacími jízdami, které odstartují ve 14.00, budou k vidění i akrobatické skoky na horských kolech pod názvem Dirt Jump.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.8.2007 11:50
Titulek: super show
Autor: Dirty G.
105
po shlédnutí 2.závodů této nové dicipliny ocenili diváci perfektně upravenou trať, super počasí, vynikající výsledky fourcrossových odvážlivů a dokonalou organizaci závodů.Zejména díky nim,to byla podívaná, která se dá srovnat s úrovní zahraničních závodů.Zvlášní díky patří vynikajícímu výkonu(a výsledku) a mimořádnému nasazení při přípravě tohoto závodu ing. Marku Černému, MUDr Michaele Krpcové a ostatním obětavým členům tohoto nadějného oddílu.
P.S.Nejnebezpečnější na celé akci bylo vjíždění na hlavní tah-Rapotínskou silnici, která díky absolutně nevhodnému značení se stává potenciální smrtelnou pastí
pro všechny odjíždějící.
Reagovat
Datum: 9.8.2007 11:54
Titulek: Bez titulku
Autor: Carlos
56
Tak tak, diky pane Cerny, za tuto ojedinelou akci, ktera tu v Sumperku je predevsim diky vam. :-) Stalo to opet za to ;-).
Reagovat
Datum: 9.8.2007 12:09
Titulek: souhlas
Autor: chorche
67
díky mimořádné aktivitě naší Dopravní policie v Šumperku(ostatně i jiných odpovědných) orgánů) je stav značení v našem regionu katastrofální .Nejlépe naší policii jde udělování pokut, nasazovámí botiček a buzerování občanů za banální přestupky-Ale nevyděljte třeba na akci Jumping Drums v Rapotíně, kde kolem 21.hodiny se policie dostavila velmi bryskně a aktivně pokutovala parkující vozidla. Motorky jezdící evidentně na Rapotínské silnici vysoko nad povolenou a omezenou rychlostí je nechávaly zcela chladnými.To by museli vyvíjet jinou aktivitu!!
Reagovat
Datum: 10.8.2007 06:38
Titulek: Bez titulku
Autor: IVX
56
117
souhlasím se všemi předchozími příspěvky, díky za to, že fourcross se u nás ujäl, ale vím o problémech, které naši závodníci mají se svým areálem, ale město, resp, zastupitelé, kteří by měli hájit zájmy občanů, tedy i sportovců, kteří dělají čest svému mšstu, se v tomto případě chovají přinejmenším laxně, pokud vůbec nějak.Asi to nepřináší finanční nefekty tak,jako prodej lukrativních pozemků k výstavbě supehypergigamarketů.Patrně to nepřináší našemu zastupitelstvu přiměřenou provizi. Vzpomeňte na chování města v případě výstavby centra po akrobatické lyžování Aleše Valenty.Teď z toho profizují Štíty a Šumerský kotel je ostudou městy. Takže soudruzi velké díky!
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).