SPORT

Fourcross na Rapotínské stráni

1. srpna 2007, 19:34, Rejdakce
Šumperk - Město Šumperk bylo vždy považováno v celorepublikovém měřítku za kolébku extrémní cyklistiky a to hlavně díky BMX. Šumperský bikrosový tým pořádal v předchozích letech mezi jezdci i diváky oblíbené závody v dual bmx na Náměstí Republiky a poté závody různých úrovní (od mistrovství ČR až po volné závody) ve 4X na Rapotínské stráni.
 

 V letošním roce přichází místní pořadatelé s kombinací Českého poháru a Moravské Fourcross Ligy. 4X je nejmladší disciplinou horské cyklistiky. Je synonymem pro rychlost, napětí, totální koncentraci, maximální kontrolu kola, tvrdé kontaktní souboje i pády. To vše je vtěsnáno do cca. 30 vteřin, na trati délky 300 metrů, oplývající překážkami, pro běžné smrtelníky převážně nepřekonatelnými. Ve 4-Crossu startují čtyři jezdci, o výsledku rozhoduje pořadí v cíli.

 

4.srpna jste tedy zváni na Rapotínskou stráň, kde bude od 12 hodin probíhat kvalifikace a ve 13.30 vlastní 3. závod série MEATFLY Moravská Fourcross Liga. V neděli 5. srpna opět od 12.00 proletí kvalifikací ti nejlepší jezdci jako jsou mistr světa Prokop či Tamme a mnoho dalších jezdců jak z Česka, tak i z okolních zemí. Před vyřazovacími jízdami, které odstartují ve 14.00, budou k vidění i akrobatické skoky na horských kolech pod názvem Dirt Jump.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.8.2007 11:50
Titulek: super show
Autor: Dirty G.
106
po shlédnutí 2.závodů této nové dicipliny ocenili diváci perfektně upravenou trať, super počasí, vynikající výsledky fourcrossových odvážlivů a dokonalou organizaci závodů.Zejména díky nim,to byla podívaná, která se dá srovnat s úrovní zahraničních závodů.Zvlášní díky patří vynikajícímu výkonu(a výsledku) a mimořádnému nasazení při přípravě tohoto závodu ing. Marku Černému, MUDr Michaele Krpcové a ostatním obětavým členům tohoto nadějného oddílu.
P.S.Nejnebezpečnější na celé akci bylo vjíždění na hlavní tah-Rapotínskou silnici, která díky absolutně nevhodnému značení se stává potenciální smrtelnou pastí
pro všechny odjíždějící.
Reagovat
Datum: 9.8.2007 11:54
Titulek: Bez titulku
Autor: Carlos
63
Tak tak, diky pane Cerny, za tuto ojedinelou akci, ktera tu v Sumperku je predevsim diky vam. :-) Stalo to opet za to ;-).
Reagovat
Datum: 9.8.2007 12:09
Titulek: souhlas
Autor: chorche
68
díky mimořádné aktivitě naší Dopravní policie v Šumperku(ostatně i jiných odpovědných) orgánů) je stav značení v našem regionu katastrofální .Nejlépe naší policii jde udělování pokut, nasazovámí botiček a buzerování občanů za banální přestupky-Ale nevyděljte třeba na akci Jumping Drums v Rapotíně, kde kolem 21.hodiny se policie dostavila velmi bryskně a aktivně pokutovala parkující vozidla. Motorky jezdící evidentně na Rapotínské silnici vysoko nad povolenou a omezenou rychlostí je nechávaly zcela chladnými.To by museli vyvíjet jinou aktivitu!!
Reagovat
Datum: 10.8.2007 06:38
Titulek: Bez titulku
Autor: IVX
57
136
souhlasím se všemi předchozími příspěvky, díky za to, že fourcross se u nás ujäl, ale vím o problémech, které naši závodníci mají se svým areálem, ale město, resp, zastupitelé, kteří by měli hájit zájmy občanů, tedy i sportovců, kteří dělají čest svému mšstu, se v tomto případě chovají přinejmenším laxně, pokud vůbec nějak.Asi to nepřináší finanční nefekty tak,jako prodej lukrativních pozemků k výstavbě supehypergigamarketů.Patrně to nepřináší našemu zastupitelstvu přiměřenou provizi. Vzpomeňte na chování města v případě výstavby centra po akrobatické lyžování Aleše Valenty.Teď z toho profizují Štíty a Šumerský kotel je ostudou městy. Takže soudruzi velké díky!
Reagovat