KULTURA

Fotograf, který miloval Šumperk

10. ledna 2018, 07:00, Roman Tyčka
Fotograf, který miloval Šumperk Šumperk - Galerie mladých šumperského muzea dává nyní prostor snímkům Josefa Pavlíčka. Kolekci s názvem Kouzlo fotografie mohou zájemci zhlédnout do 25. února.

 Josef Pavlíček byl šumperské veřejnosti dobře známý především jako fotograf. Účastnil se takřka všech společenských událostí ve městě a často v různých denních hodinách „lovil“ to nejlepší osvětlení atraktivních či malebných míst Šumperka – města, které se mu stalo domovem a které miloval.
Aktuální výstava v šumperském muzeu není zaměřena na jeho snímky šumperské architektury, které byly zveřejňovány v magazínu Kulturní život Šumperka a v několika knižních publikacích, ale poodhalí návštěvníkům průřez jeho celoživotní tvorbou, která není veřejnosti příliš známá.
Fotograf Josef Pavlíček se účastnil se svými pracemi řady soutěží a mnohé z jeho snímků kdysi „obletěly“ i světové výstavy.
Vybraná kolekce fotografií pro nynější výstavu představuje různé žánry. Portréty, situační snímky, dětské motivy, fotografie z výstavby města, záběry s humorným podtextem a také snímky z přírody.


Foto: archiv

Galerie mladých představuje výběr z díla známého šumperského fotografa Josefa Pavlíčka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.1.2018 09:08
Titulek: Josef Pavlíček byl pan Fotograf
Autor: Roman
12
Po delší době opravdu zajímavá výstava!!!
Stojí za to ji navštívit, na rozdíl od jiných akcí - výstavy obrazů, kde nikdo ani nepozná o co GO...
Reagovat
Datum: 16.1.2018 21:48
Titulek: Mám dojem
Autor: LH
Mám dojem že na té fotce jsem já :-) dávám tomu 99%
Reagovat
Datum: 18.1.2018 20:37
Titulek: Bez titulku
Autor: JP
Na té fotce jsem já. Dávám tomu 100%.
Reagovat
Datum: 18.1.2018 20:51
Titulek: Je to tak,
Autor: Žeryku,
vždycky mě vyhlížíš, když ti du pro buřta, hodnej kluk.
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.