SPORT

Fotbalovým Losinám hrozí velká ztráta, Matěj Šinogl zvažuje vyšší soutěž

20. července 2016, 14:00, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Fotbalovým Losinám hrozí velká ztráta, Matěj Šinogl zvažuje vyšší soutěž Velké Losiny - Pro Velké Losiny by to byla obrovská ztráta. Přijít o elitního snajpra, který góly dává i připravuje, je vždycky na levačku. V tomto případě by to platilo na více než sto procent. Matěj Šinogl zatoužil po vyšší soutěži a akutně hrozí, že šlápne na zmizík.

 „Bohužel, je to pravda,“ potvrdil Týdnu losinský trenér Jiří Mika. „Chtěl by si vyzkoušet divizi. Momentálně jsou nejdál jeho námluvy s Kozlovicemi,“ dodal neradostně. „Pokud dojde k dohodě, jednalo by se o nejcitelnější odchod, který nás mohl potkat. Počítat se nedá ani s Petrem Linetem, Davidem Šimákem a Martinem Mackem. Ve všech případech z pracovních důvodů. Martin dělá v Olomouci a mohl by skončit v Chválkovicích,“ odtajnil Mika další komplikace. „Kontaktovali jsme některé hráče z nižších tříd, ti ale o možnost zahrát si krajský přebor nestojí. Jejich zájem o to, aby se dál zlepšovali, je velmi malý, mnohdy minimální nebo úplně nulový. Ve hře je akorát Adam Blaťák z Bludova a pomoct by nám mohl i Tomáš Vývoda ze Šumperka. I když teď dlouho marodil s kolenem, jeho zkušenosti jsou neoddiskutovatelné,“ věřil kormidelník Velkých Losin. Z dorosteneckého týmu byli do mužského áčka přeřazeni tři odchovanci – brankář Vít Podhajský a dva obránci Karel Minařík a Filip Klaban.
Losinská příprava odstartovala v minulém týdnu, a to pěkně zhurta. „Od pondělí jsme se scházeli každý den. Zaměřili jsme se hlavně na hrubé nabírání kondice. Na jaře se nám nedařilo i proto, že jsme na tom nebyli fyzicky nejlíp. Je to jeden z problémů, na jehož odstranění musíme zapracovat,“ uvědomoval si Jiří Mika. „V dalších týdnech objemovou část snížíme a budeme se věnovat dynamice a rychlostní vytrvalosti. Čím víc se bude blížit první mistrovský zápas nového ročníku proti Rapotínu, v tím větší míře budeme ladit herní situace a věci s balónem,“ upřesnil s výhledem do blízké budoucnosti.
Bude obsahovat i několik přátelských duelů. Kromě utkání v Dubicku je v plánu turnaj v Lošticích a přípravný dvojboj se šumperskou juniorkou. Vyloučena není ani jedna konfrontace s některým výběrem Sigmy Olomouc.Foto: Petr Fišer

Matěj Šinogl je na útěku. Ač o něj stáli v Šumperku a Uničově, elitní střelec koketuje s Kozlovicemi u Přerova.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).