SPORT

Fotbalový Zábřeh na jaře šlape: tři zápasy, tři vítězství!

5. března 2014, 12:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Fotbalový Zábřeh na jaře šlape: tři zápasy, tři vítězství! Zábřeh - Nebylo to ani zdaleka poprvé, co fotbalisté Zábřeha dovedli do vítězného konce utkání, v němž po herní stránce nijak zvlášť neexcelovali. I tentokrát svého soupeře udolali hlavně bojovností, nasazením a v neposlední řadě i tím, že dali více gólů. A přesně o tom to je! Účel znovu světil prostředky. Ze tří jarních duelů vytěžili maximum, další vítězství v řadě přidali v neděli odpoledne.

MS LIGA:
ZÁBŘEH - SLOVÁCKO B 1:0 (0:0)

Hostující kormidelník Palinek přivezl do Zábřeha mladé mužstvo, kterému z pozice lídra šéfoval matador Jan Trousil. Společnými silami se pokoušeli o atraktivní hru na jeden dotek, žádný valný úspěch to ale nepřinášelo. "Chyběla nám lepší finální fáze a více odvahy. Většinou z toho byly jen pološance," věděl dobře kouč Palinek.

Ani domácí mužstvo směrem dopředu nijak zvlášť nekouzlilo. Až na křížnou střelu Bačíka, která se zastavila o pravou tyč, to nebyla žádná sláva. Slovácko odpovědělo podobnou mincí tři minuty po přestávce, kdy se o část brankové konstrukce rozplácl táhlý projektil po nenápadné akci.

Klíčovou byla 52. minuta. Dlouhý nákop do šestnáctky, špatný zákrok hostujícího strážce Semanka, vypadlý míč, pohotový Čtvrtníček, jeho zasunutí do prázdné klece a rozhodující gól byl na světě! Smutný hrdina Semanko chyboval i přesto, že všechny podobné míče v předchozím průběhu stahoval naprosto perfektně. V tomto případě se nechal vykolejit drobným soubojem.

Hostující snaha o vyrovnání byla marná. Narážela na důsledně a obětavě hrající defenzivu soupeře, který potil krev. A také se rozbíjela o výborného Martina Šustra, jenž ustál všechny menší i větší hrozby bez úhony. Včetně několika ošidných závarů. "Několikrát nás podržel. Hlavně v závěru, kdy nás Slovácko trochu zatlačilo. Výkon to z naší strany nebyl moc oslnivý, ale tři body máme. S výsledkem můžeme být maximálně spokojeni. S hrou to bylo poněkud horší. Hlavně v první půlce byla upracovaná a provázela ji spousta zbytečných ztrát. Hlavní trenér Balcárek požadoval o přestávce po hráčích zlepšení až o třicet procent. Nakonec nám pomohlo zaváhání jejich gólmana," oddechl si asistent Jaroslav Rolinek.


SULKO ZÁBŘEH

Šustr 8 - Rajnoha 7, Čep 7, Ješko 6, Linek 6 - Kovář 7, Binar 7 - T. Pospíšil 6 (86. Váňa), Bačík 7, Lukáš 7 (90. Vaník) - Čtvrtníček 7.
HODNOCENÍ HRÁČŮ: 10 - mimořádně vynikající, 9 - excelentní, 8 - výborný, 7 - velmi dobrý, 6 - dobrý, 5 - průměrný, 4 - podprůměrný, 3 - slabý, 2 - mizerný, 1 - katastrofální.


Foto: Petr Fišer
Brankář Martin Šustr uhájil čistý štít a vydatně přispěl k dalšímu zábřežskému triumfu.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).