SPORT

Fotbalový dar z nebes, divizní Šumperk spasila přísná penalta

23. března 2016, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Fotbalový dar z nebes, divizní Šumperk spasila přísná penalta Šumperk - Když už se zdálo, že šumperští fotbalisté z jarní premiéry vytěží v lepším případě jen bod za remízu, políbila je sportovní štěstěna. Přísně nařízená penalta v 79. minutě je vrátila do trháku, v němž se nacházeli po úvodní části. „Byl to pro nás dar z nebes,“ oddechl si s úlevou v hlase trenér Bohdan Hecl.
 DIVIZE D
ŠUMPERK – PELHŘIMOV 2:1 (1:0)


Pelhřimov se zpočátku jevil jako mírně aktivnější tým, který má ale značné potíže s finální fází. I když se Šumperk rozjížděl pomaleji, udeřil jako první. Nová posila z HFK Olomouc Filip Rozsíval prostrčila míč na Miroslava Podhorného a ten se v prostoru šestnáctky nespletl. Jeho zakončení bylo přesné a chladnokrevné zároveň.
Dobré možnosti na obou stranách by lehce spočítalo i malé dítě. Bohatě by mu k tomu posloužily prsty jedné ruky. O sedm minut později proletěl neposedný balón až na druhý konec velkého vápna ke Kotzmannovi, jenž mohl zvýšit. Z výhodné pozice mu ovšem prostory brankového zařízení k proslavení nestačily. Tvrdou ránu nasměroval nad břevno.
Zahajovací minuty po přestávce patřily Jihočechům. Po přehmatu Španihela podržel hostitelskou partu jistým zákrokem strážce Kreizl, který si v následující minutě poradil i s hlavičkou Čížka. Zachytil ji s vydatným přispěním leopardího skoku.
Šumperk si koledoval a nakonec přece jen kapituloval. Pelhřimovskou standardku sice ubránil, jenže selhal hned vzápětí. Vytrestal ho nepokrytý Michal Naniaš.
Domácímu celku se nedařilo. Až na trestný kop Kotzmanna pořádně nevystřelil na bránu. Přesto vyhrál. Pokus Patrika Strnada se zastavil o ruku jednoho z hostujících smolařů a hlavní rozhodčí byl nekompromisní – pokutový kop! Zodpovědnosti se nebál dvougólový hrdina Podhorný, a protože si při své exekuci vybral správný kout, šumperským šťastlivcům spadly do klína všechny body. „Náš výkon byl svázaný důležitostí prvního mistrovského zápasu. V předchozích přípravných utkáních jsme si dokázali vytvářet relativně dost gólových příležitostí, dnes jsme moc nebezpečných situací neměli,“ připustil kouč Hecl. „Ve druhém poločase to na kluky dolehlo ještě víc. Chtěli to jen ubránit a ukopat, takhle to ale nefunguje. Jakáž takáž fotbalovost se vytratila úplně. Soupeř vycítil šanci a po velké hrubce Juráska vyrovnal. Gól na 2:1 byl darem z nebes, protože to z naší strany nebylo dobré. Na druhou stranu ani hosté na tom nebyli o moc líp. Hrál se fotbal špatné úrovně,“ uznal kormidelník Šumperka. V průběhu hry přišel o zraněného Demetera, jenž odjel s bolavou rukou do nemocnice. „V závěru se nechal vyloučit Lukáš Reichl, což je v našem případě obrovský problém. Vzhledem k tomu, že máme úzký kádr, jsou pro nás každé takové ztráty citelné a nepříjemné,“ postěžoval si.

BRANKY

19. a 79. Podhorný – 69. Naniaš. Diváci: 100.

ŠUMPERK
Kreizl 6 - Hruda 5, Španihel 6, Jindra 6, Jurásek 4 - L. Reichl 7, Demeter 6 (46. Nemeth 6) - Kotzmann 6, Rozsíval 5 (69. Pa. Strnad), Podhorný 6 (90. Rýznar) - J. Nimrichtr 6
HODNOCENÍ HRÁČŮ: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný, 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální, N – nehodnocen.


Foto: Petr Fišer
V nedělním utkání to byl hlavně boj.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.3.2016 08:22
Titulek: penalta
Autor: radka
92
113
Možná špatně rozumím, ale z povídání mi vyplývá, že penáltu se asi Šumperští snažili nahrát. Doufám, že tomu tak není.
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).