ZPRAVODAJSTVÍ

Fotbalovou korupci v Mohelnici vyšetřuje policie 

6. února 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Mohelnický třetiligový fotbalový klub plnil minulý týden stránky celostátních deníků. Nikoli díky sportovním výkonům, ale kvůli korupci. Mohelničtí totiž veřejně přiznali, že v jejich klubu patrně působili hráči, kteří se mohli podílet na sázkových machinacích. A případem se nově začala zabývat policie.  

 „K tomu, abychom se obrátili na policii, nás vedly jak podněty z fotbalového prostředí, tak i nechvalně známá historie čínského investora, který klub v Mohelnici koupil,“ uvedl pro Český rozhlas Jan Paul z Fotbalové asociace ČR. 
Číňané měli po koupi mohelnického oddílu přivést do mužstva několik zahraničních hráčů, kteří jsou z ovlivňování zápasů podezřelí. Jeden z nich měl být údajně za stejné machinace vyšetřován v Irsku. 

Špička ledovce 


Vedení mohelnického fotbalu tvrdí, že šlo o selhání jednotlivců, kteří už v týmu nehrají. „Je nám to líto a nejvíce nás mrzí, že teď si neseme takovou ošklivou nálepku. Dostali jsme ji proto, že jsme se rozhodli něco nepřehlížet a rozseknout,“ uvedl v otevřeném dopise trenér mohelnických fotbalistů Dušan Žmolík. Tamní klub teď podle něj bude platit za to, že se o korupci ve fotbale rozhodl promluvit, přitom stejné sázkové machinace se v české lize odehrávají už několik let a dosud o nich všichni mlčeli. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).