ZPRAVODAJSTVÍ

Fotbalovou korupci v Mohelnici vyšetřuje policie 

6. února 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Mohelnický třetiligový fotbalový klub plnil minulý týden stránky celostátních deníků. Nikoli díky sportovním výkonům, ale kvůli korupci. Mohelničtí totiž veřejně přiznali, že v jejich klubu patrně působili hráči, kteří se mohli podílet na sázkových machinacích. A případem se nově začala zabývat policie.  

 „K tomu, abychom se obrátili na policii, nás vedly jak podněty z fotbalového prostředí, tak i nechvalně známá historie čínského investora, který klub v Mohelnici koupil,“ uvedl pro Český rozhlas Jan Paul z Fotbalové asociace ČR. 
Číňané měli po koupi mohelnického oddílu přivést do mužstva několik zahraničních hráčů, kteří jsou z ovlivňování zápasů podezřelí. Jeden z nich měl být údajně za stejné machinace vyšetřován v Irsku. 

Špička ledovce 


Vedení mohelnického fotbalu tvrdí, že šlo o selhání jednotlivců, kteří už v týmu nehrají. „Je nám to líto a nejvíce nás mrzí, že teď si neseme takovou ošklivou nálepku. Dostali jsme ji proto, že jsme se rozhodli něco nepřehlížet a rozseknout,“ uvedl v otevřeném dopise trenér mohelnických fotbalistů Dušan Žmolík. Tamní klub teď podle něj bude platit za to, že se o korupci ve fotbale rozhodl promluvit, přitom stejné sázkové machinace se v české lize odehrávají už několik let a dosud o nich všichni mlčeli. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.