ZPRAVODAJSTVÍ

Fotbalovou korupci v Mohelnici vyšetřuje policie 

6. února 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Mohelnický třetiligový fotbalový klub plnil minulý týden stránky celostátních deníků. Nikoli díky sportovním výkonům, ale kvůli korupci. Mohelničtí totiž veřejně přiznali, že v jejich klubu patrně působili hráči, kteří se mohli podílet na sázkových machinacích. A případem se nově začala zabývat policie.  

 „K tomu, abychom se obrátili na policii, nás vedly jak podněty z fotbalového prostředí, tak i nechvalně známá historie čínského investora, který klub v Mohelnici koupil,“ uvedl pro Český rozhlas Jan Paul z Fotbalové asociace ČR. 
Číňané měli po koupi mohelnického oddílu přivést do mužstva několik zahraničních hráčů, kteří jsou z ovlivňování zápasů podezřelí. Jeden z nich měl být údajně za stejné machinace vyšetřován v Irsku. 

Špička ledovce 


Vedení mohelnického fotbalu tvrdí, že šlo o selhání jednotlivců, kteří už v týmu nehrají. „Je nám to líto a nejvíce nás mrzí, že teď si neseme takovou ošklivou nálepku. Dostali jsme ji proto, že jsme se rozhodli něco nepřehlížet a rozseknout,“ uvedl v otevřeném dopise trenér mohelnických fotbalistů Dušan Žmolík. Tamní klub teď podle něj bude platit za to, že se o korupci ve fotbale rozhodl promluvit, přitom stejné sázkové machinace se v české lize odehrávají už několik let a dosud o nich všichni mlčeli. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).