SPORT

Fotbalovému podzimu odzvonilo. Podle losinského Miky a maletínského Michalčáka foukal v posledním kole „žlutý“ vítr

19. listopadu 2014, 20:54, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Fotbalovému podzimu odzvonilo. Podle losinského Miky a maletínského Michalčáka foukal v posledním kole „žlutý“ vítr Okres - Fotbalový podzim je minulostí. Tečku za předlouhým soutěžním obdobím udělalo poslední kolo, které mimo jiné přineslo závěrečnou dávku emocí. Podle losinského trenéra Jiřího Miky a maletínského funkcionáře Antonína Michalčáka v něm foukal silný „žlutý“ vítr. Naráželi přitom na výkony rozhodčích, kteří řídí mistrovské zápasy v dresech stejné barvy.

Krajský přebor
MEDLOV – VELKÉ LOSINY 1:1 (0:1)


Bylo jasně patrné, jak je rozčarovaný. Trenéra losinských fotbalistů Jiřího Miku namíchl průběh nedělní partie natolik, že těžko hledal slova. „Nerad si stěžuju, ale tohle bylo příliš. Zápasy v Medlově jsou hodně specifické a bohužel mají s fotbalem velmi málo společného. Spíš bych to přirovnal k frašce a šaškárně. Je mi líto našich hráčů a funkcionářů, že museli něco takového prožít a absolvovat,“ hlásil zklamaně.
Na těžkém a neupraveném trávníku, který patří k nejhorším v soutěži, se nehrálo žádné světové utkání. Jeho nejčastějším jevem byla nekončící série osobních soubojů. „Zvláštní kapitolou medlovských duelů jsou rozhodčí. Většinou mají divný metr. Nebyli jsme ani zdaleka prvním mančaftem, který tady rozdílným posuzováním dostali pod tlak. Zatímco nás nešetřili, domácím všechno procházelo. Je mi z toho smutno. Ničí tím dobrou práci poctivě fungujících oddílů. Tento názor nemám ani zdaleka sám. V Medlově by se měli zamyslet, jestli jim takový fotbal stojí za to. Dost dobře to nechápu,“ nebral si Mika servítky. „Naši kluci zaslouží pochvalu za bojovnost. I v takhle nepříznivém prostředí dokázali urvat bod,“ dodal kouč hostujícího celku.
V 16. minutě ho potěšil přesnou koncovkou Petr Linet. Do situace, kdy stál sám před bránou, jej dostalo přiťuknutí od Šinogla. Všemu předcházela prospěšná práce Kováče, jenž vystihl malou domů.
Hanáci srovnali po hodině hry. Po nákopu za obranu hlavičkoval hostující Kupčík, míč nešťastně tečoval jeho spoluhráč Gargulák a Kasal podél bezmocného Hataly lehce skóroval. Balón z losinského pohledu změnil směr v nejhorší možnou chvíli.
VELKÉ LOSINY: Hatala – J. Zatloukal, M. Gargulák, J. Gargulák, Kupčík – D. Šimák, Šinogl, Nýdecký, Linet – L. Kováč (82. M. Kobza), J. Uvízl (85. Klaban).

I. A třída
LEŠTINA – MALETÍN 1:2 (1:2)


Jakmile se do sestavy vrátil Milan Michalčák, fotbalový Maletín znovu začal surfovat na vítězné vlně. Obzvlášť cenný triumf si připsal v sobotu v Leštině. Rozhodl o něm v úvodní půlhodině.
Hosté odstartovali zápasový závod přímo raketově. Už v 7. minutě si naběhl na přesný Plančarův centr právě Michalčák a povedenou hlavičkou uklidil letící míč pod horní tyč.
Leština zareagovala na bolestivou ránu nejlepším možným způsobem. A to tím, že velmi rychle vyrovnala. O čtyři minuty později utekl po pravé straně Puchr. Ideálně kopnutým balónem načechral kulatý nesmysl na zadní tyč na číhajícího Lukase, jehož zakončení ještě stačil zneškodnit brankář Hajtmar. Ale pouze před dobíhajícího Jana Volka, jenž rozvlnil síť z pěti metrů.
Za nerozhodného stavu se rozjela atraktivní fotbalová jízda, která nepostrádala spád. Hrálo se nahoru – dolů. Vyrovnávacím gólem povzbuzení domácí prahli po dalších brankových úlovcích a nebyli k nim daleko. Velkou příležitost měl Volek a po něm i Puchr. Oba ale v nadějných pozicích selhali a dostavil se trest. Po rohovém kopu Novotného se odražený balón přikutálel k Havlíkovi a ten propálil všechno, co mu stálo v cestě.
Leštinská snaha o druhé srovnání stavu se míjela účinkem. Změnit to mohl krátce před přestávkou Žanda, s jeho levačkou si ale poradil bravurním způsobem brankář Hajtmar. Ve druhém poločase se jevil nadějně trestný kop Puchra nebo možnost Smékala. Jenže nic z toho. Maletín prověřil připravenost strážce Pobuckého šancí Michalčáka a gólovkou Berana, kterou vypracoval narýsováním ukázkové kolmice veterán Gallo. Beran sice síť rozvlnil, ale jen její boční část. Skóre se tak neměnilo.
„Zápas se nám nepovedl. Nedařila se nám kombinační hra, ke které jsme se za celé utkání prakticky nedostali. Maletín hrál důrazně a obětavě, s čímž jsme se nedokázali vyrovnat. Když k tomu připočítáme spalování gólových situací, prohráli jsme zcela po zásluze,“ uznal bez vytáček vedoucí Leštiny Radek Pelcl.
„Bylo to tady velmi těžké. I proto, že proti nám foukal hodně silný žlutý vítr,“ postěžoval si na výkon rozhodčích vedoucí hostující výpravy Antonín Michalčák a pokračoval: „Zatímco proti nám se karty tahaly hned šestkrát, u nich ani jednou. Celé to bylo jakési podivné. Naštěstí s tříbodovým koncem pro nás,“ oddechl si s úlevou v hlase.
LEŠTINA: Pobucký – P. Volek, Hýbl (67. J. Polášek), Neumann, Musil, M. Lepka, O. Král, Žanda, Lukas, J. Volek (51. Smékal), R. Puchr.
MALETÍN: Hajtmar – Plančar, D. Beran, Nevrlý, Obšil – Novotný, Gallo, L. Michalčák, P. Havlík – M. Michalčák, Richter (85. Šebesta).


Foto: Petr Fišer

Maletínský brankář Lukáš Hajtmar propustil za svá záda jediný míč.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.