SPORT

Fotbalové události: Mrázek dostal padáka, Sedláček zůstává, Zábřeh v derby remizoval

19. září 2013, 18:37, téma FOTBAL, Petr Fišer
Fotbalové události: Mrázek dostal padáka, Sedláček zůstává, Zábřeh v derby remizoval Okres - Zasypán nejrůznějšími událostmi je v tomto týdnu fotbalový okres. V Šumperku dokonce padaly hlavy. Po nedělní porážce s Valašským Meziříčím byl o dva dny později odvolán hlavní kouč Petr Mrázek.

Zkušený odborník s trenérskou profilicencí přitom zamířil na Tyršův stadion teprve před startem letní přípravy. Na Tyršově stadionu tak strávil jen dva měsíce. Moc se nepovedly. Se svým novým týmem ze sedmi pokusů pouze jednou vyhrál. K jeho odvolání došlo ve chvíli, kdy s ním obýval nelichotivou čtrnáctou příčku divizní tabulky.

Volnou židli s velkou pravděpodobností obsadí Jiří Mika. Jmenovec trenéra losinských fotbalistů naposledy působil u mládeže v Bílovci. Společně s ním by měly dorazit i dvě posily – obránce Pelán a útočník Přecechtěl.


Sedláček přehodnocuje cíle

„Budu se rozhodovat, co dál.“ To byla zpráva, kterou po víkendovém kole moravskoslezské divize vyslal do fotbalového světa kormidelník Mohelnice Roman Sedláček. O jeho místo se okamžitě začali zajímat čtyři volní adepti z Olomoucka. Horkokrevný vůdce ale končit nehodlá. "Jen budeme muset přehodnotit naše nároky a cíle. Beru to na sebe, protože jsem se velkou měrou na sestavování kádru podílel. Mysleli jsme si, že jsme poskládali mančaft, který může usilovat o špici tabulky. Po domácím nezdaru se Šumperkem víme, že je zapotřebí více trpělivosti. Ještě nás čeká velmi dlouhá cesta. Po podzimu všechno vyhodnotíme a uvidíme, jakým stylem a směrem se budeme dále ubírat,“ vysvětloval Sedláček.


Zábřeh remizoval s Uničovem

Fotbalisté Zábřeha odehráli jeden z nejprestižnějších zápasů celého podzimu. Ve středeční předehrávce 15. kola třetí ligy remizovali před 250 diváky se „sousedním“ Uničovem 1:1. Rychle získané vedení, které jim z trestného kopu vystřelil středopolař Vaclík, s vypětím všech sil bránili až do 78. minuty. Pak přece jen kapitulovali. I tak se z jejich pohledu jednalo o dobrý výsledek, hosté totiž byli po většinu času lepším, aktivnějším a fotbalovějším mužstvem. Vyrovnání zdatněji kombinujících Hanáků bylo zasloužené.

Atraktivní zápas byl povedeným předkrmem před hlavním chodem. Servírovat se bude už o víkendu.


SOBOTA 21. ZÁŘÍ

MS DIVIZE: 16.00 Přerov - Mohelnice.
I. A TŘÍDA: 16.00 Leština - Bělkovice, Bludov - Chválkovice, Moravský Beroun - Jindřichov.
I. B TŘÍDA B: 16.00 Maletín - Velká Bystřice, Zvole - Kožušany, Babice - Lesnice.
I. B TŘÍDA C: 16.00 Vikýřovice - Česká Ves, Písečná - Bohdíkov, Javorník - Rapotín, Stará Červená Voda - Sudkov.

NEDĚLE 22. ZÁŘÍ

MS LIGA: 16.00 Zábřeh - Prostějov.
MS DIVIZE: 16.00 Určice - Šumperk.
KRAJSKÝ PŘEBOR: 16.00 Velké Losiny - Šternberk.
I. A TŘÍDA: 16.00 Mohelnice B - Štíty, Bohuňovice - Loštice.
I. B TŘÍDA B: 16.00 Velký Týnec - Dubicko.
I. B TŘÍDA C: 15.00 Žulová - Nový Malín, 16.00 Hrabišín - Staré Město.Foto: Petr Fišer
Fotbalisté Zábřeha těsné jednogólové vedení z první půle proti silnému Uničovu neudrželi.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).