SPORT

Fotbalové Losiny slavily sedmdesátku, třemi góly přejely Dubicko

23. srpna 2017, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Fotbalové Losiny slavily sedmdesátku, třemi góly přejely Dubicko Velké Losiny - Pozvané hosty, kteří se spokojili s nevalným místem v šedivém koutu, připomínali fotbalisté Dubicka na oficiální oslavě losinské sedmdesátky. Tradiční okresní klub připravil pro své příznivce dvouzápasové odpoledne, jehož součástí bylo utkání starých gard se Šumperkem.

 KRAJSKÝ PŘEBOR
VELKÉ LOSINY – DUBICKO 3:0 (2:0)


Zatímco střetnutí dříve narozených pardálů přineslo vyrovnanou partii, v níž každý chvilku tahal pilku, mistrovský duel krajského přeboru se odehrával výhradně pod taktovkou lepších hostitelů. Nováček z Dubicka přijel ve výrazně okleštěném složení a mimo jiné postrádal veterána Pinkavu. Ustaraný kouč Schmidt měl k dispozici jediného náhradníka a nezbylo mu nic jiného, než nasadit do základní sestavy brankáře Hajtmara. Na tom by nebylo nic divného, kdyby s ním nezalepil díru vzniklou na kraji obrany.
V daleko početnější losinské skvadře se poprvé představila čerstvá posila ze Šumperka. Miroslav Rýznar se v novém působišti rychle zadaptoval a předvedeným výkonem nezklamal.
Mladé domácí družstvo srazilo jalového protivníka k zemi mezi 17. a 20. minutou. Rozhodujícímu úseku celého zápasu předcházely možnosti Hegnera (nastřelil gólmana) a dorážejícího Žídka (pálil nad bránu).
Aktivní Hegner se o chvíli později zapojil do akce, která se zásadním způsobem podepsala pod premiérovou změnu stavu. Potom, co orazítkoval levou tyč, atakoval zkušený Skopal zbytečně Mičundu, a ten toho náležitě využil. Rozhodčí Jelínek po jejich souboji v šestnáctce ukázal na penaltový bod a nařízený pokutový kop zahrál s velkým přehledem Hugo Hegner.
Dubicko se škvařilo ve vlastní šťávě. Kupilo nepřesnosti, až na několik nadějných centrů agilního Kopy směrem dopředu nic nevymyslelo a navíc bylo nedůsledné v obranné fázi. Po nabídce od Zatloukala z pravé strany neuhlídalo v prostoru malého vápna nezištně zakončujícího Marka Žídka – 2:0.
A mohlo být ještě hůř! Hegner s Rýznarem vykombinovali jeho defenzívu natolik dokonale, že volný Mičunda zakončoval z hodně výhodné pozice. Losinský forvard vsadil na razanci a málem přepůlil břevno. Nespokojení dubičtí příznivci na to reagovali všeříkajícím pokřikem BUDÍČEK!
Nebylo to naposledy, co překonanému Havlíčkovi píchla branková konstrukce. Ve druhé půli ji otečkovali Trunkát a Zatloukal. Zaměstnaného strážce důkladně prověřila i táhlá Žídkova pumelice a podobný projektil vypuštěný z kopačky střídajícího Jankoviče.
Hosté se mohli vrátit do hry po zaváhání stopera Tejkla. Dlouhán Hatala ale útočníka Malinovského nepotěšil úspěšným zákrokem a bez úhony ustál i trestný kop Skopala a příležitost Hymra, jenž do míče nekopl ani zdaleka ideálně.
Závěr patřil po zásluze zápasovým mistrům. Sympaticky kombinující Losiny potěšily věrné fanoušky rychlou souhrou, která udělala tečku za velmi dobře zvládnutým utkáním. Martin Kobza nalil balón do druhé vlny na nabíhajícího Jakuba Zatloukala a kapitán domácího celku povýšil vítězství svého mužstva na rozdíl tří zásahů.

BRANKY

17. Hegner, 20. M. Žídek, 88. J. Zatloukal.

VELKÉ LOSINY

Hatala – Rýznar, A. Blaťák, Tejkl, J. Zatloukal – Hegner, M. Žídek, Žák, Pecháček – Mičunda, L. Kováč. Střídali: 61. M. Kobza, 61. A. Bureš, 61. Trunkát, 68. Jankovič, 81. Nýdecký.

DUBICKO

M. Havlíček – L. Hajtmar, Skácel, Skopal, J. Schmidt – Kopa, Hymr, T. Hroch, Burian – Malinovský, Malínek. Střídal: 81. Pur.


Foto: Petr Fišer

Lukáš Hajtmar, za normálních okolností vykonávající brankářské řemeslo, musel při dubických potížích se skládáním sestavy zaskakovat na nezvyklém postu obránce.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).