SPORT

FOTBALOVÉ KOMPLIKACE: Třetiligový Zábřeh řeší nepříjemnosti, dluží hráčům i trenérům

3. prosince 2014, 16:01, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
FOTBALOVÉ KOMPLIKACE: Třetiligový Zábřeh řeší nepříjemnosti, dluží hráčům i trenérům Zábřeh - Fotbalový Zábřeh řeší problémy. Jsou finančního rázu. Dlouhodobá okresní jednička přitom odehrála jeden z nejlepších podzimů v klubové historii a zadělala na ojedinělý úspěch. Po první polovině sezóny jí ve třetí lize patří lichotivé čtvrté místo s minimálním odstupem na medailové příčky.

 „Problémy jsou všude. Nejen u nás,“ řekl exkluzivně TÝDNU Bohuslav Charvát, jeden z funkcionářů. „Každý, kdo má fotbal v Zábřeze rád, se snaží dělat maximum pro to, abychom soutěžní ročník zdárně dokončili, celou situaci stabilizovali a v nastoleném trendu pokračovali,“ ujišťoval odhodlaně.
Podle dobře informovaných zdrojů klubové vedení dluží nejen hráčům, ale i trenérům. A nejde o žádné malé částky. V některých případech se pohybují v řádu statisíců. „Základní platy jsou vyřešeny a všem vyplaceny. Nevyřízené pohledávky se týkají části prémií za některé podzimní zápasy,“ prozradil Bohuslav Charvát.
Jako jeden z mála byl ochoten se o současném stavu bavit. Na naše telefonáty nereagoval sekretář Nevrkla, hlavní kouč Balcárek ani nikdo z hráčů. Fotbalový Zábřeh připomíná v těchto dnech tajemný hrad v Karpatech. „Co bude dál? Odevzdali jsme nafasované věci a nic dalšího konkrétního nebo oficiálního vám momentálně nejsem schopen říct. Teprve se uvidí, jakým směrem se všechno vyvrbí,“ hlásil neurčitě trenérský asistent Jaroslav Rolinek. Pokud se podaří dodržet původní plán, zimní příprava by měla začít v polovině ledna.
Otázkou ale zůstává, kdo se do ní z dobře hrajícího podzimního kádru zapojí. V zákulisí se spekuluje o hromadném úprku, někteří jedinci si už začali hledat nové angažmá. K výrazným změnám by mohlo dojít i v realizačním týmu.
Zábřežský fotbal byl v minulém týdnu spojován i s možnou rezignací samotného výboru. „Tuhle kachnu vypustil jeden z mládežnických trenérů Jaroslav Appl. Jeho přístup mi nepřipadá vůbec loajální. Informace, které rozhlašoval na trenérském semináři, se totiž nezakládají na pravdě. Je to výmysl,“ stál si pevně za svým Bohuslav Charvát.
Jak sám připustil, sestava oddílových „bafuňářů“ pracovala celý podzim bez zvoleného šéfa. „Funkci nevykonávám už od léta. Vzdal jsem se jí kvůli velkému pracovnímu vytížení. Fotbalovým povinnostem bych se nemohl věnovat tolik, kolik bych chtěl a jak by bylo potřeba. Proto jsem odstoupil,“ sdělil ochotně TÝDNU zatím poslední předseda Zdeněk Kunrt. Ze stejných důvodů odsunul fotbal na vedlejší kolej i dlouholetý manažer Lubomír Hrdlovič.


Foto: Petr Fišer

Lubomír Hrdlovič je jedním z těch, kteří vyklidili pole.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.12.2014 20:08
Titulek: Bez titulku
Autor: boban
48
Tak už víme proč prohrái poslední zápas doma 4:1!!!!!!!!!!
Reagovat
Datum: 8.12.2014 19:21
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
40
Dohazovači, co jiného?
Reagovat
Datum: 8.12.2014 19:48
Titulek: sulko
Autor: david
134
Snad to zase nějak dopadne, na co bychom v Zábřehu, vždyť tu žádný pořádný sport není. Já osobně bych se sportem skončil, cizím nefandím. Zábřeh je pro mě klub číslo 1!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).