SPORT

Fotbalové Dubicko poprvé v historii mezi krajskou elitou: „Je to pro nás velká výzva.“

5. července 2017, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Dubicko, Třeština - Není to tak dávno, co se fotbalové Dubicko pralo o body na okresní scéně. Dnes se může pyšnit tím, že se bude měřit s krajskou elitou. Jeden z největších skokanů posledních let? Určitě ano! Pod vedením svérázného manažera Lubomíra Hrdloviče doskákal až do nejvyšší přeborové soutěže.

 Dubicko sice prohrálo dostihy o první místo a pohár pro vítěze ukořistil Černovír, jenže mu přála shoda příznivých okolností. O patro výš se mohl stěhovat i druhý tým konečného pořadí. „Dostali jsme nabídku, kterou jsme zvažovali. Nakonec jsme došli k závěru, že to zkusíme a uvidíme,“ odhaloval funkcionář a asistent trenéra v jedné osobě Milan Langer. „Protože jsme krajský přebor v oddílové historii nikdy nehráli, bude to pro nás velká výzva. Budeme si moct ověřit, jestli na něj máme, nebo ne,“ dodal dlouholetý klubový činovník.
V Dubicku si dobře uvědomují, že se začnou pohybovat na jiném výkonnostním levelu. „Mezi I. A třídou a přeborem je velký rozdíl, to je nám jasné. Ve fyzické i herní stránce. Každý tým v soutěži má ve svém středu větší počet výrazných fotbalových individualit. Jestli chceme být konkurenceschopní, musíme přes léto sehnat minimálně čtyři až pět kvalitních hráčů,“ řekl Langer.
Dubičtí fandové se mohou těšit na atraktivní souboje s regionálními rivaly. Jejich oblíbencům se postaví do cesty Velké Losiny nebo Rapotín. „Jednoznačně nejlákavější pro nás budou řežby se Zábřehem,“ ujišťoval Milan Langer. Není se co divit, současný „boss“ Lubomír Hrdlovič úřadoval na zábřežském stadiónu spoustu sezón.
Před novým ročníkem počítá s tím, že úspěšný kádr z předchozího soutěžního období zůstane pospolu. Včetně kanonýra Jakuba Hymra, jenž se stal se 34 góly nejlepším střelcem všech krajských soutěží. V I. A třídě druhý Havelka z Černovíru za ním zaostal o propastných třináct branek! „Všichni hráči dostanou šanci a bude jen na nich, jak s ní naloží. Jako jediný odchází Jaroslav Nevrlý, který se dohodl s Třeštinou,“ prozradil Langer.
Nedaleká Třeština se z pozice okresních šampiónů připravuje na premiérové účinkování v I. B třídě. S posilami v podobě bratrů Masopustových, Květoslava Vašíčka a Václava Knopa míří hodně vysoko. „V nelehké konkurenci dobrých mančaftů chceme hrát dobrý fotbal. Rádi bychom k nám nalákali diváky od soupeřů a z okolních vesnic, dědin a měst,“ plánoval předseda klubu František Krejčí. Poslední zápas jeho hochů proti Lukavici sledovalo téměř 200 zvědavců, což je s ohledem na počet obyvatel (345) solidní číslo. „Samozřejmě, že nás to potěšilo. Fotbal neděláme jen kvůli sobě, ale i pro fanoušky. Aby jich chodilo co možná nejvíc a čas strávený u nás na hřišti je maximálně naplňoval a bavil. Skupina B sice není tolik o derby zápasech, na druhou stranu v ní budeme narážet na silné protivníky. Všeobecně se tvrdí, že je nadupanější a o něco kvalitnější než sousední céčko,“ pronesl plný očekávání.

Fotbalisté Dubicka - horní řada zleva: Milan Langer st.(funkcionář a asistent trenéra), Michal Svačina, Ondřej Klimeš, Erik Skácel, Lukáš Hajtmar, Jakub Hymr, Jan Křepelka, Roman Skopal, Marek Machala (vedoucí týmu). Dolní řada: Milan Langer ml.(zdravotník), Lukáš Cejpek, Marek Burian, Miroslav Grohar, Radek Hrabala, Jaroslav Nevrlý, Daniel Dener (masér).
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.7.2017 11:23
Titulek: trener
Autor: mares
22
kdesevamvytratilaipracesilaka
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.