SPORT

Fotbalová Třeština vzkazuje: Okresním titulem to nekončí!

28. června 2017, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Třeština - Tímhle to nekončí! Fotbalová Třeština si užívá návalu příjemné euforie, který pramení ze skutečnosti, že si po třech letech znovu přivlastnila titul okresních šampiónů. A už dnes spřádá odvážné plány. Má k tomu pádný důvod. V malé obci na Mohelnicku, v níž žije 385 obyvatel, se tvoří hodně našlapaný sportovní tým.

 Soutěžní chleba se lámal ve 29. kole. Zatímco Sobotín zahazoval v Moravičanech jednu šanci za druhou a nakonec si neodvezl ani bod, produktivita Třeštiny v divokém střetnutí s Brníčkem byla daleko výraznější. Za nerozhodného stavu 4:4 rozhodl ve prospěch domácího celku střídající Petr Laštůvka. Na prsa si zpracoval dlouhý centr a z otočky vypálil ránu s mistrovským podtextem. „Špice tabulky byla letos hodně vyrovnaná, mlátilo se to mezi sebou do poslední chvíle. Troufám si tvrdit, že kdybychom v každém utkání mohli nastupovat v největší síle a plné palbě, naše první místo by bylo daleko přesvědčivější. Skoro vždycky nám někdo scházel,“ stál si za svým předseda oddílu a vedoucí družstva František Krejčí.
Třeštinská parta se v minulé sezóně rozrostla o jedno známé jméno. Z Mohelnice se vrátil na rodné území Libor Havlíček, jenž bydlí dvacet metrů od hřiště. Přínosem byli i pracovití bratři Gerešové, které se podařilo přetáhnout z rozpadajícího se Mírova. Vepředu byla nejvíce znát přítomnost útočníka Libora Ondráška. Stihl toho hodně. Nastřílet 21 gólů a dvakrát navštívit nemocnici kvůli šití hlavy.
Třeština si užila velkolepé oslavy, pilo se až do rána. Jen stěží si mohla přát lepší dárek ke čtyřicátému výročí od založení oddílu. Oproti historicky premiérovému triumfu v okresním přeboru tkví zásadní rozdíl v tom, že tentokrát možností vystoupat na krajskou úroveň nepohrdne. „Tehdy jsme titul získali hned po našem postupu ze III. třídy. Věděli jsme, že někteří kluci nezůstanou a půjdou za lepším, takže to nemělo smysl. Současná situace je naprosto jiná a daleko příznivější,“ ujišťoval Krejčí. A okamžitě přidal vysvětlení. „Do I. B třídy naskočíme s pěti velkými posilami. Jedná se o fotbalisty, kteří by z fleku mohli nastupovat v krajském přeboru. Buď jsou to Třeštiňáci, nebo je k našemu klubu pojí dlouholeté kamarádské vazby. Vůbec to není o tom, že by k nám šli kvůli penězům. Nikdy jsme u nás nikoho neplatili a platit nebudeme. Zrálo to delší dobu, pořád jsme byli v kontaktu. A teď si to všechno sedlo naprosto dokonale,“ zářil evidentní spokojeností oddílový bafuňář. „Domluvili jsme se s Květoslavem Vašíčkem, dvojčaty Lukášem a Alešem Masopustovými, Jaroslavem Nevrlým a Vencou Knopem. Pokud budou všichni zdraví a pravidelně k dispozici, budeme mít směrem dopředu obrovskou ofenzivní sílu a podle mě můžeme celou soutěž vyhrát. Zvlášť když u nás budou pokračovat taková jména jako Karel Čihulka, Libor Havlíček, Pavel Unzeitig nebo Martin Tyráček, co má zkušenosti s působením v Sigmě Olomouc. Pokud k tomu připočítáme dva dobré gólmany a další plánované doplnění o jednoho až dva hráče, kvalita nám rozhodně chybět nebude,“ těšil se s předstihem na sváteční ročník František Krejčí.

 

Okresní šampióni z Třeštiny – nahoře zleva: Karel Štěpán (hlavní pořadatel), Pavel Zatloukal, Miroslav Vilím, Karel Čihulka (kapitán), František Krejčí (předseda oddílu), Pavel Prucek, Kamil Plechatý, Jiří Müller, Luděk Langhammer st. (svazový funkcionář), František Laštůvka (starosta Třeštiny). Dole zleva: Jiří Brotan, Kamil Sedlář, Pavel Unzeitig, Jan Koňarik, Tomáš Gereš, Jan Gereš, Martin Tyráček, Petr Laštůvka, Libor Ondrášek. Ležící: Jakub Huška.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.