SPORT

FOTBALOVÁ RARITA: Maletínský šéf Antonín Michalčák si zahrál krajskou soutěž, vypomohl důkladně osekanému torzu. V 59 letech!

15. června 2016, 15:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
FOTBALOVÁ RARITA: Maletínský šéf Antonín Michalčák si zahrál krajskou soutěž, vypomohl důkladně osekanému torzu. V 59 letech! Moravský Beroun - Maletín se může od víkendu pochlubit raritou, která je ve fotbalových luzích a hájích krajně neobvyklá. Snad každý tým na krajské úrovni má ve svém kádru dříve narozeného veterána, mužstvo ze Zábřežska ale sobotním tahem překonalo většinu stávajících rekordů. Pro nedostatek zdravých hráčů odehrál celé utkání klubový šéf a vedoucí Antonín Michalčák. V 59 letech!

 I. A TŘÍDA A
MORAVSKÝ BEROUN – MALETÍN 2:3 (2:3)


Po deseti minutách hry mu bylo do skoku. Aby ne, když si hosté rychlým nástupem vypracovali dvougólové vedení. Nejprve si Beranem kopnutý dlouhý míč zpracoval Kloss, posunul ho na Berku a ten sám před brankářem nezaváhal.
Maletín nepolevil a velmi rychle se dočkal druhé odměny. Křížně zahraný trestný kop Hlaváče doplachtil do sítě bez toho, aby ho stačil kdokoliv tečovat – 0:2.
Výtečná zápasová pozice se z maletínského pohledu zkomplikovala na konci otevírací půlhodiny. Defenzíva hostujícího celku nezachytila křídelní únik a pohotový Pohanka kulečníkovou střelou od tyče vyvolal novou zápletku.
Obživlým Hanákům nadšení z gólu naděje dlouho nevydrželo. O pouhé dvě minuty později byl pronikající Berka zastaven pouze za cenu faulu a Daniel Beran umně provedenou standardkou vrátil svým barvám dvoubrankové vedení. Potom, co překonal zeď, našel volné místo v bližším vinklu.
Hanáci se ještě jednou přiblížili na dostřel. Obránce Švanda pokusil osud za hranicí čtyřiceti metrů a dokonale využil toho, že svatyni Maletína při absenci brankáře specialisty hájil po celý zápas hráč z pole. Obětavec Nevrlý se po prudce napáleném balónu natahoval marně.
Další míč už za svá záda nepustil. Jednou mu pomohlo břevno, v dalších případech snaživě bojující spoluhráči. Ti mohli přidat uklidňující pojistku, šance Klosse, Berana a Gronycha ale čtvrtým gólem neskončily. „Diváci v Berouně jsou podobně svérázní jako podivné publikum v Troubelicích. Těžko se mi tráví a popisuje i chování domácích fotbalistů. Místo, aby se věnovali hře, tak jen neustále mluvili a faulovali. Všechny body bereme zaslouženě,“ tvrdil hlavní hrdina napínavého odpoledne Antonín Michalčák.
Poslední čtvrthodina se dohrávala deset na deset. Fackovací vložka zajistila předčasnou sprchu Tomáši Klusákovi a Lukáši Michalčákovi.

BRANKY
30. Pohanka, 45. Švanda – 7. Berka, 10. Hlaváč, 32. D. Beran. Diváci: 110.

MALETÍN
Nevrlý – Dittrich, M. Michalčák, Pagáč – D. Beran, Hlaváč, Kloss, Gronych, L. Michalčák – Berka, A. Michalčák.


Foto: Petr Fišer

Antonín Michalčák zaútočil svým sobotním startem na řadu rekordů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.6.2016 16:48
Titulek: To myslíš vážně?
Autor: Tomáš Marný
159
170
„Diváci v Berouně jsou podobně svérázní jako podivné publikum v Troubelicích. Těžko se mi tráví a popisuje i chování domácích fotbalistů. Místo, aby se věnovali hře, tak jen neustále mluvili a faulovali. Všechny body bereme zaslouženě,“ Těžko se dá věřit tomu, že nemluvíš o svérázných maletíňácích, jak hráčích, tak i divácích.
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.