SPORT

FOTBALOVÁ RADOST: Mohelnice zdemolovala Lískovec. Pěti góly!

20. srpna 2014, 16:22, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
FOTBALOVÁ RADOST: Mohelnice zdemolovala Lískovec. Pěti góly! Mohelnice - Do Mohelnice přišel s jednoznačným záměrem. A sice hrát co možná nejútočnější fotbal. V sobotu sklidil první „ofenzivní“ ovoce. Svěřenci zkušeného stratéga Květoslava Pospíšila přejeli Lískovec jako rychlobruslařka Sáblíková zamrzlou řeku. Obávaného soupeře zdemolovali potupnými pěti brankami. Bravo!

MS divize
MOHELNICE – LÍSKOVEC 5:0 (2:0)

S první gólovou akcí dlouho neotáleli. Už v 9. minutě připravil Kuba při rohovém kopu balón Večeřovi, jehož křížné zakončení bylo pro hostujícího brankáře příliš tučným a hlavně nestravitelným soustem – 1:0.

Následovalo méně výživné období, které šlo označit za klid před bouří. Druhý mohelnický blesk udeřil „až“ ve 35. minutě. Centr na zadní tyč vrátil bijec Kuba na malé vápno, kde znovu zaperlil útočník Večeřa. Poté, co hlavou trefil břevno, se míč od horní části brankové konstrukce přece jen odrazil za magickou bílou čáru.

Vytáhlý Roman Kuba dělal obraně Lískovce viditelné potíže. V 52. minutě vybojoval společně s Večeřou balón pro Knopa, ten poslal nadýchaný centr na Dlugoše a bylo to už o tři góly.

S chutí hrající Mohelnice svého protivníka nešetřila. V závěrečné devítiminutovce mu přibalila na cestu další dva „banány“. Oba pocházely z fotbalového obchodu Lukáše Hapala. Nejprve vyprodukoval umístěnou střelu při závaru, který v hostující šestnáctce vznikl po nadějně kopnuté standardce. O čtyři minuty později pak dokončil souhru s Fišarou a Klossem. Ke gólové radosti mu výrazně dopomohla přesná přihrávka pod sebe. „Hráli jsme podle mých představ. Dali jsme pět branek a minimálně stejný počet šancí ještě zahodili. Hráče zdobil výborný přístup, plnili taktické pokyny a navíc zlepšili hru po křídlech. Dnes můžu být opravdu spokojený, celé mužstvo zaslouží pochvalu,“ pokyvoval nadšeně hlavou Květoslav Pospíšil. Ač jen velmi nerad vyzdvihuje výkon jednotlivců, po Lískovci udělal výjimku a ocenil gólový čich Večeři, Hapala a Dlugoše. Největší ódy pak pěl na velkolepé vystoupení forvarda Kuby. „Sice neproměnil několik jasných příležitostí, ale jeho práce pro tým byla až příkladná. Dřel, bojoval a zejména ve vápně způsoboval hostující defenzívě neustálé problémy. Jestli bude ve stejném stylu pokračovat, moc dlouho v Mohelnici nevydrží,“ zahrál si Pospíšil na proroka.

FK MOHELNICE

Večeř – Mráček, Fiala, Pinkava, Olejník – Dlugoš (80. M. Kotůlek), Knop, Fišara, Kopa (68. L. Hapal) – Večeřa (62. Kloss), Kuba.


Foto: Petr Fišer

Trenér Mohelnice Květoslav Pospíšil musel být s průběhem sobotního utkání maximálně spokojen.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.