SPORT

Fotbalová Leština jako fackovací panák. Na jaře dostala už devět gólů

17. dubna 2019, 18:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Fotbalová Leština jako fackovací panák. Na jaře dostala už devět gólů Rapotín – Tohle už není náhoda. Fotbalisté Leštiny se škvaří ve vlastní šťávě a kalich hořkosti si vypíjejí až do dna. Po tragické podzimní části je nechalo ve štychu hned několik týmových opor a nakročení do druhé poloviny zpackané sezóny rozklíženému stavu odpovídá. Na pětigólový výprask od Troubelic plynule navázali v sobotu na půdě Rapotína.

RAPOTÍN - LEŠTINA
4:0 (3:0)
I. A TŘÍDA A


Rapotínský trenér Otto Jáně chtěl zlomit dosavadní výsledkové nezdary s pomocí ofenzivního pojetí. Na hrot vysunul tři útočná tykadla a jeho záměr byl od začátku zřejmý – dostat trápícího se protivníka pod souvislý tlak.

Hosté kontrovali pouze sporadicky. Zajímavou možnost měl Martin Puchr, špičkou kopačky ale letící míč za brankovou čáru neusměrnil. Jinak to hořelo výhradně před leštinskou svatyní. Za bezgólového stavu mohli skórovat Boško, Šebela a Kocourek, jenže nebyli dostatečně přesní. Buď nechali vyniknout Jana Majstršina, nebo vůbec netrefili brankové zařízení.

Nápor zápasového favorita přinesl úvodní změnu stavu až ve 26. minutě. Kocourek vysunul Boška, ten odcentroval levačkou na malé vápno a tam zaznamenal čistý průstřel Martin Březina.
Z hráčů domácího mužstva spadla počáteční nervozita a ke konci zahajovacího dějství přidali další dva góly. Na obou se výrazným způsobem podílel aktivitou hýřící Michal Kocourek. Nejprve v rámci rychlého brejku využil běžeckých předností a poté, co přesprintoval obránce, propálil ze šestnáctky všechno, co mu stálo v cestě.

O pouhé čtyři minuty později rozjásal věrné příznivce potřetí. Do trestného kopu spoluhráče Boška se vložil horní částí těla a strážce Majstršin byl znovu bez nároku – 3:0.
Průběžné skóre se na výkonu Rapotína projevilo negativním způsobem. Uspokojená nálada byla znát především při hře dopředu a také se projevila na narůstajícím počtu chyb. Pomohly až důrazné připomínky ze strany nespokojeného kouče. Úsměv na rty mu vrátila nechtěná kulišárna v podání Březiny, jehož nepovedený centr z pravé strany zapadl za překvapeného smolaře Majstršina a přistál v horním koutu.

Další příležitosti domácího týmu zůstaly v kolonce nedotažených záležitostí. A Leština? Jedna velká nula. „Připadalo mi, že hráli bez chuti a snahy něco předvést. Tři body nás pochopitelně těší, ale nesmíme je přeceňovat. Přece jen jsme čelili slabšímu soupeři. Snad nás nastartují a potvrdíme je o víkendu v Konici,“ doufal Jáněho asistent Milan Stratil.

BRANKY

26. a 61. Březina, 41. a 45. Michal Kocourek. Diváci: 130.

RAPOTÍN

L. Hajtmar – B. Hudec, Cejpek, Střelec, Simon – Šebela, Matušík, Havlas – Michal Kocourek, Březina, Boško. Střídali: 50. D. Jurka, 56. Žolda, 61. Scheuter, 74. Hroch.

LEŠTINA

Majstršin – J. Hobler ml., M. Kejík, Neumann, R. Komínek – T. Balcárek, Žváček, L. Jedelský, Maršálek, L. Kejík – M. Puchr. Střídali: 46. J. Hajtmar, 46. Jurenka, 71. Jílek, 76. Šafář, 85. P. Žák.


Foto: Petr Fišer

Leštinská krize se prohlubuje a je hodně bolavá.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.