SPORT

Fotbalová Leština jako fackovací panák. Na jaře dostala už devět gólů

17. dubna 2019, 18:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Fotbalová Leština jako fackovací panák. Na jaře dostala už devět gólů Rapotín – Tohle už není náhoda. Fotbalisté Leštiny se škvaří ve vlastní šťávě a kalich hořkosti si vypíjejí až do dna. Po tragické podzimní části je nechalo ve štychu hned několik týmových opor a nakročení do druhé poloviny zpackané sezóny rozklíženému stavu odpovídá. Na pětigólový výprask od Troubelic plynule navázali v sobotu na půdě Rapotína.

RAPOTÍN - LEŠTINA
4:0 (3:0)
I. A TŘÍDA A


Rapotínský trenér Otto Jáně chtěl zlomit dosavadní výsledkové nezdary s pomocí ofenzivního pojetí. Na hrot vysunul tři útočná tykadla a jeho záměr byl od začátku zřejmý – dostat trápícího se protivníka pod souvislý tlak.

Hosté kontrovali pouze sporadicky. Zajímavou možnost měl Martin Puchr, špičkou kopačky ale letící míč za brankovou čáru neusměrnil. Jinak to hořelo výhradně před leštinskou svatyní. Za bezgólového stavu mohli skórovat Boško, Šebela a Kocourek, jenže nebyli dostatečně přesní. Buď nechali vyniknout Jana Majstršina, nebo vůbec netrefili brankové zařízení.

Nápor zápasového favorita přinesl úvodní změnu stavu až ve 26. minutě. Kocourek vysunul Boška, ten odcentroval levačkou na malé vápno a tam zaznamenal čistý průstřel Martin Březina.
Z hráčů domácího mužstva spadla počáteční nervozita a ke konci zahajovacího dějství přidali další dva góly. Na obou se výrazným způsobem podílel aktivitou hýřící Michal Kocourek. Nejprve v rámci rychlého brejku využil běžeckých předností a poté, co přesprintoval obránce, propálil ze šestnáctky všechno, co mu stálo v cestě.

O pouhé čtyři minuty později rozjásal věrné příznivce potřetí. Do trestného kopu spoluhráče Boška se vložil horní částí těla a strážce Majstršin byl znovu bez nároku – 3:0.
Průběžné skóre se na výkonu Rapotína projevilo negativním způsobem. Uspokojená nálada byla znát především při hře dopředu a také se projevila na narůstajícím počtu chyb. Pomohly až důrazné připomínky ze strany nespokojeného kouče. Úsměv na rty mu vrátila nechtěná kulišárna v podání Březiny, jehož nepovedený centr z pravé strany zapadl za překvapeného smolaře Majstršina a přistál v horním koutu.

Další příležitosti domácího týmu zůstaly v kolonce nedotažených záležitostí. A Leština? Jedna velká nula. „Připadalo mi, že hráli bez chuti a snahy něco předvést. Tři body nás pochopitelně těší, ale nesmíme je přeceňovat. Přece jen jsme čelili slabšímu soupeři. Snad nás nastartují a potvrdíme je o víkendu v Konici,“ doufal Jáněho asistent Milan Stratil.

BRANKY

26. a 61. Březina, 41. a 45. Michal Kocourek. Diváci: 130.

RAPOTÍN

L. Hajtmar – B. Hudec, Cejpek, Střelec, Simon – Šebela, Matušík, Havlas – Michal Kocourek, Březina, Boško. Střídali: 50. D. Jurka, 56. Žolda, 61. Scheuter, 74. Hroch.

LEŠTINA

Majstršin – J. Hobler ml., M. Kejík, Neumann, R. Komínek – T. Balcárek, Žváček, L. Jedelský, Maršálek, L. Kejík – M. Puchr. Střídali: 46. J. Hajtmar, 46. Jurenka, 71. Jílek, 76. Šafář, 85. P. Žák.


Foto: Petr Fišer

Leštinská krize se prohlubuje a je hodně bolavá.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

V pátek 7. června zahajuje v Šumperku festival Klášterní hudební slavnosti 2019. Ve velkém sále Domu kultury přitom zazní Symfonie č. 9 d moll „S Ódou na radost“ L. van Beethovena. V sólových partech se představí také mezzosopranistka Jana Hrochová, dřívější absolventka Šumperského dětského sboru a nynější sólistka Opery Národního divadla v Brně. S TÝDNEM soutěžíme o 3x2 lístky na tento koncert. Můžete je mít, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Kolik měst, koncertů a účinkujících se letos do festivalu zapojí?
a) 13, 15, 300
b) 14, 18, 350
c) 15, 25, 400

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Nejnovější CD skupiny The.Switch, která měla v Šumperku koncertní premiéru koncem dubna, vyhráli: Anna Konrádová ze Šumperka, Jana Holínková z Bludova a Miroslav Krobot ze Štítů.