SPORT

Fotbalová Lesnice vracela úder, cílem „útoku“ byl malínský trenér. V divizi se nedařilo Šumperku, nespokojený kouč zkritizoval přístup hráčů

4. listopadu 2015, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Fotbalová Lesnice vracela úder, cílem „útoku“ byl malínský trenér. V divizi se nedařilo Šumperku, nespokojený kouč zkritizoval přístup hráčů Šumperk - Fotbalová Lesnice vracela úder! Nutno říct, že netradičním, vtipným a v neposlední řadě i originálním způsobem. Hlavním cílem jejich „útoku“ byl kouč Nového Malína Miloslav Hamala. „Po našem vzájemném utkání prohlásil, že prohrát s takovými žebráky je ostuda. Jeho chování nás zklamalo, o tom žádná. Jednoduše neuměl skousnout porážku,“ připomněl menší rozepři po vyhraném zápase minulého kola trenér domácího celku Jan Knobloch.

 Vedoucí lesnického týmu Jan Svoboda s urážlivou reakcí druhé strany naložil po svém. Jako Hamalův spolupracovník v civilním zaměstnání nalepil na kancelář rozčíleného kormidelníka jednoznačně mířený vzkaz: Lesnice (žebráci) – Nový Malín 3:0. „Pořád se štengrují. A co nám Honza říkal, pan Hamala byl docela na hrušce. Tak mu to dal po vítězném derby sežrat. Za to, jak nás pojmenoval, si to určitě zasloužil,“ vysvětloval Knobloch.

Svoboda byl třígólovým skalpem okresního rivala natolik nadšený, že dostál svému slibu a na sobotním „dohránu“ obdaroval celé mužstvo předem vypsanou tekutou odměnou. „Myslím si, že trocha srandy, nadhledu a malého rýpnutí k vesnickému fotbalu patří. Před lety jsme porazili nedaleké Brníčko a nechali mu dobře viditelný nápis pro změnu na silnici. Dodnes se o tom vykládá a všechny další souboje mezi námi měly obrovský říz. Třeba to bude stejné i s Malínem,“ vrátil se do nedávné minulosti Jan Knobloch.

BOHDAN HECL SE ZLOBÍ

Trenérovi šumperských fotbalistů pomalu dochází trpělivost. Po další porážce v důležitém utkání zkritizoval přístup svých svěřenců. „Jsem s ním hrubě nespokojen. Je smutné, že to musím říct, ale bohužel se nejedná o náhodu. Je to odraz toho, v jakém počtu se v posledních týdnech připravujeme. Ne nadarmo se říká, jak trénuješ, tak i hraješ. Morálka některých jedinců je velmi špatná,“ postěžoval si po nedělním zakopnutí Bohdan Hecl. Šumperk podlehl Bystřici pod Perštejnem 1:3 a v divizní tabulce se krčí na předposledním místě.

Na Heclův popud se nehrálo na hlavním stadiónu, ale na vedlejší umělé trávě. „Bystřice má na krajích rychlé fotbalisty, kteří umějí skórovat. Také jsem si myslel, že by na menším hřišti mohl být naší výhodou fakt, že disponujeme několika vysokými hlavičkáři. Problém byl v tom, že jsme nebyli ochotni chodit do soubojů. Zůstalo jen u slov. Prohrávali jsme je, všude jsme byli pozdě. Z naší strany to bylo hrozně plané,“ hudroval šumperský kormidelník.
Ve 14. minutě nemohl uvěřit svým očím. Domácí defenzíva zapomněla při dlouhém autu soupeře na volného Prášila a bylo zle. „Směrem dopředu jsme působili jalovým dojmem. Až na zakončení Skopala po standardce a Pezzottiho přes hlavu jsme si nic nevytvořili. Malé zlepšení nastalo až po nasazení kreativního Konečného. Víc jsme drželi míč, víc jsme se tlačili před jejich bránu. Jenže to bylo bez efektu,“ konstatoval neradostně Bohdan Hecl.
Šumperk prohrával od 68. minuty o dva góly. Od tyče odražený balón nasměroval do sítě Zbytovský. Snížení Podhorného nic zásadního neřešilo. Konečný po přihrávce od Nimrichtra nevyrovnal a trpělivě hrající hosté udeřili v závěru potřetí. Po závaru před vlastní svatyní vyplatili svého soka z bleskového kontru. „Takhle to rozhodně nepůjde. Musím se přiznat, že je to pro mě velké zklamání. Doby, kdy jsme se jako mladí těšili na každý trénink, jsou nejspíš nenávratně pryč. Duch týmu není takový, jaký by měl být. Všichni se akorát na něco vymlouvají. Mám-li být upřímný, nevím, jestli budu chtít něco takového podstupovat,“ prohlásil Hecl.


Na trenéra malínských fotbalistů Miloslava Hamalu čekalo při příchodu do práce nečekané překvapení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.11.2015 08:43
Titulek: To nemáte o čem psát
Autor: Jakub
111
111
že sem dáváte takové pitomosti?To je tedy úroveň.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).