SPORT

Fotbalista Petr Soukup dostal v Mohelnici padáka. „Čekali jsme od něj daleko víc,“ nezastírali trenéři

13. ledna 2016, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Fotbalista Petr Soukup dostal v Mohelnici padáka. „Čekali jsme od něj daleko víc,“ nezastírali trenéři Mohelnice - Fotbalová mise Petra Soukupa v Mohelnici neměla dlouhého trvání. I když si to obě strany při vzájemných námluvách malovaly daleko veselejšími barvami, po necelém půlroce došlo k jejich předčasnému rozchodu. Bývalý útočník Baníku Ostrava, jenž v dobách největší slávy nastupoval po boku Milana Baroše, dostal padáka.

 Důvod je prostý. Výkonnost. „Čekali jsme od něj daleko víc. Nesplnil to, co jsme si od hráče jeho formátu slibovali,“ shodovali se jako jeden muž oba týmoví trenéři Roman Sedláček a Michal Kovář.
Soukup po vcelku nadějném začátku ztrácel místo v základní sestavě, až z ní vypadl úplně. Trenérský tandem upřednostňoval jiné ofenzivní koně. V zákulisí se hlasitě spekulovalo o zvěstech, že jedním ze zádrhelů, který oslabil jeho pozici, bylo porušení životosprávy den před mistrovským zápasem. Věc pro přísné kormidelníky naprosto nepřípustná. „Hlavní příčinou, proč jsme se rozloučili, byla především výkonnostní stránka,“ zopakoval Kovář.
Zkušený forvard není jediným hráčem, jenž po skončení podzimní části moravskoslezské ligy vyklidil svoji skříňku v kabině. Do olomoucké Sigmy se vrátili Jakubové Vichta a Yunis a také Ondřej Seibert. „Angažmá v Mohelnici jim jednoznačně prospělo. Protože bylo úspěšné, jejich klub jim dal příležitost poprat se o místo v béčku. Yunis se dokonce zapojil do přípravy prvoligového A týmu,“ prozradil Sedláček.
Ani mohelnické vedení nezahálí. V merku má příchod dvou nových tváří. „Chceme opravdovou kvalitu. Obě transakce jsou v jednání a ve stádiu rozpracovaných záležitostí. Zatím můžu říct jen to, že jsme na dobré cestě,“ nechtěl nic zakřiknout Roman Sedláček.
Úvodní zimní setkání naplánoval na 18. ledna. Odpočinuté svěřence šetřit rozhodně nemíní, každodenní tréninkové dávky jim bude ordinovat až do konce aktuálního měsíce. Premiérovou herní prověrku obstará poslední lednový den duel s devatenáctkou Sigmy. „Protože máme v Mohelnici velmi dobré podmínky a výborné zázemí, se soustředěním mimo město nepočítáme. Přípravné období si vylepšíme o dva víkendové bloky, v nichž bude na programu několik fází. Hlavně ať jsou všichni zdraví a absolvují důležité období naplno a bez zdravotních potíží,“ vyslovil své přání hlavní kouč mužského áčka.
Radost mu udělal rapidně se zlepšující stav Michala Kováře. Hrající asistent je po operaci kolena naprosto v pořádku. „Cítím se perfektně. Do všeho můžu jít na sto procent,“ potvrdil fotbalový veterán, jenž kromě hráčských povinností zastává pozici prvního lodivoda u B družstva. „Ze začátku budeme trénovat dohromady, pak se oba týmy osamostatní. Žádné zásadní změny neplánujeme. Věříme, že je náš kádr dostatečně kvalitní a schopný zvládnout jaro bez problémů,“ prohlásil Kovář optimisticky.
Společně s admirálem Sedláčkem zodpovídá i za výsledkové putování vlajkové lodi celého klubu. Po podzimní plavbě zakotvila na jedenáctém místě třetí ligy s bilancí tří výher, devíti remíz a čtyř porážek. Na horní polovinu tabulky ztrácí čtyři body. „Na jaře bychom v ní rádi povyskočili směrem nahoru. Čím výrazněji, tím lépe,“ uvedl Sedláček.

Někdejší forvard Velkých Losin, Frýdku-Místku či HFK Olomouc se v Mohelnici dlouho nezdržel. Na volné noze postávající Petr Soukup v současné době jeví zájem o zahraniční angažmá v Rakousku.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.