SPORT

Fotbal v Šumperku: bez SAN-JV a dvou funkcionářů

18. března 2015, 12:28, téma FOTBAL, Petr Fišer
Fotbal v Šumperku: bez SAN-JV a dvou funkcionářů Šumperk - Fotbal v Šumperku prochází zásadními změnami. Klub, který sídlí na Tyršově stadiónu, po rozchodu s Josefem Vymazalem vypustí ze svého oficiálního názvu dlouhodobého partnera SAN-JV. Už u toho nebudou dva stálí členové funkcionářského seskupení. Na vlastní žádost se odporoučeli do ústraní Roman Kovář a Jaromír Stryk.

 Obě záležitosti se stanou předmětem jednání valné hromady, která bude svolána v nejbližších dnech. „Budeme se zabývat přejmenováním klubu na FK Šumperk. A taky se bude řešit složení nového výkonného výboru,“ potvrdil Bohdan Hecl, v současnosti oddílový místopředseda a trenér mládeže. Společně s ním zůstali ve vedení Bořivoj Bartoš a Vladimírové Dostál a Bubeník. „Bohužel, žádné zázraky se čekat nedají. V dnešní době je téměř nemožné sehnat někoho, kdo by byl ochoten nezištně pracovat pro klub. Velikost organizace nám začíná přerůstat přes hlavu. Zvládat všechno ve čtyřech lidech při našich zaměstnáních je zcela na hraně. Stále například marně pátrám po člověkovi, který by hledal potenciální sponzory a staral se o marketink. Byť za provizi,“ hlesl ustaraně Hecl.

Jak sám říká, u nejsledovanějšího mužského A týmu postupně dochází k očistnému programu. „Po sestupu z divize se snažíme stavět perspektivní a pravidelně se připravující tým. Bohužel to není jednoduché. Do našich záměrů vstupuje fenomén dnešní doby. Hráči musí v první řadě myslet na své zaměstnání, nejeden z nich navíc upřednostňuje pohodlný život. Takže zatímco mládežnické výběry nám trénují čtyřikrát týdně, někteří muži pouze jednou, maximálně dvakrát. To je samozřejmě špatně,“ nemazal si med kolem pusy Bohdan Hecl a pokračoval: „V našich podmínkách nám nezbývá, než zapracovávat do hlavního mužstva vlastní dorostence. V probíhajícím roce nám do áčka začnou najíždět první silné ročníky. I přes všechny problémy chceme zpátky do divize. Když ne letos, tak příští sezónu.“

Podle Hecla má český fotbal velký problém. Úroveň nižších soutěží rok od roku klesá. „Potvrdily mi to víkendové přáteláky naší devatenáctky se soupeři z I. tříd. Muži z Lesnice od nich dostali sedmičku, Bludov trojku. Družstvo dorostu je přitom tvořeno převážně z mladíků, kterým je patnáct nebo šestnáct let. Je to k zamyšlení,“ zvedl varovně prst. „Důvodů výkonnostního poklesu je víc. Jako hlavní neduh vidím nedostatečnou práci s mládežnickými kategoriemi. Ve většině případů se všechno úsilí zaslepeně směruje k mužskému týmu a mládež se řeší jen okrajově. Postupně to povede k naprostému vymizení některých oddílů z fotbalové mapy. Ostatně i na svazu předpokládají, že zanikne až 500 klubů! Tento fakt je opravdu alarmující,“ dodal s obavami.Foto: Petr Fišer
Jednou ze zimních posil Šumperka je staroměstský navrátilec Jaroslav Klemsa.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.