KULTURA

Flower Power hraje na plný plyn

23. prosince 2007, 04:58, Petra Krobotová
Další rozhovor s další šumperskou kapelou....

 

 

Pokus se žít se všemi ve shodě, aniž bys ztratil svoji tvář.

Tak zní jedna z mnoha zásad hippies. Tato doba byla pestrá v mnoha směrech. Její vyznavači měli své zásady, módu, symboly a také hudební idoly. Dodneška existuje mnoho kapel, zpěváků i zpěvaček, kteří se snaží této době co nejvíce přiblížit, zachytit alespoň na pár chvil nezaměnitelnou atmosféru, dokázat lidem, že i v dnešní době se dá podle zásad hippies žít a přežít.

 

Zda-li tak dalece uvažují i Flower Power, můžete posoudit sami při poslechu jejich písní. Jak sami přiznávají, hippies jim nejsou cizí. Naopak, hudbu té doby do jisté míry obdivují, stejně jako tuto kulturu celkově. Což se snaží určitým způsobem přenést i do jejich tvorby.

 

 

Flower Power mě zaujali nejen kvalitní hudbou, kterou jsem si poslechla opravdu s chutí, ale také optimistickým pojetím. Už při pohledu na jejich „logo“ plné barev (taktéž inspirováno hippies) je jasné, že nejde o dekadentní kapelu. Možná právě to, že se vydali tímto směrem  udělalo ze čtveřice kluků kapelu, na kterou se jen tak nezapomíná. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat.  Jejich nejnovější úspěchy jsou především 2.místo na Džemkapu v září tohoto roku (1.místo jim uteklo o pouhý jeden hlas),  2.prosince si pak zahráli na 3.PINKSTONES festivalu, který se konal  v pražském klubu Vagon.
 

Již v lednu 2008 lákají na další koncert, který si žádný vyznavač kvalitní hudby prostě nemůže nechat ujít.

 

Jak už jsem zmiňovala, považuji kapelu Flower Power za jakýsi zdroj optimismu. Tím mě nabyl fakt, že si v předvánočním shonu našli čas odpovědět na pár otázek. A tak se i Vy můžete dozvědět,  jak budou prožívat Vánoce, jaké jsou jejich ambice do budoucna a jak hodnotí pražský koncert.

 

Myslím, že Vás není nutné příliš představovat. Jednak hrajete celkem často, jednak si případní zájemci mohou vše potřebné zjistit na webu. Právě tam jsem si o vás přečetla i já a velice mě zaujal pojem psychedelic-rock. Můžete stručně popsat všem hudebním laikům  jako jsem já, co přesně si pod tím lze představit?

Psychedelický rock je hudebný styl, inspirovaný nebo pokoušející se napodobit stav mysli po požití drog, jako např. LSD. My ale žádné drogy nebereme a naše hudba často sahá do jiných stylů jako Art Rock, Alternative nebo Blues.

 

Jak už jsem zmínila, hrajete poměrně často. Na Vaše vystoupení v Music Machinu jsem slyšela samou chválu. 2.12. jste hráli v pražském Vagonu a v lednu si zahrajete v H-clubu. Lze tedy konstatovat, že se Vám nabídky jen hrnou, nebo se občas také musíte někam protlačit?

Když jsme začínali, brali jsme každou akci, vždycky se něco málo naskytlo. Dá se říci, že nabídky se začaly hrnout poté, co jsme hráli v září na Džemkapu. Jen tento večer jsme domluvili asi pět koncertů, nakonec se ale některé z nich ani nekonaly. Taky funguje komunikace s kapelami z celé ČR, takže plánujeme nějaká vystoupení s olomouckými Flash The Readies, budějickými VVV , Helium Head a pražskými Gaspar Pollak.

 

Mimochodem, povězte nám něco o akci ve Vagonu? Jak  se vám hrálo, jak hodnotíte publikum a splnilo to Vaše očekávání?

Byla to úžasná zkušenost. Pražské publikum bylo vynikající a dokázalo vytvořit skvělou atmosféru, takže se nám i skvěle hrálo. V publiku bylo i hodně cizinců, jeden Skot chtěl hned po zvukovce naše podpisy J.  Očekávání to splnilo na 100%, hlavně to byla velká možnost zahrát si po boku stylově podobných kapel. Jsme za tuto příležitost rádi.

 

Musím říci, že jsem si na webu našla pár pecek, které jste tam hodili do placu  a s chutí jsem si poslechla všechno, co bylo možné si poslechnout. Opravdu kvalitní muzika. Hodláte s tím něco dělat? Myslím – nějaké větší ambice do budoucna?

Moc rádi bychom natočili nové demo. Taky bychom rádi našli nějakého zpěváka, poněvadž kvalita naší hudby stoupá a náš zpěv zůstává pořád na celkem nízké úrovni.

 

Od pár dalších kapel jsem zjistila, že najít zpěváka není vůbec jednoduchý úkol. Jak moc věříte, že hledání bude úspěšné?

My jsme vlastně náš první půl rok existence strávili marným hledáním basáka. Toho jsme nakonec našli, tak doufáme, že by to nějak takhle mohlo dopadnout i v tomto případě. Naděje umírá poslední.

 

Když bych eventuelně chtěla tuhle šanci využít, co bych musela splňovat? Mají šanci i holky? Musím umět něco extra? Máte speciální požadavky?

Asi bychom raději chtěli kluka, ale kdyby nějaká holka zpívala fakt dobře, tak bychom o ní jistě přemýšleli. Žádné velké požadavky nemáme, snad jen, aby uměl(a) zpívat a měl(a)  zájem o tu hudbu, co děláme a eventuelně  ovládal(a) hudební nástroj, který naše dosavadní složení neobnáší a tím obohatil(a) náš hudební rozvoj J

 

Vaše „logo“ , lépe řečeno poznávací znak kapely je plný barev, kytiček a nechybí slova jako Peace a Love. Vždy, když se na něj podívám, připadá mi plný optimismu a také náznaku hippies. Považujete se za optimisty?

To „logo“ nám nakreslila jedna americká fanynka. Jinak si myslíme, že optimisti jsme.

To to, že „logo“ připomíná kulturu hippie, je záměr.

 

Když už jsme u hippies, láká Vás ta doba? Snažíte se jí nějak přiblížit, dát do své muziky kus z té doby?

Všichni kulturu hippie milujeme. Hudba té doby byla úžasná, proto se ji snažíme zapojit do naší muziky, bohužel to jde ztuha, takže nechrlíme tolik nových skladeb jako jiné kapely.

 

Scházíte se i mimo kapelu? Nebo se za tu dobu, kterou spolu musíte trávit, máte natolik dost, že si od sebe rádi odpočinete a pivko a pokec jen tak ve všední dny nepřichází v úvahu?

Vůbec ne, naopak. Jsme všichni velcí kamarádi. Chodíme společně na koncerty, jezdíme na výlety, kecáme o muzice atd.

 

Před námi jsou Vánoce, jak  je  prožíváte? Dotýká se vás obvyklý shon s dárky, nakupováním kapra, stromku a další nezbytnosti?

Vánoce prožíváme jako všichni ostatní. Všechny zmiňované nezbytnosti se nás týkají. Jen snad, že jsme schopni jako vloni dát na Štědrý den zkoušku a pak ještě den poté J

Máte ojedinělou možnost  nalákat  čtenáře na další koncert …

Snad jen v lednu pořádáme už zmíněnou akci v H-clubu, bude to sjezd opravdu dobrých kapel z celé ČR v čele se šumperskými  Dying Passion…..Držte si klobúky. Bude to pecka.

 

Sestava:

  • Lukáš Mlček (kytara, zpěv)
  • Vojtěch Šeliga (klávesy)
  • Matěj Pavlů (bicí)
  • Pavel Kováč (baskytara) 

 

Chcete-li co nejdříve slyšet Flower Power na vlastní uši, nenechte si ujít:

 

19.1.2008 – H-club. Dále vystoupí Dying Passion, Flash The Readies, Helium Head.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 23.12.2007 13:51
Titulek: Re: wtf?
Autor: Leon
Asi ji někdo podplatil...
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.