KULTURA

Flower Power hraje na plný plyn

23. prosince 2007, 04:58, Petra Krobotová
Další rozhovor s další šumperskou kapelou....

 

 

Pokus se žít se všemi ve shodě, aniž bys ztratil svoji tvář.

Tak zní jedna z mnoha zásad hippies. Tato doba byla pestrá v mnoha směrech. Její vyznavači měli své zásady, módu, symboly a také hudební idoly. Dodneška existuje mnoho kapel, zpěváků i zpěvaček, kteří se snaží této době co nejvíce přiblížit, zachytit alespoň na pár chvil nezaměnitelnou atmosféru, dokázat lidem, že i v dnešní době se dá podle zásad hippies žít a přežít.

 

Zda-li tak dalece uvažují i Flower Power, můžete posoudit sami při poslechu jejich písní. Jak sami přiznávají, hippies jim nejsou cizí. Naopak, hudbu té doby do jisté míry obdivují, stejně jako tuto kulturu celkově. Což se snaží určitým způsobem přenést i do jejich tvorby.

 

 

Flower Power mě zaujali nejen kvalitní hudbou, kterou jsem si poslechla opravdu s chutí, ale také optimistickým pojetím. Už při pohledu na jejich „logo“ plné barev (taktéž inspirováno hippies) je jasné, že nejde o dekadentní kapelu. Možná právě to, že se vydali tímto směrem  udělalo ze čtveřice kluků kapelu, na kterou se jen tak nezapomíná. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat.  Jejich nejnovější úspěchy jsou především 2.místo na Džemkapu v září tohoto roku (1.místo jim uteklo o pouhý jeden hlas),  2.prosince si pak zahráli na 3.PINKSTONES festivalu, který se konal  v pražském klubu Vagon.
 

Již v lednu 2008 lákají na další koncert, který si žádný vyznavač kvalitní hudby prostě nemůže nechat ujít.

 

Jak už jsem zmiňovala, považuji kapelu Flower Power za jakýsi zdroj optimismu. Tím mě nabyl fakt, že si v předvánočním shonu našli čas odpovědět na pár otázek. A tak se i Vy můžete dozvědět,  jak budou prožívat Vánoce, jaké jsou jejich ambice do budoucna a jak hodnotí pražský koncert.

 

Myslím, že Vás není nutné příliš představovat. Jednak hrajete celkem často, jednak si případní zájemci mohou vše potřebné zjistit na webu. Právě tam jsem si o vás přečetla i já a velice mě zaujal pojem psychedelic-rock. Můžete stručně popsat všem hudebním laikům  jako jsem já, co přesně si pod tím lze představit?

Psychedelický rock je hudebný styl, inspirovaný nebo pokoušející se napodobit stav mysli po požití drog, jako např. LSD. My ale žádné drogy nebereme a naše hudba často sahá do jiných stylů jako Art Rock, Alternative nebo Blues.

 

Jak už jsem zmínila, hrajete poměrně často. Na Vaše vystoupení v Music Machinu jsem slyšela samou chválu. 2.12. jste hráli v pražském Vagonu a v lednu si zahrajete v H-clubu. Lze tedy konstatovat, že se Vám nabídky jen hrnou, nebo se občas také musíte někam protlačit?

Když jsme začínali, brali jsme každou akci, vždycky se něco málo naskytlo. Dá se říci, že nabídky se začaly hrnout poté, co jsme hráli v září na Džemkapu. Jen tento večer jsme domluvili asi pět koncertů, nakonec se ale některé z nich ani nekonaly. Taky funguje komunikace s kapelami z celé ČR, takže plánujeme nějaká vystoupení s olomouckými Flash The Readies, budějickými VVV , Helium Head a pražskými Gaspar Pollak.

 

Mimochodem, povězte nám něco o akci ve Vagonu? Jak  se vám hrálo, jak hodnotíte publikum a splnilo to Vaše očekávání?

Byla to úžasná zkušenost. Pražské publikum bylo vynikající a dokázalo vytvořit skvělou atmosféru, takže se nám i skvěle hrálo. V publiku bylo i hodně cizinců, jeden Skot chtěl hned po zvukovce naše podpisy J.  Očekávání to splnilo na 100%, hlavně to byla velká možnost zahrát si po boku stylově podobných kapel. Jsme za tuto příležitost rádi.

 

Musím říci, že jsem si na webu našla pár pecek, které jste tam hodili do placu  a s chutí jsem si poslechla všechno, co bylo možné si poslechnout. Opravdu kvalitní muzika. Hodláte s tím něco dělat? Myslím – nějaké větší ambice do budoucna?

Moc rádi bychom natočili nové demo. Taky bychom rádi našli nějakého zpěváka, poněvadž kvalita naší hudby stoupá a náš zpěv zůstává pořád na celkem nízké úrovni.

 

Od pár dalších kapel jsem zjistila, že najít zpěváka není vůbec jednoduchý úkol. Jak moc věříte, že hledání bude úspěšné?

My jsme vlastně náš první půl rok existence strávili marným hledáním basáka. Toho jsme nakonec našli, tak doufáme, že by to nějak takhle mohlo dopadnout i v tomto případě. Naděje umírá poslední.

 

Když bych eventuelně chtěla tuhle šanci využít, co bych musela splňovat? Mají šanci i holky? Musím umět něco extra? Máte speciální požadavky?

Asi bychom raději chtěli kluka, ale kdyby nějaká holka zpívala fakt dobře, tak bychom o ní jistě přemýšleli. Žádné velké požadavky nemáme, snad jen, aby uměl(a) zpívat a měl(a)  zájem o tu hudbu, co děláme a eventuelně  ovládal(a) hudební nástroj, který naše dosavadní složení neobnáší a tím obohatil(a) náš hudební rozvoj J

 

Vaše „logo“ , lépe řečeno poznávací znak kapely je plný barev, kytiček a nechybí slova jako Peace a Love. Vždy, když se na něj podívám, připadá mi plný optimismu a také náznaku hippies. Považujete se za optimisty?

To „logo“ nám nakreslila jedna americká fanynka. Jinak si myslíme, že optimisti jsme.

To to, že „logo“ připomíná kulturu hippie, je záměr.

 

Když už jsme u hippies, láká Vás ta doba? Snažíte se jí nějak přiblížit, dát do své muziky kus z té doby?

Všichni kulturu hippie milujeme. Hudba té doby byla úžasná, proto se ji snažíme zapojit do naší muziky, bohužel to jde ztuha, takže nechrlíme tolik nových skladeb jako jiné kapely.

 

Scházíte se i mimo kapelu? Nebo se za tu dobu, kterou spolu musíte trávit, máte natolik dost, že si od sebe rádi odpočinete a pivko a pokec jen tak ve všední dny nepřichází v úvahu?

Vůbec ne, naopak. Jsme všichni velcí kamarádi. Chodíme společně na koncerty, jezdíme na výlety, kecáme o muzice atd.

 

Před námi jsou Vánoce, jak  je  prožíváte? Dotýká se vás obvyklý shon s dárky, nakupováním kapra, stromku a další nezbytnosti?

Vánoce prožíváme jako všichni ostatní. Všechny zmiňované nezbytnosti se nás týkají. Jen snad, že jsme schopni jako vloni dát na Štědrý den zkoušku a pak ještě den poté J

Máte ojedinělou možnost  nalákat  čtenáře na další koncert …

Snad jen v lednu pořádáme už zmíněnou akci v H-clubu, bude to sjezd opravdu dobrých kapel z celé ČR v čele se šumperskými  Dying Passion…..Držte si klobúky. Bude to pecka.

 

Sestava:

  • Lukáš Mlček (kytara, zpěv)
  • Vojtěch Šeliga (klávesy)
  • Matěj Pavlů (bicí)
  • Pavel Kováč (baskytara) 

 

Chcete-li co nejdříve slyšet Flower Power na vlastní uši, nenechte si ujít:

 

19.1.2008 – H-club. Dále vystoupí Dying Passion, Flash The Readies, Helium Head.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.12.2007 13:50
Titulek: wtf?
Autor: stem
76
nechápu, jak někdo může napsat tak zaujatej článek a nechápu, na co si tyhle čtyři děti hrajou..
Reagovat
Datum: 23.12.2007 13:51
Titulek: Re: wtf?
Autor: Leon
62
Asi ji někdo podplatil...
Reagovat
Datum: 23.12.2007 13:53
Titulek: Re: wtf?
Autor: brepta
76
proč zaujatej? mě se celkem líbí. a nikdo tě přece nenutí tu kapelu poslouchat. pokud se mi něco nelíbí tak to nečtu nebo neposlouchám. to že jsi reagoval je akorát tak závist nebo to že ty sám jsi neschopnej. nic víc
Reagovat
Datum: 23.12.2007 13:51
Titulek: Bez titulku
Autor: BArbara
75
Vždyť nejhezčí na té kapele je snad jenom to logo!!!
Reagovat
Datum: 24.12.2007 14:35
Titulek: Bez titulku
Autor: vp
171
podle mě to je ještě s Dying Passion nejlepší kapela v Šumperku..
Reagovat
Datum: 3.1.2008 13:12
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Fabio
57
souhlasím, ještě přidejme Omicron :)
Reagovat
Datum: 26.12.2007 17:56
Titulek: Bez titulku
Autor: Lena
67
109
Tak ono tady těch kapel taky moc není, že... To se pak nejlepším stane jediná
Reagovat
Datum: 27.12.2007 13:59
Titulek: Důležité...
Autor: Les Paul
74
Důležité přeci je, že vyvíjejí snahu a nesedí doma na zadku ne ? "Každému" kdo něco takového dělá fandím a mělo by se o něm v rámci našeho regionu vědět. Není na tom nic špatného i když to třeba není zrovna můj šálek čaje. Jen tak dál milí mladí muzikanti.
Reagovat
Datum: 27.12.2007 17:31
Titulek: V pohodě!
Autor: Ivan Drimaj
74
109
Myslím si,že spousta vět,které jsou zde uvedeny jsou nesmysly.Kdo znáte hudební scénu tohoto malého města, dobře víte, že je vše jinak. Ale tak zhruba souhlasím s Les Paulem a vím,že kluci z kapely jsou fajn a v pohodě!
Reagovat
Datum: 17.1.2008 18:00
Titulek: Bez titulku
Autor: baruli
58
flower power sou naprosto skvělá kapela,komu se nelíbí ať je neposlouchá,i tak si najdou dost posluchačů.v šumperku naprosto vynikaj,sou jedineční a navíc to sou super kluci jak sem měla příležitost zjistit:) moc jim fandím!!:) a ten článek je naprosto pravdivej:P
Reagovat
Datum: 18.1.2008 14:09
Titulek: Bez titulku
Autor: neni dulezity
71
Prosim vas za prvy, kritizovat ma pravo kazdej, dokonce i ten kdo sam nehraje v nejlepsi kapele sveta. Jen proto, ze moje kapela kazdej vecer nevyproda stadion nemuzu rict, ze Kabati sou sracka? A za druhy chvalit nekoho za to, ze nesedi na zadku je hezky, ale co to ma spolecnyho s hudbou? Kapela se snad hodnoti podle jeji hudby a ne podle toho jestli sou kluci sikovny, hodny a neberou drogy...
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.