SPORT

Florbalový Asper po roce opět ztroskotal na Přerovu

30. září 2009, 14:51, téma FLORBAL, Michal Šíma
Šumperk - Své tažení českým pohárem z minulého roku zopakovali šumperští florbalisté. Ti za sebou nechali v prvních dvou kolech i ligově výše postavené celky, avšak ve třetím kole podlehli Sokolu Přerov.
Do roka a do dne. Šumperským florbalistům se v pavouku Poháru postavil znovu Sokol Přerov. A i letos se diváci v Šumperku nedočkali vítěze v normální hrací době, ale pěkně popořádku. Domácí borci hráli během utkání bojovně, díky čemuž se poměrně často dostávali do brejků, hosté se naopak prezentovali technicky kvalitní hrou. Po úvodním oťukávání se do vedení dostali hráči Asperu, kdy Matěj vypíchl jednomu z přerovských obránců míček a svoji individuální akci zakončil přesnou střelou do levého horního rohu - 1:0. Ke konci úvodní třetiny mohli hosté srovnat, brankář Vašíček však v poslední době staví svoji brankovou konstrukci lépe než dobře – nebezpečný pokus totiž zastavila tyč. Do kabin se tak šlo za vedení domácího celku.

Druhá dvacetiminutovka přinesla velmi rychlou branku. Zhruba po dvaceti vteřinách se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval znovu Matěj, který svým druhým gólem v utkání navýšil vedení domácích - 2:0. Hosté ale nesložili zbraně a k vyrovnání jim pomohly přesilovky. Nejprve byl za faul vyloučen Gruntorád, ke kterému ještě v přerušené hře přisednul hrající trenér Kilčický, který nepřiměřeným způsobem reagoval na rozehrávku před brankou domácích a obdržel dvě minuty za nesportovní chování. Přerov ve dvojnásobné přesile nejprve snížil a posléze i vyrovnal - 2:2. Šumperk však odpověděl nejlépe jak mohl, po krátké mezihře přesně zamířil Vlk a vrátil tak Asperu vedení - 3:2. Ještě do druhé sirény však bylo srovnáno, kdy se bekhendovým pokusem prosadil jeden z hráčů Sokolu - 3:3.

Třetí třetina branku nepřinesla, i když rozhodnutí měl na holi Matěj, který po krásné kombinaci Kličického s Trávníčkem sedm vteřin před koncem trefil pouze tyč přerovské branky. Utkání tak dospělo do prodloužení, ve které měly obě mužstva šance, při kterých se mohlo rozhodnout. Ovšem nestalo se a tak utkání oproti loňskému duelu dospělo do samostatných nájezdů.

Za Šumperk byli do této loterie tito borci – Trávníček, Chladil, Kilčický, Matěj a Šíma. První sérii zahájil Trávníček, který se kličkou do bekendu nemýlil. Hosté však kontrovali, druhou sérii zahájil Chladil, který ale technickým pokusem přerovského brankáře nepřekonal. Hosté byli naopak znovu úspěšní. Třetí v pořadí ze šumperské strany byl Michal Kilčický, jeho střela po kličce do forhendu však zazvonila o tyč. Přerov si udržel i po této sérii stoprocentní zakončení a tak Matěj musel proměnit. Střelou pod pravou ruku snížil na 2:3, ale již v této várce nájezdů mohl Přerov rozhodnout, avšak Vašíček kličku vystihl. Šíma v poslední sérii musel proměnit, což se také stalo, ovšem při kličce se dostal s míčkem do pohybu vzad a z tohoto důvodu branka uznána nebyla, což znamenalo konec veškerých nadějí. Šumperk - Přerov 3:4 po samostatných nájezdech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).