SPORT

FLORBALOVÉ ROZŘEŠENÍ: Asper sahá po baráži o vyšší soutěž. Rozhodovat může až poslední zápas s Orlovou

27. února 2019, 16:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
FLORBALOVÉ ROZŘEŠENÍ: Asper sahá po baráži o vyšší soutěž. Rozhodovat může až poslední zápas s Orlovou Šumperk – Ještě dvě výhry a je to tam. Florbalisté Šumperka jsou blízko k tomu, aby si poprvé v historii klubu zahráli o národní ligu. Ke vstupence do vysněné baráže vede příznivý výsledek z přímého souboje proti Orlové. Po očku budou sledovat i závěrečné zápasy hranického týmu. O všem se rozhodne už o víkendu!

Přetahovaná o dvě postupová místa se ještě více zamotala. Vedoucí Hranice si nadělaly velké problémy v Prostějově, kde dostaly potupných třináct gólů. Překvapivá porážka jim zkomplikovala situaci. První místo budou hájit s minimálním náskokem, a ještě k tomu v dalších venkovních duelech. Konkrétně na Valašsku - ve Zlíně a ve Vsetíně.

Momentálně třetí Orlová přijede do Šumperka po sobotní šichtě na půdě slabého Uničova. Na Hané bude obrovským favoritem stejně jako žlutomodrý Asper v domácím utkání s Frýdkem-Místkem. Proto se dá předpokládat, že dramatický průběh základní části skutečně rozsekne až zápas roku. Nejspíš to bude kdo s koho.

Šumperští florbalisté se můžou opřít o střeleckou potenci Jiřího Trávníčka. Na to, aby sestřelil Jeseník hattrickem, potřeboval 19 minut a 14 vteřin. Na kontě má už 44 branek!
Více kanadských bodů nasbírala jen krnovská dvojice Miškov – Filip. Naprázdno nevyšla ani z konfrontace, která byla k vidění v hale na gymnáziu. Hosté vedli 3:1 a domácí hráči měli co dělat, aby se vyvarovali osudového zaváhání. „Proti Jeseníku se nám povedl vstup do utkání. Po odskočení na 5:0 nám stačilo kontrolovat průběh hry,“ pochvaloval si Ondřej Mrázek. „V neděli jsme podali horší výkon. Moc nám to nelepilo, na každou branku jsme se nadřeli. Ze všeho nejdůležitější jsou tři body, které naštěstí máme,“ oddechl si hrající kouč Šumperka.

„Z naší strany to byl povedený zápas. Našemu soupeři zachránila vítězství přerovská posila v brance,“ navázal na svého kolegu krnovský stratég Štěpán Lhoťan a narážel přitom na velmi dobré zákroky muže, jehož tvář byla ukrytá v masce. Zimní angažování Pavla Ceha se Asperu začíná vyplácet.

DIVIZE D

ŠUMPERK – JESENÍK 8:1 (5:0, 1:1, 2:0). Branky: 4. Trávníček (Kamler) – 1:0, 5. Trávníček (Mrázek) – 2:0, 7. Ďopan (Trávníček) – 3:0, 16. M. Šíma (P. Matěj) – 4:0, 20. Trávníček (Mrázek) – 5:0, 23. Škarpa – 5:1, 31. Kamler (M. Šíma) – 6:1, 47. Mondek (Hruban) – 7:1, 49. Hruban (Zapletal) – 8:1. Vyloučení 1:2, využití 2:0, střely na branku 43:18.
ŠUMPERK – KRNOV 5:3 (1:2, 2:1, 2:0). Góly: 12. Směšný – 0:1, 13. P. Matěj (M. Šíma) – 1:1, 15. J. Filip – 1:2, 27. Miškov – 1:3, 27. D. Venouš (Maus) – 2:3, 28. Ďopan (Kamler) – 3:3, 48. D. Venouš (P. Matěj) – 4:3, 60. Ďopan – 5:3.
ASPER ŠUMPERK: Byvan, Ceh – Kamler, Maixner, Vařeka, Maus, Dohnal, Patsch, Trávníček, Mrázek, Ďopan, P. Matěj, M. Šíma, D. Venouš, Mondek, Hruban, Zapletal, Hanák.

POŘADÍ

1.Hranice 51 bodů, 2. Šumperk 51, 3. Orlová 50, 4. Olomouc 30, 5. Krnov 29, 6. Prostějov 29, 7. Zlín 26, 8. Přerov 23, 9. Vsetín 22, 10. Jeseník 18, 11. Fr.-Místek 17, 12. Uničov 14.
ZÁVĚREČNÝ PROGRAM: sobota 2. března: 18.00 Šumperk – Frýdek-Místek. Neděle 3. března: 14.00 Šumperk – Orlová (hala na gymnáziu).

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Orlová – Šumperk 3:8, Šumperk – Hranice 1:5, Hranice – Šumperk 8:6, Orlová – Hranice 13:2, Hranice – Orlová 2:3.


Foto: Petr Fišer

Před šumperským Asperem stojí velká víkendová výzva.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.