SPORT

FLORBALOVÉ PREMIÉRY: sobota jako z partesu, v neděli neúspěšná stíhačka

1. října 2014, 08:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
FLORBALOVÉ PREMIÉRY: sobota jako z partesu, v neděli neúspěšná stíhačka Šumperk - Florbalisté Šumperka poslali divizní konkurenci jasně míněný vzkaz. S námi musíte počítat! V sobotní druholigové premiéře si naporcovali soupeře, který by měl patřit k absolutní soutěžní špičce. Odpor Přerova začali lámat v průběhu velmi vydařené druhé třetiny. Vyšla jim parádně.
 2. liga Divize D
ASPER ŠUMPERK – SPARTAK PŘEROV 7:4 (2:3,4:1,1:0)


Hanáci po rychle inkasovaném gólu neustále utíkali do těsného trháku. Zásluhou jednoduchých branek vedli v průběhu zápasu hned třikrát. Naposledy po výhodném odrazu z 28. minuty.
Jak se později ukázalo, jednalo se o jejich labutí píseň. Trávníček z dorážky bleskově srovnal, Mrázek šťastně udeřil v početní převaze a když v čase 39:45 ukázkově zakombinoval prvně jmenovaný s dobře hrajícím Šímou, pod tlakem živořící hosté byli na kolenou.
Jejich zaslouženou porážku definitivně ztvrdil Tomáš Křivohlávek. To už probíhalo závěrečné dějství a mladý útočník uměl dokončit předchozí práci stylem buldoka pronikajícího spoluhráče Chladila.
BRANKY: 3. Pudil (Mrázek) – 1:0, 4. Grener – 1:1, 4. Klimecký – 1:2, 10. Křivohlávek (Chladil) – 2:2, 16. Klimecký – 2:3, 27. Pudil (Štúr) – 3:3, 28. Klimecký – 3:4, 28. Trávníček (Šíma) – 4:4, 35. Mrázek (Pudil) – 5:4, 40. Trávníček (Šíma) – 6:4, 49. Křivohlávek (Chladil) – 7:4. Vyloučení 3:1, využití 1:0, střely na bránu 31:25, 150 diváků.
SESTAVA: Vašíček – Zapletal, J. Gruntorád, Kamler, Štúr, Trávníček, Šíma, Matěj, Pudil, Mrázek, Vařeka, Kováč, Křivohlávek, Chladil.

ASPER ŠUMPERK – FBC HOLEŠOV 5:6 (1:2,2:3,2:1)

O den později už to taková sláva nebyla. Holešov v sobotu vypráskal osmi góly Uničov a o den později si brousil zuby i na natěšeného nováčka. Vlastní touhy se mu v prvních dvou třetinách dařilo naplňovat náramně. Po 37 minutách svítil na ukazateli průběžný stav 1:5 a zavánělo to debaklem.
Jenže Asper se nevzdal. Dvě slepené branky v závěru druhé periody ho vrátily do hry. Bojovat nepřestával ani po ledové sprše, kterou ve 41. minutě spustil škůdce Grygera. Nejprve snížil Vařeka a poté na startu 56. minuty Matěj. Šumperský tlak gradoval, vyrovnání viselo ve vzduchu. Hosté ale nakonec nejtěsnější náskok se štěstím uhájili.
BRANKY: 6. Trčka – 0:1, 9. Matěj – 1:1, 9. Mikeška – 1:2, 22. Trčka – 1:3, 26. Mikeška – 1:4, 37. Nedbal – 1:5, 39. Vařeka (Pudil) – 2:5, 40. Maus – 3:5, 41. Grygera – 3:6, 48. Vařeka (Mrázek) – 4:6, 56. Matěj (Šíma) – 5:6. Vyloučení 1:2, bez využití, střely na bránu 27:21.

DALŠÍ PROGRAM

SOBOTA 11. ŘÍJNA: Horní Suchá - Šumperk.
NEDĚLE 12. ŘÍJNA: Slovan Havířov - Šumperk.


Foto: Petr Fišer
Ofenzíva Přerova toho od poloviny zápasu moc nevymyslela. Modrožlutý Šumperk byl po všech stránkách lepší.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).