FLORBALOVÉ PREMIÉRY: sobota jako z partesu, v neděli neúspěšná stíhačka

1. října 2014, 08:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
FLORBALOVÉ PREMIÉRY: sobota jako z partesu, v neděli neúspěšná stíhačka Šumperk - Florbalisté Šumperka poslali divizní konkurenci jasně míněný vzkaz. S námi musíte počítat! V sobotní druholigové premiéře si naporcovali soupeře, který by měl patřit k absolutní soutěžní špičce. Odpor Přerova začali lámat v průběhu velmi vydařené druhé třetiny. Vyšla jim parádně.
 2. liga Divize D
ASPER ŠUMPERK – SPARTAK PŘEROV 7:4 (2:3,4:1,1:0)

Hanáci po rychle inkasovaném gólu neustále utíkali do těsného trháku. Zásluhou jednoduchých branek vedli v průběhu zápasu hned třikrát. Naposledy po výhodném odrazu z 28. minuty.
Jak se později ukázalo, jednalo se o jejich labutí píseň. Trávníček z dorážky bleskově srovnal, Mrázek šťastně udeřil v početní převaze a když v čase 39:45 ukázkově zakombinoval prvně jmenovaný s dobře hrajícím Šímou, pod tlakem živořící hosté byli na kolenou.
Jejich zaslouženou porážku definitivně ztvrdil Tomáš Křivohlávek. To už probíhalo závěrečné dějství a mladý útočník uměl dokončit předchozí práci stylem buldoka pronikajícího spoluhráče Chladila.
BRANKY: 3. Pudil (Mrázek) – 1:0, 4. Grener – 1:1, 4. Klimecký – 1:2, 10. Křivohlávek (Chladil) – 2:2, 16. Klimecký – 2:3, 27. Pudil (Štúr) – 3:3, 28. Klimecký – 3:4, 28. Trávníček (Šíma) – 4:4, 35. Mrázek (Pudil) – 5:4, 40. Trávníček (Šíma) – 6:4, 49. Křivohlávek (Chladil) – 7:4. Vyloučení 3:1, využití 1:0, střely na bránu 31:25, 150 diváků.
SESTAVA: Vašíček – Zapletal, J. Gruntorád, Kamler, Štúr, Trávníček, Šíma, Matěj, Pudil, Mrázek, Vařeka, Kováč, Křivohlávek, Chladil.

ASPER ŠUMPERK – FBC HOLEŠOV 5:6 (1:2,2:3,2:1)

O den později už to taková sláva nebyla. Holešov v sobotu vypráskal osmi góly Uničov a o den později si brousil zuby i na natěšeného nováčka. Vlastní touhy se mu v prvních dvou třetinách dařilo naplňovat náramně. Po 37 minutách svítil na ukazateli průběžný stav 1:5 a zavánělo to debaklem.
Jenže Asper se nevzdal. Dvě slepené branky v závěru druhé periody ho vrátily do hry. Bojovat nepřestával ani po ledové sprše, kterou ve 41. minutě spustil škůdce Grygera. Nejprve snížil Vařeka a poté na startu 56. minuty Matěj. Šumperský tlak gradoval, vyrovnání viselo ve vzduchu. Hosté ale nakonec nejtěsnější náskok se štěstím uhájili.
BRANKY: 6. Trčka – 0:1, 9. Matěj – 1:1, 9. Mikeška – 1:2, 22. Trčka – 1:3, 26. Mikeška – 1:4, 37. Nedbal – 1:5, 39. Vařeka (Pudil) – 2:5, 40. Maus – 3:5, 41. Grygera – 3:6, 48. Vařeka (Mrázek) – 4:6, 56. Matěj (Šíma) – 5:6. Vyloučení 1:2, bez využití, střely na bránu 27:21.

DALŠÍ PROGRAM

SOBOTA 11. ŘÍJNA: Horní Suchá - Šumperk.
NEDĚLE 12. ŘÍJNA: Slovan Havířov - Šumperk.

Ofenzíva Přerova toho od poloviny zápasu moc nevymyslela. Modrožlutý Šumperk byl po všech stránkách lepší.

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).