Florbalisté z Ostravy bez bodu

24. března 2008, 11:12, simi
Šumperk - Šumperské florbalisty čekaly v sobotu další boje o body ve 3.lize mužů. Rozpis soutěže jim určil jako soupeře ambiciózní Petrovice a domácí Bohumín, jenž své domácí zápasy pořádá v Ostravě.
V souboji s Petrovicemi určil trenér Martin Heger jasnou taktiku, a to poctivou hru ze zajištěné obrany s vyrážením do rychlých brejků. Omlazená sestava Asperu začala utkání zodpovědně a s přehledem ubránila počáteční náznaky šancí druhého týmu tabulky. V černých dresech hrající hráči Petrovic se sice tlačili do útoku, zde ale naráželi na zataženou pětku Šumperka, která vzápětí několikrát zahrozila z rychlého protiútoku a jeden takový dokonce využil Kocián - 1:0. Utkání pokračovalo v podobném duchu, avšak tentokrát se rozvlnila síťka na druhé straně. Do konce třetiny ale byli nadále lepším týmem šumperští florbalisté, což korunovali dvěma trefami a odnesli si z prvního dějství dvoubrankový náskok - 3:1. Ve druhé části hry přišla ofenzivní smršť Petrovic, které v polovině zápasu během minuty otočili vývoj na 3:4 a své snažení dovršili až do stavu 3:6. Šumperk se však nevzdal a snížil na rozdíl dvou branek. V této chvíli vrhli hráči Asperu všechny síly do útoku s touhou vyrovnat a po dalším snížení, které měl na svědomí Vlk se schylovalo k dramatické koncovce.
Zkušené Petrovice si však vedení pohlídaly a navíc ještě dvakrát stihly potrestat nepřesnosti v šumperské obraně. Asper tak prohrál první utkání v Ostravě s Petrovicemi v poměru 5:8.

Po dvouhodinové pauze čekal na Šumperk domácí 1.SC Bohumín, známý svou tvrdou a místy až zákeřnou hrou na hranicích pravidel. Očekával se tedy vypjatý souboj plný ostrých zákroků. V první třetině se oba týmy jakoby oťukávaly a příliš šancí k vidění nebylo. Na ukazateli skóre tak svítily po úvodní části hry dvě nuly. To se změnilo hned na začátku třetiny druhé, kdy se dvakrát podobně trefili hráči Bohumínu. Odpovědí Asperu byl nádherný gól Andrleho po kombinaci celé pětice hostujících hráčů. Jak se později ukázalo, tato trefa byla to poslední z čeho se mohl Šumperk radovat, protože v zápětí přišla další branka domácích na 3:1. To zdaleka ale nebylo ze strany hráčů Bohumína vše. Ti postupně navyšovali skóre na své straně až na hrozivých 6:1. Pouze kosmetickou úpravu zajistil svým gólem Feltl, který potrestal vyloučení po hrubém faulu na šumperského Johna - 6:2.
Asper se tak navzdory solidní předvedené hře vrací z Ostravské haly TJ Mittal Varenská bez bodu.

FBC Asper Šumperk  -  ZFK Petrovice 5:8
1.SC Bohumín  -  FBC Asper Šumperk 6:2

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.