SPORT

Florbalisté skončí ve třetí lize na šestém místě

9. dubna 2013, 13:31, téma FLORBAL, Michal Šíma
Šumperk – Florbalu patřila sobota 6. dubna patřila na Gymnáziu Šumperk. Svůj turnaj zde v rámci 3. ligy pořádal mužský tým, který se střetl s Přerovem a s Bohumínem. V ranním utkání proti týmu z Hané se Šumperk dostal rychle do vedení 2:0. Poté však polevil, soupeř se dostal do tempa a nakonec zvítězil těsně 6:5. Ve druhém duelu s Bohumínem se Asper rozjížděl pomaleji. Soupeře pustil do vedení, potom však vývoj utkání otočil a v poklidu si dokráčel ke třem bodům.
Asper zahájil ranní utkání proti Přerovu výborně. Svého zjevně ospalého soupeře zaskočil a rychle se ujal vedení. V šesté minutě už vedl 2:0 – signál po rozehrávce sice pokazil Matěj, odražený míček ale do branky usměrnil Trávníček. Svěřenci Miroslava Kozla byli po zbytek první třetiny lepším týmem, avšak chabá koncovka znamenala, že další branku šumperští florbalisté nepřidali.

Hra se od druhé části hry vyrovnala, Přerov záhy snížil a ve dvacáté minutě vyrovnal. Šumperk se znovu a bohužel naposledy dostal do vedení v poslední sekundě druhé třetiny, kdy se zkušeně prosadila dvojice Zgarba – Feltl. 

Vstup do posledního dějství Šumperku nevyšel. Ačkoliv měli hráči dodržovat defenzivní pokyny, Přerovu se podařilo srovnat hned čtrnáct sekund po zahájení. Za chvíli už hosté vedli dvoubrankovým rozdílem a s nadějemi Asperu to vypadalo špatně. Šanci na zvrat v utkání přinesla branka Trávníčka devět minut před koncem. Přerov však po další minutě znovu odskočil na dvoubrankový rozdíl. V závěrečné power-play se podařilo snížit dvacet sekund před koncem, víc však Šumperk nestihl. Ve vyrovnaném souboji tak Asper nakonec prohrál 5:6. „Do utkání s Přerovem jsme vstoupili dobře a rychle jsme vedli. Bohužel pak přišlo naše uspokojení, díky kterému se soupeř dostal do tempa. Přerov hrál tvrdě a využíval své gólové šance," zhodnotil zápas trenér Šumperka Miroslav Kozel.

FbC Asper Šumperk – FBC Piranha Spartak Přerov  5:6


Ačkoliv Bohumín v prvním zápase dostal jedenáct branek od Stonavy, nebylo radno tohoto soupeře podceňovat. Hosté se navíc v páté minutě utkání dostali do vedení a Šumperk tak musel otáčet vývoj zápasu. Po pomalejším rozjezdu se Asperu podařilo ve čtrnácté minutě vyrovnat, postaral se o to Matěj.

Do druhé části vstoupil Šumperk aktivně a hned po půl minutě se dostal do vedení. Ve dvacáté páté minutě se hráči ve žlutomodrém prosadili znovu, když přízemní střela navrátilce Mrázka v přesilovce skončila až zády bohumínského brankáře. Stejně jako v předchozím zápase se Šumperk dokázal ve druhé periodě prosadit v poslední sekundě, kdy Mrázek střelou z velkého úhlu překvapil hostujícího brankáře – 4:1.

Když se ve 33. minutě z levé strany nemýlil Kováč, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. Na branku Kováče okamžitě navázal Mrázek a bylo to 6:1. Hosté sice z trestného střílení snížili, ale i tak Šumperk jasně zvítězil 6:2 a zajistil si dvě kola před koncem účast ve třetí lize i pro příští sezónu. „V utkání s Bohumínem jsme byli jasně lepší, soupeře jsme přestříleli a nedali mu mnoho příležitostí," uvedl trenér Kozel.

FbC Asper Šumperk – 1. SC Bohumín  6:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.