SPORT

Florbalisté si prožili akci s názvem Kulový blesk. Byla úspěšná

18. června 2014, 15:01, téma FLORBAL, Petr Fišer
Florbalisté si prožili akci s názvem Kulový blesk. Byla úspěšná Šumperk - Každý, kdo fandí šumperskému sportu, si musí připadat jako v ráji. Z mnoha pohledů historická sezóna má další šťastný konec. I když se juniorský tým florbalového Asperu neprobil až ke svatyni s názvem „druhá liga“, vysněnou soutěž si nakonec přece jen zahraje. Na vrchol ho vyvezla shoda příznivých okolností.

Mladí „asperáci“ jako vítězové jedné z třetiligových divizí bojovali o přímý postup v baráži, kde narazili na silné Petrovice. Protože jim v obou vyrovnaných zápasech podlehli nejtěsnějším gólovým rozdílem, zdálo se, že jim zůstanou jen oči pro pláč. Všechno změnil překvapivý telefonát z vyšších míst. „Volali nám ze svazu, že se jeden klub nepřihlásil a jestli bychom o volné místo neměli zájem. Na odpověď jsme dostali pouhých třicet minut!“ orosil se při vzpomínce na šibeničním způsobem tikající hodinky trenér mužstva Jiří Trávníček. „Okamžitě se rozjela akce, která byla hodně podobná televizní komedii Kulový blesk. Všichni se museli urychleně obvolat, nebylo to nic jednoduchého. Nakonec to dopadlo tak, že jsme jejich nabídku přijali,“ prozradil charismatický kouč. „Samozřejmě nás to každého těší, posun do druhé ligy byl naším cílem i snem. Na stejnou úroveň se probilo i mužské áčko, takže jsme v jednom ročníku postoupili hned dvakrát. Co víc si přát. Je to parádička,“ přihodil nadšeně.

Jedno je jisté. Nebude to žádná sranda. „Spousta juniorů bude hrát i za muže, takže je čeká extrémně nabitá sezóna plná hodně těžkých zápasů. I tak věřím, že to společnými silami zvládneme,“ tvrdil přesvědčeně Trávníček. Ani on se nudit nebude. Kromě hlavního kormidelníka u juniorského výběru je totiž platným členem vlajkové lodi celého klubu.

Asper se na nové období chystá bez svého zakladatele. Po letech věrných služeb ho opustil muž mnoha funkcí Michal Marošek. V současné době se pětičlenný výkonný výbor skládá z předsedy Ondřeje Mrázka, sekretáře Jakuba Gruntoráda, hospodáře Petra Matěje, dalšího člena Michala Šímy a nově zvolené Evy Filipiové. Do plánu na nadcházející sezónu patří mimo jiné nákup nových mantinelů, ty stávající se nacházejí v havarijním stavu.

Budou potřeba. I proto, že mužský soubor se divákům v hale na gymnáziu bude představovat častěji, než dosud bývalo zvykem. Druhá liga se totiž nehraje turnajovým systémem, ale v pravidelných intervalech jednou za čtrnáct dní. A to stylem sobotních a nedělních duelů. Buď je hrajete doma, nebo venku.

Šumperk bude působit v druholigové divizi D. Ačkoliv ještě nejsou oficiálně potvrzeni všichni účastníci, právo na účast má dvanáct klubů. Kromě Asperu i přerovský Spartak, béčko brněnských Buldoků, Hluk, Olomouc, Prostějov, Horní Suchá, Havířov, ostravská Poruba, Telnice, Hattrick Brno a Holešov.


Foto: Petr Fišer

Tak přece jen. Kromě druhé ligy mužů se na stejnou florbalovou soutěž bude v Šumperku chodit i v případě juniorské kategorie.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).