Florbalisté sestupují

29. dubna 2008, 14:42, simi
Florbalisté sestupují Šumperk - Poslední dva zápasy čekaly na šumperské florbalisty v sobotu 26.dubna. Po zpackané poslední třetině soutěže se Asper nacházel na deváté pozici, a nakonec se tato pozice ukázala ve složitých systémech jako sestupová. Do Ostravy tak florbalisté přijížděli s cílem získat šest bodů za dvě výhry, jež by znamenaly záchranu.
Po velkých potížích s obsazením postu brankáře se nakonec do branky Asperu postavil jindy obránce Vlček. Než se šumperští stačili rozkoukat, prohrávali v prvním duelu s Pepinem Ostrava B 4:0. Ve druhé třetině znamenal zlepšený výkon Šumperka snížení, ale zkušené Pepino, disponující hráči s extraligovými zkušenostmi, vždy dokázalo odpovědět. Ve třetí třetině sice výkon Asperu gradoval, ale výsledkem bylo jen snížení na rozdíl jediné branky - 6:5. V závěrečném tlaku se však bohužel dokázali prosadit jen hráči z Ostravy. Výsledek 7:5 posunul záchranářské ambice Šumperka již jen do teoretické roviny.

V druhém klání byl soupeřem Asperu poslední celek tabulky IBK Tre Kronor Ostrava. Po velice nervózním úvodu, kdy se Ostrava dostala do vedení, ale začal Šumperk konečně hrát svoji hru a postupně převažoval misky vah na svou stranu. Po prvním dějství byl stav 2:1 pro Asper. Ve druhé třetině se pak již rozhodlo o osudu utkání a přestože Tre Kronor ještě dvakrát překonali Andrleho, jenž zaujal místo brankáře v tomto zápase, dokráčel Šumperk relativně v klidu k vítězství 6:3.

Bohužel, nedělní výsledky soupeřů v boji o záchranu, Opavy a Predators Havířov, znamenají, že Asper si po letech zahraje krajskou soutěž. O sestupu rozhodla horší bilance ze vzájemných zápasů s Predátory z Havířova. Věřme, že se po roce v krajské lize šumperský florbal opět vrátí tam, kam kvalitou patří.