SPORT

Florbalisté poprvé poraženi

4. února 2009, 02:40, Michal Šíma
Florbalisté poprvé poraženi Litovel - K dalším dvěma zápasům Olomoucké ligy cestovali šumperští florbalisté do nedaleké Litovle. Zde jim byli za soupeře Mohelnice a nepříjemní Playmakeři z Prostějova.
Do prvního utkání vstoupili hráči Asperu doslova raketově a po úvodní třetině svítil na světelné tabuli stav 6:0 pro Šumperk. V dalším průběhu Asper již netlačil tolik na pilu a naopak Mohelnice se dostala k několika příležitostem, leč čestný úspěch se hráčům v bílém nepodařilo docílit a juniorský brankář Haintl tak udržel své první čisté konto mezi muži. Šumperk tak dokráčel k pohodlné výhře 11:0 a mohl se v klidu připravit na o poznání kvalitnější Playmakery.

FBC Asper Šumperk - FBC Mohelnice  11:0


Druhý sobotní zápas proti Prostějovu svěřencům hrajícího trenéra Hegera příliš nevyšel. Hned po prvních minutách hry se Playmakeři ujali vedení, které během první třetiny navýšili až na 3:0.
Tradičně velmi bojovný Asper se však nevzdal a ve druhé třetině přidal na obrátkách, avšak z velkého tlaku dokázali šumperští hráči vytěžit pouze dva góly. Po kombinaci se Zgarbou se v oslabení trefil kapitán Feltl a poté po samostatné akci obránce Vlček.
Ve třetí třetině tak byli na tahu opět hráči ve žlutém, ale byl to paradoxně Prostějov, kdo využil přesilovou hru a znovu tak odskočil na rozdíl dvou branek. Následoval znovu tlak Šumperka, ze kterého vyšel nejprve kontaktní a poté dokonce i vyrovnávací gól, o nějž se postaral Nejedlý. Bohužel Asper doplatil na svou nedisciplinovanost a sedm vteřin před koncem dostal velmi smolnou branku na 5:4. Ani za tohoto stavu se však šumperští bojovníci nevzdali a po time outu a vyhraném buly poslal Heger dlouhý míč před branku soupeře, kde jeden z prostějovských obránců sice odhlavičkoval děrovaný nesmysl do bezpečí, avšak hra hlavou je proti florbalovým zákonům, a tak následovalo velmi dobře posouzené trestné střílení. Zodpovědnost na sebe v tento vypjatý okamžik vzal technik Vicenec, avšak tuto obrovskou a poslední šanci na vyrovnání neproměnil. Asper tak podlehl Playmakerům 4:5, nicméně šumperští florbalisté mají i tak velký náskok před svými pronásledovateli a postup do vyšší soutěže  by jim neměl uniknout.


FBC Asper Šumperk - FBC Playmakers Prostějov  4:5Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).