SPORT

Florbalisté klopýtli, stále však směřují do 3. ligy

30. března 2009, 11:33, Michal Šíma
Florbalisté klopýtli, stále však směřují do 3. ligy Prostějov - Cestu šumperských florbalistů za vysněným postupem zpět do 3. ligy trochu zkomplikoval turnaj v Prostějově.
Dva soupeře rozdílných kvalit přisoudil los Asperu k ligovému turnaji v Prostějově. Svěřence hrajícího trenéra Hegera nejprve čekal regionální rival z Libiny a poté rezerva prostějovských Playmakerů.
Již z pohledu na soupisky obou týmů z Jeseníků se dalo očekávat, jak utkání dopadne. Tři kompletní pětice Asperu a pouze sedm statečných libinských Beerboys.
Ti se sice ujali rychlého vedení, avšak favorit neponechal nic náhodě a vývoj zápasu rychle otočil. Skóre na straně Šumperka narostlo až na úctyhodných 17:2, což je výsledek i v nižších soutěžích nevídaný, leč zasloužený.


FBC Asper Šumperk - FBC Beerboys Libina 17:2


Béčko prostějovských Playmakers bylo již jiným oříškem. Soupeř, který dokázal jako jediný v této sezoně Asper porazit, odešel jako vítěz i v domácím prostředí. Nic nepomohla ani velká snaha a bojovnost, na kterou jsme u šumperských florbalistů zvyklí. Téměř polovina zápasu v oslabení se nedá ustát a výsledkem tak byla výhra Prostějova v poměru 5:3.
Asper je však i nadále s náskokem v čele tabulky a nutno dodat, že jen totální selhání v závěrečných dvou turnajích by je mohlo stát postup.

FBC Playmakers Prostějov - FBC Asper Šumperk  5:3Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).