SPORT

Florbalisté jsou krůček od postupu do 3. ligy

17. dubna 2012, 11:19, téma FLORBAL, Michal Šíma
Litovel - Předposlední výjezd za zápasy mužského A-týmu do Litovle znamenal pro hráče jediné, a sice udržení si náskoku 6 bodů na dotahující se Mohelnici. To se Asperu podařilo. Po výhrách 8:2 nad Přerovem a 7:5 nad Šternberkem do posledních dvou zápasů může jít s tím, že mu stačí uhrát jeden bod k tomu, aby si po ročním pobytu v Olomoucké lize zajistil postup zpět do 3. ligy.
 Do prvního utkání vstoupili hráči Šumperka proti Přerovu tradičně nekoncentrovaně. Hra nenabídla z obou stran moc gólových šancí, a tak se první branky dočkali diváci až v 8. minutě z hole Mause. Přerov však rychle srovnal a první třetina skončila za stavu 1:1.

Druhé dějství už bylo zcela v režii Asperu, který zlomil odpor soupeře a nasázel mu 4 branky, z nichž jednu hráči Šumperka vstřelili dokonce ve vlastním oslabení, kdy soupeři minutu nepůjčili míček a ve 4 hráčích rozložili obranu soupeře. Ten na to nedokázal odpovědět a do poslední části měli tedy šumperští pohodlný náskok 5:1.

Zde už se hra poněkud uklidnila, Šumperk kontroloval hru, držel míček a nepouštěl soupeře do větších akcí. V 10. minutě však překonali přerovští šťastnou střelou Vašíčka a měli v úmyslu ještě znepříjemnit Šumperku vítězství. Ten však vzápětí třikrát v rozmezí 2 minut skóroval a rozhodl o konečném stavu utkání - 8:2.

FbC Spartak Přerov C - FbC Asper Šumperk 2:8


K druhému utkání nastupovali hráči Šumperka proti nepříjemnému soupeři ze Šternberka. Starhill je známý svojí důraznou hrou kterou už od začátku dával soupeři najevo. Z jeho tlaku vzešla také první branka v síti Asperu. Naštěstí dokázali šumperští odpovědět rychlostí blesku a za 13 vteřin bylo vyrovnáno. Starhill šel ještě jednou do vedení, ale Asper opět srovnal a vzápětí vedl díky brance Trávníčka po výborném výhozu od Mošonce. Oba týmy vstřelili ještě jednu branku a první třetina skončila stavem 4:3 ve prospěch Asperu.

Na začátku druhého dějství odskočil Šumperk na rozdíl 2 branek. Starhill ovšem opět snížil kontaktním gólem a dál držel naději na vítězství. Následně hrál dokonce přesilovku, kterou však nedokázal zúžitkovat a byl to naopak Asper, který prokázal, že mu hra ve 4 svědčí a opět jako v prvním zápase rozvlnil síť za brankářem Šternberku. Ten se však vzedmul k mohutnému náporu a 4 vteřiny před koncem 2. třetiny snížil na rozdíl 1 branky.

V poslední třetině už oběma týmům značně docházely síly, hra se proto uklidnila a jedinou branku v této třetině zaznamenal Mrázek ve 4. minutě z přesilové hry. Vedení 7:5 už si potom bez větších potíži Asper udržel a získal tak plný počet bodů.

FbC Asper Šumperk - FBC Starhill 7:5

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.