SPORT

Florbalisté jsou krůček od postupu do 3. ligy

17. dubna 2012, 11:19, téma FLORBAL, Michal Šíma
Litovel - Předposlední výjezd za zápasy mužského A-týmu do Litovle znamenal pro hráče jediné, a sice udržení si náskoku 6 bodů na dotahující se Mohelnici. To se Asperu podařilo. Po výhrách 8:2 nad Přerovem a 7:5 nad Šternberkem do posledních dvou zápasů může jít s tím, že mu stačí uhrát jeden bod k tomu, aby si po ročním pobytu v Olomoucké lize zajistil postup zpět do 3. ligy.
 Do prvního utkání vstoupili hráči Šumperka proti Přerovu tradičně nekoncentrovaně. Hra nenabídla z obou stran moc gólových šancí, a tak se první branky dočkali diváci až v 8. minutě z hole Mause. Přerov však rychle srovnal a první třetina skončila za stavu 1:1.

Druhé dějství už bylo zcela v režii Asperu, který zlomil odpor soupeře a nasázel mu 4 branky, z nichž jednu hráči Šumperka vstřelili dokonce ve vlastním oslabení, kdy soupeři minutu nepůjčili míček a ve 4 hráčích rozložili obranu soupeře. Ten na to nedokázal odpovědět a do poslední části měli tedy šumperští pohodlný náskok 5:1.

Zde už se hra poněkud uklidnila, Šumperk kontroloval hru, držel míček a nepouštěl soupeře do větších akcí. V 10. minutě však překonali přerovští šťastnou střelou Vašíčka a měli v úmyslu ještě znepříjemnit Šumperku vítězství. Ten však vzápětí třikrát v rozmezí 2 minut skóroval a rozhodl o konečném stavu utkání - 8:2.

FbC Spartak Přerov C - FbC Asper Šumperk 2:8


K druhému utkání nastupovali hráči Šumperka proti nepříjemnému soupeři ze Šternberka. Starhill je známý svojí důraznou hrou kterou už od začátku dával soupeři najevo. Z jeho tlaku vzešla také první branka v síti Asperu. Naštěstí dokázali šumperští odpovědět rychlostí blesku a za 13 vteřin bylo vyrovnáno. Starhill šel ještě jednou do vedení, ale Asper opět srovnal a vzápětí vedl díky brance Trávníčka po výborném výhozu od Mošonce. Oba týmy vstřelili ještě jednu branku a první třetina skončila stavem 4:3 ve prospěch Asperu.

Na začátku druhého dějství odskočil Šumperk na rozdíl 2 branek. Starhill ovšem opět snížil kontaktním gólem a dál držel naději na vítězství. Následně hrál dokonce přesilovku, kterou však nedokázal zúžitkovat a byl to naopak Asper, který prokázal, že mu hra ve 4 svědčí a opět jako v prvním zápase rozvlnil síť za brankářem Šternberku. Ten se však vzedmul k mohutnému náporu a 4 vteřiny před koncem 2. třetiny snížil na rozdíl 1 branky.

V poslední třetině už oběma týmům značně docházely síly, hra se proto uklidnila a jedinou branku v této třetině zaznamenal Mrázek ve 4. minutě z přesilové hry. Vedení 7:5 už si potom bez větších potíži Asper udržel a získal tak plný počet bodů.

FbC Asper Šumperk - FBC Starhill 7:5

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).