SPORT

Florbalisté Asperu zahajují sezonu

8. září 2011, 17:09, téma FLORBAL, Michal Šíma
Šumperk - Šest ze sedmi kategorií, které letos Asper přihlásil do oficiálních soutěží, začíná svoji sezónu v předposledním, respektive v posledním zářijovém víkendu. Jako první vyrazí do soubojů o ligové body šumperské ženy, mužské béčko a starší žáci.
 Šumperské ženy v minulém ročníku slavily úspěch v podobě vítězství své divize a tím pádem i možnost poprat se o postup do extraligy. Bohužel v baráži svěřenkyně trenéra Maroška narazily na zeď jménem Brno - Židenice. Brno nakonec svoji extraligovou příslušnost udrželo.
V prvním kole nového ročníku zajíždějí ženy Na Lapač do Vsetína, kde se v rámci úvodního turnaje 1. ligy utkají nejprve s domácími hráčkami, aby poté změřily své síly s FbK Orlicko-Třebovsko.
Utkání se odehrají 18. září.

Nově od sezóny 2011/ 2012 bude mít Asper zastoupení i v Olomouckém přeboru, neboť po roční pauze opět přihlašuje “B” tým mužů. Ten hned v prvním kole zavítá rovněž 18. září do haly v Postřelmově, kde loni šumperské áčko pořádalo jedno ze svých kol, tudíž nebude zajíždět do úplně neznámého prostředí.
Soupeřem šumperské záloze v Postřelmově bude nejprve záloha Mohelnice, druhým soupeřem pak bude běhavý tým Troubelic. 

Navázat na loňské třetí místo v Olomouckém kraji nebudou mít starší žáci Asperu jednoduché. Bojovat o první body pojede šumperský tým do krajského města Olomouce, aby se pokusil uzmout body stále se lepšící Mohelnici a také domácímu FBS. V prvním kole tak čekají na Šumperk těžcí soupeři, avšak i přesto je třeba věřit v úspěch v podobě zisku nějakého toho bodíku do tabulky.

Do stejné haly jako o týden dříve starší žáci se vydají  24. září i dorostenci. Ti se do soutěží ČFbU vrací stejně jako mužské béčko po delší pauze. Kvalitou však snad bude Asper patřit k tomu lepšímu, co dorostenecká liga nabídne. V Olomouci se nejprve svěřenci trenéra Vlka utkají s Uničovem, druhým soupeřem bude v Olomouci prostějovský tým Playmakerů.

Nejdelší výpravu vstříc ligovým bodům bude muset absolvovat 25. září tým dorostenek, neboť je první kolo zavane až do Ostravy. Tam se nově přihlášená kategorie utká s FBS Olomouc a domácím Remedicem Ostrava. Dorostenky letos nahrazují v soutěžích ČFbU starší žákyně - přirozeně se posunul věk loňských žákyň a ty tak budou nastupovat za dorostenky.

Vrcholem prvního hracího měsíce bude pro Asper bezesporu domácí kolo mužského áčka. To po loňském sestupu ze 3. ligy prahne po návratu zpět, ale cesta to bude více než trnitá. V hale gymnázia se v prvním utkání sezóny domácí hráči utkají s houževnatým týmem SK K2 Prostějov a hlavně v největším možném derby s Libinou. Ta ve svém středu ukrývá několik bývalých hráčů Asperu a dá se předpokládat, že se proti domácímu týmu bude chtít vytáhnout. Pokud však Šumperk pomýšlí na návrat zpět o patro výš, musí obě utkání bezpodmínečně vyhrát.
Velice atraktivní zápasy se odehrají hned na úvod Olomoucké ligy, a to 25. září v hale šumperského gymnázia.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.