Floorball Session 2008 v režii Icemanů

26. května 2008, 11:35, simi
Libina - V sobotu 24. května se konal tradiční florbalový turnaj v Libině Floorball Session 2008. Přihlášené týmy dorazily v tomto složení: Skupina A: Icemani, Lazy Swines, Beerboys Libina, ABC Sranda Boys, Innebandy Bandits. Skupina B: Creators, Medvědi Rýmařov, Tatran Litovel, Spartak Přerov.

Po bojích ve skupinách padl černý Petr na celek Innebandy Bandits, který se bez jediného bodu rozloučil s postupem do čtvrtfinále. Z prvního místa se ve skupině A dostal do vyřazovacích bojů tým Icemanů, následovaný domácími Beerboys, Lazy Swines a Sranda Boys.

V odpolední skupině B se hrálo jen o to, jakého soupeře komu přisoudí čtvrtfinálový klíč. Jako velcí favorité celého turnaje se projevovali Creatoři, jenž ani jednou nezaváhali a podobně jako Icemani šli na papírově nejslabšího soupeře v play-off. Z druhého místa postoupili Medvědi z Rýmařova, ze třetího Spartak Přerov a jako poslední Tatran Litovel.

Čtvrtfinále:

• Icemani - Tatran Litovel  2:1
  • Creators - Sranda Boys  4:1
  • Beerboys - Spartak Přerov  1:2 po sam. nájezdech
  • Lazy Swines - Medvědi Rýmařov  2:3 po sam. nájezdech

Ve čtvrtfinále byla k vidění zajímavá utkání. V prvním se Icemani hodně natrápili s houževnatou Litovlí, ale přece jen prokázali větší zkušenosti v koncovce. Následující souboj Creatorů s mladými Sranda Boys byl jasnou záležitostí, ačkoli mladí Aspeři v barvách Sranda Boys občas pozlobili své starší kolegy ze stejného klubu. V dalších dvou zápasech se rozhodovalo až v samostatných nájezdech a "odnesli to" smolně domácí Beerboys a obhájci titulu Lazy Swines.

Semifinále:

• Creators - Spartak Přerov  4:1
  • Icemani - Medvědi Rýmařov  4:2

V semifinále prokázali větší kvalitu Creatoři, kteří porazili celkem jednoduše Přerov a Icemani, kteří již méně jednoduše ale přece zdolali Rýmařov.

O 3. místo:

• Spartak Přerov - Medvědi Rýmařov  2:1 po sam. nájezdech

V souboji zklamaných měl více štěstí v nájezdech nejvzdálenější účastník turnaje a odvezl si tak pohár pro třetí místo.

Finále:

• Icemani - Creators  3:2

V pozdních večerních hodinách se za umělého osvětlení uskutečnilo velice pikantní finále. Creators a Icemani jsou totiž celky, které v oficiálních soutěžích vystupují pod hlavičkou Asperu Šumperk. Jádro Creatorů tvoří A tým a většina Icemanů působí jako jejich rezerva. Utkání začalo ve svižném tempu a hned ve druhé minutě se radovali Creatoři, kteří se ujali vedení zásluhou Matěje. Icemani se ale nevzdali a pečlivou týmovou hrou také několikrát zahrozili, avšak Hojgra překonat v první půli nedokázali. Do druhého poločasu tak vstupovaly oba celky za stavu 1:0. Icemani ale začali být čím dál více nebezpeční směrem dopředu, což korunoval vyrovnávacím gólem Valouch. Spolehlivě bránící a k brejkům vyrážející Icemani a útočící, ale bezgóloví Creatoři. To byl obrázek většiny času zápasu. Skóre však narůstalo na straně Icemanů až do stavu 3:1. Poté sice snížil Vlček, avšak vyrovnání se nepodařilo, a tak  se vítězi Floorball Session 2008 stal tým Icemani.