SPORT

Floorball Session 2008 v režii Icemanů

26. května 2008, 11:35, simi
Libina - V sobotu 24. května se konal tradiční florbalový turnaj v Libině Floorball Session 2008. Přihlášené týmy dorazily v tomto složení: Skupina A: Icemani, Lazy Swines, Beerboys Libina, ABC Sranda Boys, Innebandy Bandits. Skupina B: Creators, Medvědi Rýmařov, Tatran Litovel, Spartak Přerov.

Po bojích ve skupinách padl černý Petr na celek Innebandy Bandits, který se bez jediného bodu rozloučil s postupem do čtvrtfinále. Z prvního místa se ve skupině A dostal do vyřazovacích bojů tým Icemanů, následovaný domácími Beerboys, Lazy Swines a Sranda Boys.

V odpolední skupině B se hrálo jen o to, jakého soupeře komu přisoudí čtvrtfinálový klíč. Jako velcí favorité celého turnaje se projevovali Creatoři, jenž ani jednou nezaváhali a podobně jako Icemani šli na papírově nejslabšího soupeře v play-off. Z druhého místa postoupili Medvědi z Rýmařova, ze třetího Spartak Přerov a jako poslední Tatran Litovel.

Čtvrtfinále:

  • Icemani - Tatran Litovel  2:1
  • Creators - Sranda Boys  4:1
  • Beerboys - Spartak Přerov  1:2 po sam. nájezdech
  • Lazy Swines - Medvědi Rýmařov  2:3 po sam. nájezdech


Ve čtvrtfinále byla k vidění zajímavá utkání. V prvním se Icemani hodně natrápili s houževnatou Litovlí, ale přece jen prokázali větší zkušenosti v koncovce. Následující souboj Creatorů s mladými Sranda Boys byl jasnou záležitostí, ačkoli mladí Aspeři v barvách Sranda Boys občas pozlobili své starší kolegy ze stejného klubu. V dalších dvou zápasech se rozhodovalo až v samostatných nájezdech a "odnesli to" smolně domácí Beerboys a obhájci titulu Lazy Swines.

Semifinále:

  • Creators - Spartak Přerov  4:1
  • Icemani - Medvědi Rýmařov  4:2


V semifinále prokázali větší kvalitu Creatoři, kteří porazili celkem jednoduše Přerov a Icemani, kteří již méně jednoduše ale přece zdolali Rýmařov.

O 3. místo:

  • Spartak Přerov - Medvědi Rýmařov  2:1 po sam. nájezdech


V souboji zklamaných měl více štěstí v nájezdech nejvzdálenější účastník turnaje a odvezl si tak pohár pro třetí místo.

Finále:

  • Icemani - Creators  3:2


V pozdních večerních hodinách se za umělého osvětlení uskutečnilo velice pikantní finále. Creators a Icemani jsou totiž celky, které v oficiálních soutěžích vystupují pod hlavičkou Asperu Šumperk. Jádro Creatorů tvoří A tým a většina Icemanů působí jako jejich rezerva. Utkání začalo ve svižném tempu a hned ve druhé minutě se radovali Creatoři, kteří se ujali vedení zásluhou Matěje. Icemani se ale nevzdali a pečlivou týmovou hrou také několikrát zahrozili, avšak Hojgra překonat v první půli nedokázali. Do druhého poločasu tak vstupovaly oba celky za stavu 1:0. Icemani ale začali být čím dál více nebezpeční směrem dopředu, což korunoval vyrovnávacím gólem Valouch. Spolehlivě bránící a k brejkům vyrážející Icemani a útočící, ale bezgóloví Creatoři. To byl obrázek většiny času zápasu. Skóre však narůstalo na straně Icemanů až do stavu 3:1. Poté sice snížil Vlček, avšak vyrovnání se nepodařilo, a tak  se vítězi Floorball Session 2008 stal tým Icemani. 

Sestava Icemanů:
Mošonec - Gruntorád, Janků, Minář, Daněk - Pekr, Valouch, Kocián - Šíma, Přecechtěl, Novák


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).