ZPRAVODAJSTVÍ

Firmy soupeří o rekordní zakázku

9. ledna 2018, 08:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Kdo bude hlavním dodavatelem projektu, který řeší opravu plaveckého areálu v Šumperku? A za kolik peněz své služby městu nabídne? To jsou otázky, na jejichž odpověď si musí obyvatelé Šumperka ještě pár týdnů počkat. Rekonstrukce „plavečáku“ na Benátkách je největší investiční akcí radnice v roce 2018.

 „Soutěž na dodavatele stavby jsme už vypsali. Předpokládám, že výsledky bychom mohli znát během dvou až tří měsíců,“ uvedl místostarosta Šumperka Tomáš Spurný.
Město plánuje opravit nejen vnitřní prostory koupaliště, ale i venkovní prostředí. Radnice musela „Benátky“ předčasně uzavřít už vloni v létě, když se ukázalo, že systém vytápění je v havarijním stavu a jeho oprava se nevyplatí.
Šumperští zastupitelé před časem schválili, že si město může vzít na rekonstrukci plavečáku půjčku. Maximální výši úvěru stanovili na 160 miliónů korun. Konečná cena opravy by však mohla být podstatně nižší. „Pokud se proti výsledkům soutěže na dodavatelskou firmu někdo neodvolá, můžeme s realizací začít letos na jaře, kdy už bude definitivně známá i cena zakázky,“ dodal Spurný.
Oprava by měla trvat rok a půl, bazén zůstane po tuto dobu zavřený.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.1.2018 14:09
Titulek: výběr na opravu bazínu
Autor: radka
25
V některých městech bývá zvykem, že se vypsaná soutěž včetně nabídek zveřejňuje. Vím je tu Brožov a nebylo to nikdy zvykem. Musela to vždy vyhrát nějaká Brožova oblíbená firma, nejlépe z Pardubic. Učiňte vyjímku. Rád si to někde přečtu i důvody, proč byla ta či ona firma vybrána.
Reagovat