ZPRAVODAJSTVÍ

Firmy soupeří o rekordní zakázku

9. ledna 2018, 08:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Kdo bude hlavním dodavatelem projektu, který řeší opravu plaveckého areálu v Šumperku? A za kolik peněz své služby městu nabídne? To jsou otázky, na jejichž odpověď si musí obyvatelé Šumperka ještě pár týdnů počkat. Rekonstrukce „plavečáku“ na Benátkách je největší investiční akcí radnice v roce 2018.

 „Soutěž na dodavatele stavby jsme už vypsali. Předpokládám, že výsledky bychom mohli znát během dvou až tří měsíců,“ uvedl místostarosta Šumperka Tomáš Spurný.
Město plánuje opravit nejen vnitřní prostory koupaliště, ale i venkovní prostředí. Radnice musela „Benátky“ předčasně uzavřít už vloni v létě, když se ukázalo, že systém vytápění je v havarijním stavu a jeho oprava se nevyplatí.
Šumperští zastupitelé před časem schválili, že si město může vzít na rekonstrukci plavečáku půjčku. Maximální výši úvěru stanovili na 160 miliónů korun. Konečná cena opravy by však mohla být podstatně nižší. „Pokud se proti výsledkům soutěže na dodavatelskou firmu někdo neodvolá, můžeme s realizací začít letos na jaře, kdy už bude definitivně známá i cena zakázky,“ dodal Spurný.
Oprava by měla trvat rok a půl, bazén zůstane po tuto dobu zavřený.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.1.2018 14:09
Titulek: výběr na opravu bazínu
Autor: radka
18
V některých městech bývá zvykem, že se vypsaná soutěž včetně nabídek zveřejňuje. Vím je tu Brožov a nebylo to nikdy zvykem. Musela to vždy vyhrát nějaká Brožova oblíbená firma, nejlépe z Pardubic. Učiňte vyjímku. Rád si to někde přečtu i důvody, proč byla ta či ona firma vybrána.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).