ZPRÁVY

Firma chce po Zábřehu desítky milionů korun

1. října 2013, 01:22, Jaroslav Kropáč
Firma chce po Zábřehu desítky milionů korun Zábřeh - Zastupitelé v Zábřehu mají o starost navíc. Společnost Wanemi po nich požaduje zaplatit pětatřicet milionů korun za údajně zmařenou investici. Radní se už nechali slyšet, že žádné peníze platit nebudou. Zástupci zmiňované společnosti proto na radnici podali žalobu, aby peníze mohli vymáhat soudně.

„Odškodnění firma požaduje za zmaření podnikatelského záměru, což město svými kroky dopustilo,“ vyplývá z dopisu, který prostřednictvím advokátní kanceláře Wanemi městu poslalo. Požadavkem soukromé firmy se na svém posledním zasedání zabývali zábřezští zastupitelé a došli k jednoznačnému závěru. „Radnice jakoukoli takovou platbu odmítá a ve stejném duchu bylo na dopis advokáta odpovězeno. Není zřejmé, z čeho požadavek firmy vychází, ani to, jak vůbec k částce pětatřicet milionů korun dospěla,“ dodává mluvčí města Daniel Gryc.

Žaloba je na cestě

Podle zatím nepotvrzených informací odeslala společnost Wanemi na zábřežskou radnici žalobu. Škodu způsobenou údajným selháním města chce vymáhat za každou cenu. „Oficiálně zatím na náš úřad nic nedorazilo. Až se tak stane, budeme se tím znovu zabývat,“ řekl Týdnu Gryc. Zábřežská radnice v uplynulých letech stavbu papírny a teplárny odmítla, i když s ní na samém počátku problém neměla. Stavbu spalovny později lidé zavrhli v referendu, projekt za roky svých příprav vyvolal řadu sporů a zlé krve. Původně firma po městu požadovala jako náhradu škody téměř sto milionů korun.
Foto: red
Z projektu Wanemi nic nebude, kromě velkých problémů pro zábřežskou radnici.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.