SPORT

Finále amatérské bowlingové ligy Olomouc

21. května 2008, 01:27, Rejdakce
Šumperk - Finálový večer amatérské bowlingové ligy v Olomouci byl napínavý až do samého konce a děly se věci, na které by nikdo před začátkem hry nevsadil ani pětník. Pro sázkaře jasný vítěz skupiny tým Korzo Šumperk nastupoval do večera s náskokem čtyř bodů a nejlepším skóre. Na druhé straně tabulky sestupem ohrožený tým MBI Olomouc posílil ostrostřelec Jan Maštalíř.

Hned v prvním kole zápasů, kde se střetly No respect team a Korzo Šumperk, to jiskřilo a bylo vidět krásné výkony. Nádherně, pěti striky v řadě začal Vladimír Sofka, a když jej výborně doplňovali zbývající hráči družstva No respect, měli Korzáři hodně práce, aby vyhráli. Bohužel Vladimír tuto nadějně rozehranou hru nedotáhl na zisk trička Very Important Bowler. V druhém kole na sebe narazili teoretičtí soupeři o vítězství – Korzo Šumperk a Tři kouzelníci. Jedině vítězství v tomto zápase mohlo Kouzelníkům udržet jiskřičku naděje. Nervozita brnkala na struny všech hráčů a na jejich výkonech to bylo poznat. Z vítězství se nakonec radovali Kouzelníci a malá naděje stále žila.

Nejlepší výkon svého družstva vytáhli borci JHP do zápasu s Korzáry a přetahovali se až do posledního hodu. V poměru 507:511 vyhrál tým JHP. V tento okamžik byla tabulka vyrovnána na obou koncích. Lepší skóre hrálo ve prospěch Korzárů, kteří nastupovali do zápasu MBI Olomouc. Kouzelníci i Korzáři věděli, že nesmí zaváhat, a napětí ve vzduchu by se dalo krájet. Kouzelníci se štěstím porazili rozkolísaný tým Prasol United, naopak Korzáři marně hledali přesnou mušku k odražení útoku Vladimíra Bernarda, který chytil střeleckou slinu a hodil si rovnou 200. Tímto vítězstvím se MBI odlepilo ze sestupového místa a Kouzelníci nastupovali do posledního zápasu na místě prvním. Záleželo jen na nich, zda jej i udrží. Korzo s vědomím, že již nemůže nic ztratit, suverénně poslední zápas vyhrálo a sledovalo boj Čáryfuků se soupeřem a s vlastními nervy. Všichni svatí se nakonec přiklonili ke Kouzelníkům, kteří odměnou obdrželi již druhou přezdívku Haluzáři. Teorie se stala skutečností a Tři kouzelníci obhájili první místo.

Nejlepší hráč Václav Křistek (Korzo Šumperk) s průměrem 180,67.

Konečná tabulka:

pořadí

družstvo

zápasy

vítězství

remízy

porážky

skóre

průměr

body

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Tři kouzelníci

20

16

0

4

9 742

487,10

32

2.

Korzo

20

15

0

5

10 246

512,30

30

3.

JHP

20

8

0

12

9 241

462,05

16

4.

MBI Olomouc

20

8

0

12

9 199

459,95

16

5.

Prasol United

20

7

0

13

9 234

461,70

14

6.

No respect team

20

6

0

14

8 744

437,20

12

 


Tři kouzelníci


Korzo Šumperk


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).