KULTURA

Filmový klub v kině Oko v dubnu 2012

10. dubna 2012, 08:00, rejdakce
Šumperk - V rámci filmového klubu promítne v dubnu kino Oko filmy Bůh masakru, Královská aféra, Musíme si promluvit o Kevinovi a Bohémský život.
KRÁLOVSKÁ AFÉRA Historický, romantický, drama

Pondělí 16.4., úterý 17.4. a středa 18.4. ve 20.00 hodin
Dánsko, Švédsko, ČR, 2012, 128 minut, od 12 let, titulkyPříběh vášnivé a zakázané lásky, která změnila celý národ. Přestože film zachycuje pro nás nepříliš známou etapu dánských dějin ze začátku 70. let 18. století, kdy německý lékař pološíleného dánského krále Kristiána VII. vzplanul vášnivou láskou k jeho manželce, mladičké královně Karolině, jeho zápletka je natolik univerzální, že diváky nenechá po celou dobu vydechnout i bez znalosti dánské historie. Královská aféra je navíc natočena v české koprodukci a z 90 % se odehrává v Čechách. Režie Nikolaj Arcel.
Vstupné 85 Kč, členové FK 80 Kč


MUSÍME SI PROMLUVIT O KEVINOVI Artvečer-Filmový klub

Čtvrtek 19.4. ve 20.00 hodin
Velká Británie, USA, 2011, 112 minut, od 12 let, titulky
Co prožívá matka, jejíž syn zastřelil sedm spolužáků a třídní učitelku ? Filmová adaptace známého románu Lionel Shriverové se stala jednou z filmových událostí roku 2011. Trauma matky, jejíž syn se bez nějakých zjevných příčin „nepovedl“, žánrově osciluje mezi tragickým rodinným dramatem a thrillerem a právě jeho brutální a nesmlouvavé vyznění je v době dnešních uhlazených filmových produkcí výjimečným počinem. V hlavní roli podává brilantní herecký výkon Tilda Swintonová, režisérka snímku Lynne Ramsayová je považována za jeden z největších britských talentů současnosti.
Vstupné 80 Kč, členové FK 70 Kč


BOHÉMSKÝ ŽIVOT PROJEKT 100 Artvečer – Filmový klub

Čtvrtek 26.4. ve 20.00 hodin
Francie, Německo, Švédsko, Finsko, 1992, 100 minut, od 15 let, titulky
Bohémská komedie, která je považována za tvůrčí vrchol tvorby finského režiséra Akiho Kaurismäkiho, je natočena na motivy Murgerova románu Ze života pařížské bohémy. K předloze však režisér přistupuje velmi volně, aktualizuje ji zasazením do současnosti a upravuje některé postavy a motivy v duchu své lakonické černohumorné poetiky. Do kin přichází film na zbrusu nové digitální kopii.
Vstupné 80 Kč, členové FK 70 Kč

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.