KULTURA

Filmový klub - únor 2012VIDEO

1. února 2012, 19:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Filmový klub - únor 2012 Šumperk - V rámci filmového klubu promítne v únoru kino Oko filmy Děti moje, Turínský kůň, Černobílý svět a Soukromý vesmír.
DĚTI MOJE komedie, drama
Pondělí 6.2. v 17.30 a ve 20.00 hodin
USA, 2011, 118 minut, od 12 let, titulky
George Cloony v roli bezstarostného „záložního“ otce, který se náhle po nehodě své bývalé ženy musí postarat o jejich dvě nezletilé dcery, prodělává složitou, očistnou a zábavnou cestu, na níž dojde k nečekanému poznání… Podle Asociace losangeleských filmových kritiků je tento snímek nejlepším filmem roku 2011. Z pěti nominací na Zlaté glóby získal sošky dvě v kategoriích Nejlepší drama a Nejlepší herec v hlavní roli a rozhodně není bez šancí při letošním udílení Oscarů.
Vstupné 90 Kč, členové FK 85 KčTURÍNSKÝ KŮŇ
Artvečer – Filmový klub
Čtvrtek 9.2. v 19.30 hodin
Maďarsko, 2011, 146 minut, od 12 let, titulky
Uhrančivé podobenství o samotě a tíživém lidském osudu natočil legendární maďarský režisér Béla Tarr jako své poslední opus magnum. Černobílé obrazy, strohá kamera, minimum dialogů a majestátná hudba tvoří velkolepou filmovou skladbu výjevů z vyprahlého života otce, dcery a jejich koně.
Vstupné 75 Kč, členové FK 65 Kč

ČERNOBÍLÝ SVĚT
Sociální drama
Pondělí 13.2. a úterý 14.2. v 19.30 hodin, středa 15.2. v 17.30 hodin
USA, 2011, 146 minut, mládeži přístupný, titulky
Nenápadný film, o kterém se moc nemluví, ale který se určitě zapojí do oscarových bojů, je zasazený do 50. let 20. století na americký jih, tedy do doby, kdy si bílé bohaté paničky život bez svých černých služek nedokázaly představit. A přitom je braly jenom jako věc. V popředí velkého a dojemného příběhu stojí tři rozdílné a výjimečné ženy /dvě černošky a jedna běloška/, které se rozhodly společně napsat knihu na téma rasismu a nemilosrdně tak odkrýt zažitá společenská pravidla… Černobílý svět měl celkem 5 nominací na Zlaté glóby, mj. v kategorii Nejlepší film, získal však pouze sošku jednu pro Octavii Spencerovou za ženský herecký výkon ve vedlejší roli.
Vstupné 90 Kč, členové FK 85 Kč

SOUKROMÝ VESMÍR
Artvečer – Filmový klub
Čtvrtek 16.2. ve 20.00 hodin
ČR, 2012, 83 minut, mládeži přístupný
37 let života jedné rodiny. Další časosběrný dokument režisérky Heleny Třeštíkové. Vstupné 80 Kč, členové FK 70 Kč


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.