KULTURA

Filmová vlna přináší 3D i do kina Oko

7. července 2010, 13:26, sumperk.cz
Filmová vlna přináší 3D i do kina Oko Šumperk - Šumperští vyznavači kvalitní filmové podívané se mají nač těšit. Místní kino Oko totiž postupně přejde od projekce z klasického filmového pásu na digitální projekci a divákům navíc umožní sledování filmů v tzv. 3D rozlišení se speciálními brýlemi. Ty si filmoví fanoušci premiérově nasadí ve čtvrtek 15. července. Promítat se bude rodinný animovaný film v českém znění Shrek: Zvonec a konec.
„Jde opravdu o atraktivní a zcela nový zážitek z prostorové filmové projekce. Jsem proto moc
ráda, že ho od poloviny července bude moci nabídnout i naše kino. Digitalizace ovšem neznamená konec promítání z klasického filmového pásu. Mnohé snímky se budou ještě nejméně dva roky dodávat na filmových kopiích,“
říká ředitelka jediného šumperského biografu Zdena Holubářová.

Instalace nových technologií si podle ní vyžádá třídenní pauzu v promítání. Kino tak bude zavřeno
od pondělí 12. do středy 14. července, v provozu zůstane v tyto dny pouze pokladna. Speciální brýle pro sledování filmů v 3D rozlišení si šumperští diváci poprvé nasadí ve čtvrtek 15. července.
Brýle obdrží návštěvníci kina u vchodu do foyer a po představení je vrátí u východu ze sálu.
Pokud je náhodou někdo zapomene odevzdat, měl by tak učinit co nejdříve. Nelze je totiž použít k jinému účelu než pro projekce v kině,“
upozorňuje ředitelka a podotýká, že 3D brýle lze používat v kombinaci s brýlemi dioptrickými.
 

Prvním filmem, do jehož děje „vtáhnou“ diváky právě speciální brýle, bude komedie Shrek: Zvonec
a konec. Kino Oko ji bude hrát od čtvrtku 15. do středy 21. července v 16.30 a v 19 hodin, od čtvrtku 22. do úterý 27. července pak v 17 hodin odpoledne.
„Vstupenky na tento animovaný film, který je uváděn v českém znění, začínáme prodávat za sto padesát korun ve čtvrtek 1. července. V ceně je zahrnut i třicetikorunový manipulační poplatek za brýle,“ vysvětluje Holubářová. Vyšší vstupné se podle ředitelky kina odvíjí od nákladů na digitální projekci s 3D technologií. Ta je mnohonásobně nákladnější než projekce z klasického filmového pásu. „Vstupné závisí také na tom, jak je daný titul atraktivní a zda jde o premiéru. Pohybuje se tak od sto deseti do sto sedmdesáti korun,“ uzavírá Holubářová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.7.2010 17:18
Titulek: Jste vsichni burani a plantaznici
Autor: plantaznik
78
mate to tu na <|>
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází kapela Zrní?

A) z Kladna
B) z Kolína
C) z Kladrub

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hlavní program festivalu HUDBA BEZ HRANIC s Václavem Neckářem a Helenou Vondráčkovou, který se uskuteční v kulturním areálu v Dolních Studénkách v pátek 22. června, vyhrála Ludmila Vavříková z Postřelmova, Ondřej Havránek ze Šumperka a Hana Mösnerová z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká přímo u vstupu do kulturního areálu v den konání koncertu.