KULTURA

Festivalová ostuda v Bludově

18. srpna 2015, 09:00, Jan Kratochvíl
Bludov - O tom, že uspořádat kulturní akci není procházka růžovou zahradou, se přesvědčili pořadatelé z kulturního domu v Bludově. Pokus o rockový festival se jim nepovedl, ba co víc, ušili si z ostudy kabát.

 Akce pojmenovaná Hudební koktejl měla od počátku netradiční pojetí. Rocková přehlídka začala nezvykle brzy, v šestnáct hodin, a končit měla už v osm hodin večer, kdy obvykle podobné zábavy teprve startují. Svérázný byl také výběr kapel, dramaturgie festivalu vsadila na zcela neznámé kapely z druhého konce republiky - dvě přijely z Karlových Varů, jedna ze Strakonic a další z Prahy. Je milé, že i nové skupiny dostávají prostor v programu, ale zůstává otázkou, kolik musely stát byť jen cestovní náklady na kapely ze západních a jižních Čech.

Bedýnky k počítači

Opravdové faux pas ale pořadatelé předvedli v okamžiku, když se první kapela začala pídit po zvukové aparatuře. „U pódia stály dvě reprobedny, podobné těm, které mám doma u počítače. S takovými amatéry jsme se ještě nesetkali,“ řekl naší redakci manažer kapely Bags Tomáš Staněk.

Kulturák chybu přiznává

„Nedivím se, že byly kapely naštvané, protože já jsem byla taky. Prostě ostuda,“ souhlasí vedoucí KD Bludov Helena Zavadilová. „Zvukařským věcem nerozumím, ale objednaný technik mě ujišťoval, že vše profesionálně nazvučí. Když pak přijel, tušila jsem, že jeho aparatura je pro takovou akci nevhodná, ale to už bylo pozdě,“ popisuje horké pořadatelské chvíle Helena Zavadilová a dodává: „Naštěstí nás zachránila dechovka Bludověnka, která nám půjčila svůj zvuk, ten sice také není ideální pro rockové kapely, ale aspoň se akce mohla uskutečnit, i když se zpožděním,“ líčí šéfka kulturáku.
Útěchou pro pořadatele mohla být skutečnost, že zpackaná organizace nerozzlobila mnoho návštěvníků, neboť skoro žádní na festival stejně nedorazili. Vstupenku si koupilo dvacet lidí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.8.2015 09:19
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
156
219
Snaha se cení, zkušenost pro příště, ale vysmívat se a upozornovat na nezdar článkem mi příjde vcelku dost nevhodné..
Reagovat
Datum: 18.8.2015 09:22
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
194
176
Snaha se cení? Proboha, nebavíme se přece o nějakých studentech nebo nadšencích, kteří se rozhodli uspořádat akci pro veřejnost a udělali přitom z nezkušenosti pár chyb. Bavíme se o Kulturním domu v Bludově, kde za veřejné prostředky mají pořádat kvalitní akce a ne, že se budou učit z chyb, aby to za pár roků začali dělat pořádně.
Reagovat
Datum: 19.8.2015 18:21
Titulek: koukejte co napsali sami účinkující - ti tam aspoň byli,
Autor: Anonym
178
176
citace z vyjádření účinkujících : "Původní zvukařská slibotechna by zasloužila profackování, toto by ale nemělo padat na hlavu oraganizátorky první vlaštovky u vás."
Reagovat
Datum: 28.8.2015 10:11
Titulek: Re: koukejte co napsali sami účinkující - ti tam
Autor: Anonym
144
143
...koho chleba jíš, toho píseň zpívej... ˇUčinkující dostali zaplaceno, zahráli si a to je důležité... Takže budou bránit toho kdo jim platil.
Reagovat
Datum: 2.9.2015 08:07
Titulek: Re: koukejte co napsali sami účinkující - ti tam
Autor: Anonym
157
138
Účinkující by se vůbec neměli vyjadřovat. Jsou zainteresovaní, tudíž podjatí. Stručně: Akce typologicky špatná, časový harmonogram naprosto neodpovídající cílové skupině, katastrofální promo, diletantsky nezvládnutá technika. Tolik chyb v jednom? To už snad může být jen záměr...
Reagovat
Datum: 18.8.2015 09:47
Titulek: Kdyby pozvali Peterku se Šlágrem
Autor: Jihulka
165
184
měli by určitě úspěch. Rockové a jiné třeštěni je odepsané. DUC-DUC je pro
analfabety a to Bludováci nejsou. Amérika je na lopatkách.
Reagovat
Datum: 18.8.2015 09:19
Titulek: Přečtěte si bludovský zpravodaj, pak zjistíte co je ostuda
Autor: Ludvík
183
151
Nová vedoucí kulturáku paní Zavadilová je náhodou bezvadná ženská, která pravidelně baví celý Bludov. Pokaždé, když vyjde nový zpravodaj Bludova, který paní Zavadilová píše, se sejdeme s přáteli a čtem si ho nahlas jako Trnky Brnky. Jsou to roztomile hloupoučké texty, prostě nás to vždy nahlas rozesměje. Znám dost spoluobčanů, kteří to tak dělají stejně a její články doslova žerou. Helena Zavadilová je prostě bezvadná nová vedoucí kulturáku i našich bludovských novin a na co sáhne, to má punc originálu!
Reagovat
Datum: 18.8.2015 09:52
Titulek: Na přástkách si bludováci čtou zpravodaj
Autor: Sewenjih
150
187
Popíjejí žitnou, zpívají když jsem husy pásala a hlasují
pro vystoupení Bludova z EU.
Reagovat
Datum: 28.8.2015 10:14
Titulek: Re: Přečtěte si bludovský zpravodaj, pak zjistíte co je
Autor: Anonym
186
164
Tak to je svatá pravda. Chechtáme se tomu plátku, protože jinak bychom museli plakat... Ostuda na tom fesťáčku byla pramalá, vzhledem k účasti - účinkující, pořadatelka a snad pár čumilů... to je v klidu. Ale Bludovan čte několik tisíc lidí měsíčně!!!
Reagovat
Datum: 8.9.2015 10:12
Titulek: Re: Přečtěte si bludovský zpravodaj, pak zjistíte co je
Autor: Jirout
172
149
Četli jste nový Bludovan??
"Děti byly šikovné, rodiče mají šikovné děti, všem se to líbilo, i mě se to líbilo, takže to bylo úžasné..."
"Umělci byli šikovní, dokonce i mým dětem se to líbilo..."
"...úžasná lektorka..."
A to jsou jen střípky!!!
:oD
Reagovat
Datum: 8.9.2015 17:41
Titulek: Re: Přečtěte si bludovský zpravodaj, pak zjistíte co
Autor: aNONYM
167
162
V posledním čísle Bludovanu, dostupném na webu Bludova http://www.bludov.cz/bludovan/pdf/2015-07-bludovan.pdf mě nejvíc zaujalo vyjádření bývalého sboru pro občanské záležitosti - str. 5 dole.
Reagovat
Datum: 11.9.2015 08:23
Titulek: Re: Přečtěte si bludovský zpravodaj, pak zjistíte
Autor: Anonym
94
114
HANBA!!! Jiz jsem to taky cetl a musim rici ze toto je fakt problem. Lidi, kteri to delaji zadarmo ve svem volnem case....a nekdo novy, navic ani neni z Bludova, s nimi po dvaceti letech prace pro obcany vlastni obce takto zamete...Hanba!
Reagovat
Datum: 11.9.2015 13:19
Titulek: Re: Přečtěte si bludovský zpravodaj, pak
Autor: aNONYM
145
107
Vůbec nechápu, jak to mohla rada obce schválit.
Reagovat
Datum: 11.9.2015 13:44
Titulek: Re: Přečtěte si bludovský zpravodaj, pak
Autor: Jarka Metelka
160
359
Podle mne je musela nová vedoucí KD něčím přesvědčit, jinak by pro to soudný člověk nemohl zvednout ruku. Nehledě k faktu, že si tím i zastupitelé nebo radní, nevím kdo to přesně schvaloval, pěkně nadělali do bot...
Reagovat
Datum: 18.8.2015 14:13
Titulek: Naštestí
Autor: LH
161
145
Naštestí byla akce tak dobře propagována že o ni téměř nikdo nevěděl :-)
Reagovat
Datum: 18.8.2015 14:33
Titulek: jak dlouho nová vedoucí KD vydrží?
Autor: aNONYM
176
179
Kulturní komise Bludova zakázala zpoplatňovat akce pro děti pořádané Kulturním domem Bludov. Je pravda, že nová paní vedoucí inkasovala za akce vstupné, za paní Divišové, její předchůdkyně, nezvyklé. Navíc tímto způsobem provozovala aktivity sama na základě licence, což je jasný střet zájmů.
Reagovat
Datum: 18.8.2015 14:37
Titulek: Re: jak dlouho nová vedoucí KD vydrží?
Autor: aNONYM
163
181
Omlouvám se, komise zrušení vstupného nezakázala, ale doporučila.
Reagovat
Datum: 19.8.2015 07:25
Titulek: Re: jak dlouho nová vedoucí KD vydrží?
Autor: anonym
187
177
Ona paní Divišová také nebyla bez chyb, tak ji nechte v klidu odpočívat!
Reagovat
Datum: 18.8.2015 15:03
Titulek: Vyjádření kapely Lola
Autor: Jakub Jakubec
164
147
Rád bych podpořil tuto akci a její paní organizátorku. Booking kapel a komunikace probíhala v pořádku. Zvukař ujišťoval, že dle dodaných stageplanů bude věe na místě. Lokace byla velmi příjemná a chytře zvolená, aby se akce dala konat i za nepřízně počasí. Po příjezdu panovala příjemná rodinná atmosféra, kde i jednotlivé kapely zůstávaly na poslech konkurenčních hudebních těles a celkově dotvořili pocit zaplněnosti před pódiem. Zvuk byl problém, částečná náhrada na poslední chvíli udělala vše, co bylo v jejích silách. Původní zvukařská slibotechna by zasloužila profackování, toto by ale nemělo padat na hlavu oraganizátorky první vlaštovky u vás. Kapely jsme byly z celé republiky, dokázali však naplnit kvalitně celý 6ti hodinový line up a vešli se i s cesťáky do rozpočtu. Kapely už rozhodně nepatřily k začínajícím a jejich fanoušci dorážely na akci i z Lanškrouna, Šumperka, dokonce z Rychnova nad Kněžnou. Dát prostor místním kapelám? Určitě se na nějakou v příštím ročníku dostane, zvučnější lokální jména jako třeba Koblížci, nebo O5 a Radeček by ale sami o sobě spolkly celý rozpočet akce...myslím, že od úplné nuly byla započata snad příjemná tradice a pro organizátory znamenala zkušenosti, které povedou k profesionalizaci akce...dovolím si zde postnout Břeclavský průšvih s rozpočtem 5 milionů, pro srovnání: http://www.denik.cz/hudba/breclavsky-wudstock-slunce-spalilo-patecni-navstevnost-20150808-6ss7.html
Reagovat
Datum: 2.9.2015 08:12
Titulek: Re: Vyjádření kapely Lola
Autor: Anonym
144
137
Kdyby akce byla na ryze komerční bázi, jako většina podobných, kde pořadatel nese veškerá rizika, asi bys milí Jakubče za svůj výkon nikdy nedostal zaplaceno, protože by na to pořadatel prostě neměl... Tak si své rozumy nech do zkušebny a buď rád, že sis zahrál a ještě za prachy! Ten průšvih zalepila obec = daňoví poplatnící, kteří tam ani nebyli!
Reagovat
Datum: 20.8.2015 08:46
Titulek: Nová ředitelka KD Bludov
Autor: Květoslav Horáček
193
157
Není vhodná osoba. Články psát neumí a pořádat kulturní události také, jak popisuje tento příspěvek. Čí to je známá a jaké má vazby na starostu? V soukromém odvětví by už dostala výpověď, kdo za ní stojí v obecním zastupitelstvu?
Reagovat
Datum: 22.8.2015 09:36
Titulek: Re: Nová ředitelka KD Bludov
Autor: Mart.ini
189
118
Netroufám si soudit organizátory, ale zaměstnanci KD by měli mít alespoň základní povědomí o ozvučení hudebních akcí. „Zvukařským věcem nerozumím, ale objednaný technik mě ujišťoval, že vše profesionálně nazvučí. Když pak přijel, tušila jsem, že jeho aparatura je pro takovou akci nevhodná, ale to už bylo pozdě,“ Bohužel, tohle je diletantská výmluva. Stačí si zajít na jakýkoliv koncert v okolí na čumendu :-)
Reagovat
Datum: 2.9.2015 08:22
Titulek: Re: Nová ředitelka KD Bludov
Autor: Ewa F.
172
173
Myslím, že není ničí známá. Podle mne vybrali podle svého nejlepšího uvážení někoho, o kom si mysleli, že je nejlépe vyhovující kandidát dle jejich představ a požadavků. Dál to nikdo neřeší. Budou to řešit, až nastane nějaký fakt velký průšvih. Že je nová vedoucí kulturáku terčem byť oprávněného posměchu zjevně problém pro radnici není...
Reagovat
Datum: 24.8.2015 11:43
Titulek: ..
Autor: Jimbo
52
152
Ano pani Zavadilova je to vase ostuda. Nedokazete sestavit line-up kapel tak, aby prilakaly vetsi pocet lidi. Stavet program na kapelach lokalniho vyznamu, neznamych v miste poradani akce? Chyba, ktera stoji obec penize. Z ciziho krev netece ze? Doporucuji venovat se cinnosti jakekoliv, ale jine.
Reagovat