KULTURA

Festival zahájí blues-folková legenda Maria Muldaur

19. října 2016, 08:00, Ondřej Polák
Festival zahájí blues-folková legenda Maria Muldaur Šumperk - Letošní ročník festivalu Blues Alive v Šumperku zahájí 17. listopadu americká blues-folková zpěvačka Maria Muldaur, která v 60. letech 20. století začínala v rámci amerického folkového hnutí, kde se vedle mnoha jiných skamarádila s Bobem Dylanem. Úvodní čtvrteční koncert je zároveň jediný z hlavních programů, na který ještě zbývají vstupenky. Následující dva večery jsou již beznadějně vyprodané.

 Nominace na Grammy

V roce 1974 Maria Muldaur nahrála svůj asi největší hit Midnight at the Oasis, za který získala několik nominací na Grammy. Spolupracovala také s Grateful Dead a za nahrávku Sweet Lovin' Ol' Soul z roku 2005 byla nominována na Blues Music Award i žánrové Grammy.
“V její osobnosti přijíždí do Šumperka další z řady světových legend. Tentokrát ovšem nejen čistě bluesového žánru, i když právě ten v posledních dvaceti letech v její tvorbě výrazně převažuje. Maria Muldaur je představitelkou spíše toho, čemu se říká roots music, dlouhá léta byla ikonou americké folkové scény a nikdy se nevyhýbala ani přesahům k jazzu, dixielandu nebo soulu,” říká dramaturg festivalu Blues Alive Ondřej Bezr. “Její jméno již dlouho figurovalo na seznamu našich nesplněných přání,” doplnil Bezr.
Večer ve čtvrtek 17. listopadu návštěvníci dále uslyší americkou blues-gospel-soulovou zpěvačku Sharrie Williams nebo francouzsko-kamerunského kytaristu a zpěváka Rolanda Tchakounté.
Festival bude pokračovat hlavními koncerty také v pátek 18. a v sobotu 19. listopadu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).