KULTURA

Festival zahájí blues-folková legenda Maria Muldaur

19. října 2016, 08:00, Ondřej Polák
Festival zahájí blues-folková legenda Maria Muldaur Šumperk - Letošní ročník festivalu Blues Alive v Šumperku zahájí 17. listopadu americká blues-folková zpěvačka Maria Muldaur, která v 60. letech 20. století začínala v rámci amerického folkového hnutí, kde se vedle mnoha jiných skamarádila s Bobem Dylanem. Úvodní čtvrteční koncert je zároveň jediný z hlavních programů, na který ještě zbývají vstupenky. Následující dva večery jsou již beznadějně vyprodané.

 Nominace na Grammy

V roce 1974 Maria Muldaur nahrála svůj asi největší hit Midnight at the Oasis, za který získala několik nominací na Grammy. Spolupracovala také s Grateful Dead a za nahrávku Sweet Lovin' Ol' Soul z roku 2005 byla nominována na Blues Music Award i žánrové Grammy.
“V její osobnosti přijíždí do Šumperka další z řady světových legend. Tentokrát ovšem nejen čistě bluesového žánru, i když právě ten v posledních dvaceti letech v její tvorbě výrazně převažuje. Maria Muldaur je představitelkou spíše toho, čemu se říká roots music, dlouhá léta byla ikonou americké folkové scény a nikdy se nevyhýbala ani přesahům k jazzu, dixielandu nebo soulu,” říká dramaturg festivalu Blues Alive Ondřej Bezr. “Její jméno již dlouho figurovalo na seznamu našich nesplněných přání,” doplnil Bezr.
Večer ve čtvrtek 17. listopadu návštěvníci dále uslyší americkou blues-gospel-soulovou zpěvačku Sharrie Williams nebo francouzsko-kamerunského kytaristu a zpěváka Rolanda Tchakounté.
Festival bude pokračovat hlavními koncerty také v pátek 18. a v sobotu 19. listopadu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.