KULTURA

Festival Welzlování zavede zájemce do Grónska a Kyrgyzstánu

5. února 2020, 15:00, bav
Festival Welzlování zavede zájemce do Grónska a Kyrgyzstánu Zábřeh – Sedmnáctý ročník festivalu Welzlování nabídne v první polovině února dvě zajímavé cestopisné přednášky. Ve čtvrtek 6. února přijede do Retra přednášet o největším ostrovu na Zemi Vladimír Lemberk.

 „Grónsko je místem pro svobodné putování v naprosto čisté přírodě, kde lze bez obav pít vodu z řek i jezer a jíst severské bobule,“ uvedl přírodovědec a cestovatel, který návštěvníkům kina mimo jiné ukáže, jak vyrazil s Eskymáky na lov tuleňů a sobů nebo jak žijí Inuité v jednadvacátém století.

O týden později, ve čtvrtek 13. února, se šumperský cyklocestovatel Radomír Čížek podělí o své zážitky z dobrodružné sólo výpravy na kole po Kyrgyzstánu. Jejím cílem bylo zdolat některé z nejvýše položených průsmyků pohoří ŤanŠan a na vlastní kůži okusit život lidí v odlehlých horských oblastech. „Radek je sportovec s obrovskou vůlí, v pohoří Ťan-Šan dokázal na kole vystoupat do sedla položeného více než čtyři tisíce metrů nad mořem,“ zve na zajímavé vyprávění Zdeněk David. Obě přednášky v kině Retro mají začátek v 17 hodin, vstupné je dobrovolné. Informace o kompletním programu festivalu Welzlování lze získat na webové stránce kulturak.info.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.