KULTURA

Festival ŠPEK = Šumperk se zajímavými lidmi a umělci z regionu

3. dubna 2019, 08:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Letos již počtrnácté představí šumperská přehlídka ŠPEK umělce působící či pocházející z města či Olomouckého kraje. V různorodém programu se mohou návštěvníci festivalu těšit na divadelní představení, hudbu, besedy, výstavu, módní přehlídku nebo také promítání filmu.

 „Představíme místní tvůrce a slavné rodáky, kteří se prosadili na celorepublikové úrovni. Prostor samozřejmě dostanou i ti, kteří v kraji odvedli kus poctivé umělecké práce,“ uvedla produkční Domu kultury Michaela Horáková.

„Budou besedy, výstava, hudba i divadlo“

Festival uvede beseda s humanitární pracovnicí Klárou Lőffelmannovou a lékařem Josefem Maradou. Věnovat se budou aktuální situaci a fotografiemi dokladovat, jak se žije na Haiti. O týden později na sebe vůbec poprvé prozradí zajímavosti ze zákulisního život oblíbená parta z kapely O5 a Radeček.

„Mysleli jsme také na příznivce výtvarného umění. Ve středu 17. dubna by v jižním křídle DK neměli vynechat jedinečnou výstavu Špek Art Blok spojenou s hudebním vystoupením a módní přehlídkou,“ doplnila Michaela Horáková.

Pro folkové fanoušky je pak 27. dubna připraven tradiční memoriál Šumperské Pomněnky, oblastní kolo dětské hudební soutěžní přehlídky Brána nebo pátý ročník akce Špek na prknech s půl tuctem divadelních souborů.

„Na závěr festivalu bude možné se setkat s hudebním skladatelem Davidem Rotterem a režisérem a dokumentaristou Zdeňkem Novotným – Bričkovským, kteří společně uvedou snímek V krajinách ticha – Nikolaj a Ludmila,“ zve k účasti Horáková.

Více informací o festivalu ŠPEK a online rezervace lístků na dksumperk.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.