KULTURA

Krasohled nabízí lidskoprávní dokumenty

1. února 2013, 16:48, téma KRASOHLED, BH, mošo
Krasohled nabízí lidskoprávní dokumenty Zábřeh – Dům dětí a mládeže Krasohled Zábřeh se rozhodl již potřetí zapojit do projektu Mezinárodního filmového festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět s názvem Promítej i ty! Loňský rok ukázal, že je na Zábřežsku o lidskoprávní dokumenty zájem jak ze strany škol, tak veřejnosti.

V týdnu od 18. až  22. února se bude každý den od 18 hodin promítat jeden z filmů. „Rozhodli jsme se zakomponovat filmy do výukového programu s tématikou lidských práv. Jeho cílem je seznámit žáky s touto problematikou a poskytnout jim možnost získat patřičné informace. Podle zájmu jednotlivých škol budou výukové programy probíhat vždy v dopoledních hodinách. Vstup pro veřejnost je zdarma," uvedla Eva Staroveská z DDM Krasohled.
Všechny filmy budou uváděny v původním znění s českými titulky.


Nabídka filmů

• 18. 2. – Z popelnice do lednice (2011 / 88 minut)
• 19. 2. – Ilegální máma (2011 / 102 minut)
• 20 .2. – Běloruský sen (2011 / 55 minut)
• 21. 2. – Ke světlu (2011 / 90 minut)
• 22. 2. – Vzdám to až zítra (2011 / 95 minut)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.