KULTURA

Krasohled nabízí lidskoprávní dokumenty

1. února 2013, 16:48, téma KRASOHLED, BH, mošo
Krasohled nabízí lidskoprávní dokumenty Zábřeh – Dům dětí a mládeže Krasohled Zábřeh se rozhodl již potřetí zapojit do projektu Mezinárodního filmového festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět s názvem Promítej i ty! Loňský rok ukázal, že je na Zábřežsku o lidskoprávní dokumenty zájem jak ze strany škol, tak veřejnosti.

V týdnu od 18. až  22. února se bude každý den od 18 hodin promítat jeden z filmů. „Rozhodli jsme se zakomponovat filmy do výukového programu s tématikou lidských práv. Jeho cílem je seznámit žáky s touto problematikou a poskytnout jim možnost získat patřičné informace. Podle zájmu jednotlivých škol budou výukové programy probíhat vždy v dopoledních hodinách. Vstup pro veřejnost je zdarma," uvedla Eva Staroveská z DDM Krasohled.
Všechny filmy budou uváděny v původním znění s českými titulky.


Nabídka filmů

• 18. 2. – Z popelnice do lednice (2011 / 88 minut)
• 19. 2. – Ilegální máma (2011 / 102 minut)
• 20 .2. – Běloruský sen (2011 / 55 minut)
• 21. 2. – Ke světlu (2011 / 90 minut)
• 22. 2. – Vzdám to až zítra (2011 / 95 minut)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.