KULTURA

Krasohled nabízí lidskoprávní dokumenty

1. února 2013, 16:48, téma KRASOHLED, BH, mošo
Krasohled nabízí lidskoprávní dokumenty Zábřeh – Dům dětí a mládeže Krasohled Zábřeh se rozhodl již potřetí zapojit do projektu Mezinárodního filmového festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět s názvem Promítej i ty! Loňský rok ukázal, že je na Zábřežsku o lidskoprávní dokumenty zájem jak ze strany škol, tak veřejnosti.

V týdnu od 18. až  22. února se bude každý den od 18 hodin promítat jeden z filmů. „Rozhodli jsme se zakomponovat filmy do výukového programu s tématikou lidských práv. Jeho cílem je seznámit žáky s touto problematikou a poskytnout jim možnost získat patřičné informace. Podle zájmu jednotlivých škol budou výukové programy probíhat vždy v dopoledních hodinách. Vstup pro veřejnost je zdarma," uvedla Eva Staroveská z DDM Krasohled.
Všechny filmy budou uváděny v původním znění s českými titulky.


Nabídka filmů

• 18. 2. – Z popelnice do lednice (2011 / 88 minut)
• 19. 2. – Ilegální máma (2011 / 102 minut)
• 20 .2. – Běloruský sen (2011 / 55 minut)
• 21. 2. – Ke světlu (2011 / 90 minut)
• 22. 2. – Vzdám to až zítra (2011 / 95 minut)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.