KULTURA

Festival představuje umělecké „špeky“

7. dubna 2015, 15:20, Roman Tyčka
Festival představuje umělecké „špeky“ Šumperk - Přehlídka Špek během dubna představí umělce působící či pocházející z našeho kraje. Divadlo, hudbu, přednášky, výstavu nebo týden regionálních specialit, to vše přináší různorodý program 10. ročníku Špeku.

 „Veřejnost chceme seznámit s umělci, kteří mají blízký vztah k Olomouckému kraji. Představíme místní tvůrce nebo slavné rodáky, kteří se prosadili na republikové úrovni. Prostor samozřejmě dostanou také ti, kteří odsud nepocházejí, ale v našem kraji odvedli kus poctivé umělecké práce,“ uvedla produkční DK Šumperk Michaela Horáková.
V nabitém programu si může každý najít „svůj šálek čaje“. Folkoví fanoušci si minulý týden mohli užít festival Šumperské pomněnky a další pestrý program následuje tento týden. Kapela O5 a Radeček je aktuálně na turné se zpěvákem Voxelem a mezi koncertními zastávkami se objeví i v Šumperku (10. 4.). Pořádný punkový nářez si mohou příznivci ostrých kytarových riffů užít ve společnosti kultovní kapely Visací zámek a šumperské party Svatý Jidáš (17. 4.). V domě kultury se představí také osobnost alternativního popu a rodák z Jeseníku Luboš Pospíšil s kapelou 5P (29. 4.).
Přehlídka Špek má připravený program také pro příznivce výtvarného umění. Obrazy vystavuje v jižním křídle DK Martin Hojgr (do 15. 4.).
Oblíbený soubor z Prostějova Divadlo plyšového medvídka přiveze na přehlídku Špek představení Bobři od Bobří řeky (12. 4.). Zároveň se v šumperském divadle bude konat akce Špek na prknech, kdy se na pódiu během celého dne představí půl tuctu divadelních souborů (18. 4.).
Známá herečka Sandra Pogodová uvede se svým otcem Richardem Pogodou v rámci Špeku besedu s historkami z české hudební scény a zazní i známé písně (8. 4.). Historička Milena Filipová seznámí návštěvníky přednášky s památkami v historických městech na severu Olomouckého kraje (14. 4.). A již tradičně mohou zájemci v rámci Špeku ochutnávat regionální speciality v kavárně Předměstí (13.-17. 4.)
Více informací o festivalu Špek a online rezervace lístků na dksumperk.cz.


Foto: archiv

Ve středu zavítá do Šumperka populární herečka Sandra Pogodová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.