KULTURA

Festival představuje umělecké „špeky“

7. dubna 2015, 15:20, Roman Tyčka
Festival představuje umělecké „špeky“ Šumperk - Přehlídka Špek během dubna představí umělce působící či pocházející z našeho kraje. Divadlo, hudbu, přednášky, výstavu nebo týden regionálních specialit, to vše přináší různorodý program 10. ročníku Špeku.

 „Veřejnost chceme seznámit s umělci, kteří mají blízký vztah k Olomouckému kraji. Představíme místní tvůrce nebo slavné rodáky, kteří se prosadili na republikové úrovni. Prostor samozřejmě dostanou také ti, kteří odsud nepocházejí, ale v našem kraji odvedli kus poctivé umělecké práce,“ uvedla produkční DK Šumperk Michaela Horáková.
V nabitém programu si může každý najít „svůj šálek čaje“. Folkoví fanoušci si minulý týden mohli užít festival Šumperské pomněnky a další pestrý program následuje tento týden. Kapela O5 a Radeček je aktuálně na turné se zpěvákem Voxelem a mezi koncertními zastávkami se objeví i v Šumperku (10. 4.). Pořádný punkový nářez si mohou příznivci ostrých kytarových riffů užít ve společnosti kultovní kapely Visací zámek a šumperské party Svatý Jidáš (17. 4.). V domě kultury se představí také osobnost alternativního popu a rodák z Jeseníku Luboš Pospíšil s kapelou 5P (29. 4.).
Přehlídka Špek má připravený program také pro příznivce výtvarného umění. Obrazy vystavuje v jižním křídle DK Martin Hojgr (do 15. 4.).
Oblíbený soubor z Prostějova Divadlo plyšového medvídka přiveze na přehlídku Špek představení Bobři od Bobří řeky (12. 4.). Zároveň se v šumperském divadle bude konat akce Špek na prknech, kdy se na pódiu během celého dne představí půl tuctu divadelních souborů (18. 4.).
Známá herečka Sandra Pogodová uvede se svým otcem Richardem Pogodou v rámci Špeku besedu s historkami z české hudební scény a zazní i známé písně (8. 4.). Historička Milena Filipová seznámí návštěvníky přednášky s památkami v historických městech na severu Olomouckého kraje (14. 4.). A již tradičně mohou zájemci v rámci Špeku ochutnávat regionální speciality v kavárně Předměstí (13.-17. 4.)
Více informací o festivalu Špek a online rezervace lístků na dksumperk.cz.


Foto: archiv

Ve středu zavítá do Šumperka populární herečka Sandra Pogodová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).